Skocz do zawartości
TOTAL_OVERDOSE

[3000zł] Składanie własnego PC do gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wreszcie złożyć sobie własny komputer żeby zagrać w gry takie jak The Division czy Wiedżmin 3 nawet na minimalnych, byleby bez zacinek czy lagów. Mógłby mi ktoś polecić tutaj jakiś zestaw, czy sprzęt którego sam używa? Budżet może lekko wychodzić poza to 3000 zł. Chciałbym wiedzieć ile taki komputer może kosztować:) Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przejrzałem oferty, ale chciałbym też usłyszeć waszą opinie, np. czy na tym wyżej podanym dam radę pograć w podane gry?

Spokojnie na Średnio wysokie/ Wysokie w FHD.

 

Poczekałbym tylko z kupnem GPU aż ceny nowej serii NV się unormują, a sama seria się upowszechni.

Jak masz parcie na kupno reszty, to przemęcz się miesiąc/dwa na integrze z CPU. Teraz zakup (jakiegokolwiek) GPU jest nieco nieopłacalny.

Warto też brać większe SSD. 120GB to obecnie też średnio trafiony pomysł.

HDD na magazyn weź WD Blue. Jest szybszy od mojego ST1000DM003.

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że na tym za 3000 zł da radę grać w The Division na średnich bez problemów? Wydawało mi się że taki pecet będzie kosztował o wiele więcej, więc jestem pozytywnie zaskoczony:) Dzięki za dobre rady, napewno skorzystam. Ile tego SSD powinienem mieć według ciebie?

Edytowane przez TOTAL_OVERDOSE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że na tym za 3000 zł da radę grać w The Division na średnich bez problemów? Wydawało mi się że taki pecet będzie kosztował o wiele więcej, więc jestem pozytywnie zaskoczony:) Dzięki za dobre rady, napewno skorzystam. Ile tego SSD powinienem mieć według ciebie?

SSD celuj w 240-256GB. W tym momencie to lepszy wybór. W zestawie za 3500 masz podane polecane SSD.

Co do grania. Moje 960 spokojnie sobie daje radę w Division. Jeśli nie idziesz w więcej jak FHD, to wymienione starczą spokojnie.

Jednak jeszcze raz podkreślam, że to zły moment na kupno GPU. Poczekaj na unormowanie rynku, a możesz sporo zyskać.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...