Skocz do zawartości
Ponury Typ

Cicha buda do nowegoe homelab'a

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jak w temacie szukam budy która będzie wyciszona jak najlepiej. Będzie w niej mój serwer (serce E5-2630L v4 + minimum 6 slotów PCI + 8 HDD 3.5 cala + 4x 2.5 (w kieszeniach 5.25)) gdzie będzie on chodził 24h/7 w kawalerce dlatego musi być jak najbardziej cichy. Aktualnie myślę nad dwoma wariatami. Pierwszy to Fractal Design XL R2 (miałem q niej "geminga" w przeszłości i byłem bardzo zadowolony mimo dwóch referentów R9 290 ...) oraz BeQuiet! Silent Base 800 (podobno lepsze wyciszenie niż Fractal natomiast zdecydowanie mniej miejsca na komponenty). Pytanie do Was chłopaki czy macie jeszcze coś ciekawego do zaproponowania czy wybór kończy się na tych dwóch tylko i wyłączenie ?

 

Budżet na samą budę to tak do 1k natomiast im mniej tym lepiej.

 

P.S do Moda, "e" się wkradło do topicka, jak by można je usunąć to by było cudownie :P

Edytowane przez Ponury Typ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na tego Fractala to mam wrażenie, że Silent Base 800 lepiej Ci wyciszy sprzęt. Z tym, że Silent Base 800 ma jak dla mnie przynajmniej dwa mankamenty, pierwszy to wentylatory w zestawie (Pure Wings 2), które z miejsca trzeba by wymienić na Silent Wingsy, drugi to pewne problemy z zarządzaniem kablami, bo na tyle tacki brakuje miejsc, o które możnaby złapać kable opaskami ;)

 

Swoją drogą wydaje mi się, że lepiej wyciszy kompa niż ten Fractal ;)

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszelkiej maści wentylatory w tej budzie już są ciche, a dyski twarde też nie rzężą jak stare złomy, to I Silent Base, i Define, się sprawdzą tak samo. Tak więc kieruj się estetyką i ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...