Skocz do zawartości
kimono

Komputer do grania ( ok.5000 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Chciałbym zapytać o radę odnośnie planowanego zakupu PC. Po długiej walce z 1000 artykułów i wątków na forach stworzyłem coś takiego:

 

https://www.morele.net/inventory/info/Chxaq5/

 

Jak widać w zestawie nie umieściłem karty graficznej. Z GPU mam zdecydowanie największy problem, już mam tak namieszane w głowie, że czacha dymi. Zasadniczo mógłbym wrzucić tu GTX 1070 (wyjdzie koło 5500 co jest kwotą jeszcze do zaakceptowania), ale wyczytałem w niejednym już miejscu, że lepszym interesem jest obecnie kupno 980Ti, którą da się kupić w tych samych pieniądzach co 1070. Osobiście oba warianty mi nie za bardzo leżą, bo jestem raczej przeciwnikiem kupowania "high endu" którym dla mnie są karty przekraczające kwotę 1500 zł. No i jest jeszcze ten zbliżający się Polaris. Z tego co wyczytałem, cena za wersję 8 Gb ma oscylować w granicach 1200 zł (co jest kwotą rozsądną za GPU) i przecieki wskazują, że parametry karty mogą być zaskakująco dobre (coś na poziomie 980?). Moje pytanie brzmi, czy warto dalej czekać na premierę kart od AMD? Już pół roku zwlekam z zakupem i mnie szlag trafia. Najpierw czekałem na 1070, który jak miałem nadzieję będzie kosztował do 2000 zł, ale przy obecnych cenach (i słabej dostępności), rozum podpowiada, żeby olać ciepłym moczem zielonych i dalej czekać. Ktoś coś poradzi?

 

Ktoś ma jakieś uwagi do zestawu powyżej? Może coś poprawić? Grać zamierzam w FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe GPU to ja brał bym 1070, wszystko max detale  w 1080p (MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB). GTX 980ti w tym wypadku brał bym się za używkę. Za 2000zł na gwarancji myślę że da się wyrwać i trzasnąć OC. 
Gdybyś chciał jednak nowego GTX 980ti to myśle że to jest ciekawa opcja EVGA GeForce GTX 980Ti

Po OC 980ti bywa czasem wydajniejsza od 1070, co prawda ma mniej pamięci ale czy to jest wada przy 1080p ? raczej nie...

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślę nad używaną 980Ti. Mam opcję zakupu karty na 2000 zł z gwarancją do czerwca 2018. Nie kręcona nie kombinowana. W zasadzie nówka. Pytanie czy 980Ti (zakładając, że się ją trochę wykręci) jest kartą lepszą od 1070? Bo 300 zł przy zakupie sprzętu za ponad 5000 niewiele tu już zmienia.

 

Edit: Nie wiem też jak skomplikowane jest kręcenie takiej karty. O ile z procesorem z zestawu powinienem sobie spokojnie dać radę bo tam filozofii wielkiej nie ma, o tyle mam trochę obawy o kartę.

Edytowane przez kimono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szkoda sobie gitarę zawracać 980Ti, nawet zakładając, że ją się wykręci dość mocno nie zyska się wielkiej przewagi nad 1070. Z drugiej strony jak piszesz, 1070 nie ma sensu kręcić bo zysk mizerny. Czyli zostało mi jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy nie lepiej oszczędzić 1000 zł i poczekać na Radka. Na rok-dwa powinien spokojnie starczyć, a wymiana GPU nie jest wielkim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostało mi jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy nie lepiej oszczędzić 1000 zł i poczekać na Radka. Na rok-dwa powinien spokojnie starczyć, a wymiana GPU nie jest wielkim problemem.

Ja bym nie czekał, RX 480 będzie wydajności 980. Jak dla mnie to już trochę mało (sam planuję zmianę GPU) 

Z drugiej strony niby od sierpnia ma się poprawić dostępność nowych kart zielonych. A czy się poprawią ceny ? wątpię...

Decyzja należy do Ciebie i do twojej kieszeni i oczywiście cierpliwości.

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można poczekać jeszcze tą chwilę aż pojawią się miarodajne testy w grach Radeona, żeby potem nie pluć sobie w brodę, że np. AMD dokonało cudu i ich karta kręci się jak wiatrak w klimatyzatorze a ja przepłaciłem 100% wartości karty za niewiele mocniejszego 1070 (wiem wiem, naiwne myślenie:)). Dodam tylko, że obecnie gram na laptopie 15" z GT 530m i gdyby nie premiery Wiśka czy nowego Total Wara zapewne jeszcze na jakiś czas by mi wystarczył. Oczekiwań więc nie mam kolosalnych a w FPS-y grać nie lubię.

Edytowane przez kimono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można poczekać jeszcze tą chwilę aż pojawią się miarodajne testy w grach Radeona, żeby potem nie pluć sobie w brodę, że np. AMD dokonało cudu i ich karta kręci się jak wiatrak w klimatyzatorze a ja przepłaciłem 100% wartości karty za niewiele mocniejszego 1070 (wiem wiem, naiwne myślenie:)). 

Fakt, bardzo optymistyczny wariant, myślę ze może dogoni 980. Do 29 czerwca nie daleko :)

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak dopytam o resztę bebechów z zestawu. Wyczytałem gdzieś, że nawet podkręcony 6600k miewa problemy z dostarczaniem danych do 1080 a zdarza się mu też ograniczać delikatnie 1070 nie wiem czy to dotyczy rozdzielczości FHD i czy faktycznie ma to jakieś znaczenie. Do 1070 nie wystarczy 6600? Zawsze to spora oszczędność a z tym kręceniem różnie w życiu bywa, znam przypadek spalenia całej skrzynki przez nieumiejętny OC (a ja w życiu tego nie robiłem, choć na filmikach wygląda banalnie). Z jednej strony żywotność takiego wykręconego procka jest dłuższa, z drugiej nie wiem, czy taki OC nie powoduje szybszego zużywania sprzętu? Może tutaj oszczędzić te kilkaset złotych?

 

A no i ostatnie pytanie odnośnie 1070, jeśli kupować to od MSI? ZOTAC i GIGABYTE ustępują w jakiś sposób? Gorsze chłodzenie?

Edytowane przez kimono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w grach między i5-6600K 4.5 GHz a i7-6700K 4.5 GHz są takie że nie warto dokładać kasy do i7 (i7 dla łowców fps)
Przy 1080p i GTX 1080 to pewnie że procesor ograniczy GPU. Ale kto kupi GTX 1080 do FullHD ? Chyba że monitor z wyższym odświeżaniem to można polować na fps. (wtedy też i7 zanjdzie zastosowanie)
A już przy 1440p starczy i5, bo tu karta będzie bardziej dostawać po dopie. 

GTAV ultra 1080p
i5-6600 + GTX 980ti = 47.6 kl/s
i5-6600K 4.5 GHz + GTX 980ti = 63.4 kl/s

W przypadku i5-6600 widać ile procesor ogranicza kartę. 


A no i ostatnie pytanie odnośnie 1070, jeśli kupować to od MSI? ZOTAC i GIGABYTE ustępują w jakiś sposób? Gorsze chłodzenie?

Na razie są testy tylko MSI i Asus, a w sklepach dostępny chyba tylko MSI. 

 

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...