Skocz do zawartości
mr.gabaryt

Mocny zestaw do montażu 4k z monitorem (około 17000 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze!


 


Lada dzień zamawiam zestaw jak w tytule. Poświęciłem wiele czasu na naukę zagadnienia i praktycznie każdego elementu jestem pewien, ale zawsze mogło mi coś umknąć. Zwracam się do Was z prośbą o zerknięcie na konfigurację i wskazanie ewidentnych błędów lub zasugerowanie lepszych rozwiązań. Bardzo dziękuję.


Tutaj wklejam link do zapisanego koszyka w morelach:


 


https://www.morele.net/inventory/info/ZPTObM/


 


Kilka słów komentarza. Całość ma pracować na Windows 10. Dysk Samsunga M.2 jest na system, Samsung EVO na bieżącą pracę, dwie Toshiby spięte w RAID 0 na resztę plików i pojedynczy 4TB na backup. Procesor podkręcę, wybrałem chłodzenie Noctua, a nie wodne, bo to pierwsze jest cichsze. Bardzo zależy mi na jak najcichszej pracy całego zestawu.


Oprogramowanie, którego głównie używam to pakiet Adobe.


 


koszyk aktualizuję na bieżąco


Edytowane przez mr.gabaryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Adobe będzie używać wspomagania od karty to zmień tego GTX-a na coś od AMD albo kup używane GTX5xx .

 

Opcjonalnie używany Titan Black , ew. Titan X jak współczynnik FP64 został taki sam jak w całej serii Titan .

 

W obliczeniach podwójnej precyzji ( a te są przeważnie używane przy wymagającym sofcie ) Maxwell / Pascal są kiepskie , już Kepler był średni ale było sporo lepiej , najlepiej szły te obliczenia na Fermi ( 5xx ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wysupłałeś już konkretną sumę na ten zestaw, to spróbuj znaleźć kilkaset złotych więcej i sięgnij po Titana. Z praktycznie wszystkich opinii wynika, że serie GTX'ów od 6xx włącznie wzwyż są do [gluteus maximus] przy naszym zastosowaniu (montaż, animacje etc.). Niestety zostaje albo używka zwykłego/Blacka albo znacznie droższy X - tylko nie wiem, czy on jest równie wydajny przy montażu/obróbce co te starsze.

Z płyty gorąco polecę Ci Asusa X99 A II. Ale jeżeli ta MSI Ci i tak wystarczy, to zawsze te 2/3 stówy do przodu.

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-x99-a-ii-x99-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-90mb0q80-m0eay0-919926/

 

Edit. Już mnie jeden z tych, co potwierdzają tę tezę ubiegł :)

Edytowane przez FireBird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używana karta odpada, 980ti wybrałem głównie przez 2816 rdzeni CUDA, które są wykorzystywane przez używane przeze mnie aplikacje. Ale jestem otwarty na inne propozycje. Titan jest już absolutnie poza moim zasięgiem finansowym (aż tak nie nagnę rzeczywistości ;).

 

Grafika Radeona źle się dogaduje z programem Avid, na którym też pracuję. I nie ma CUDA.

 

Jaka jest przewaga płyty ASUS nad MSI? Jeśli padnie konkretny argument, mogę zmienić mój wybór.

Edytowane przez mr.gabaryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

2816 owszem ale wydajość maja ta sama co te w  GTX 1070 a jednak masz nowsza karte która powinna byc na podobnym poziomie .

A to oprogramowanie korzysta z SP czy DP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2816 owszem ale wydajość maja ta sama co te w  GTX 1070 a jednak masz nowsza karte która powinna byc na podobnym poziomie .

A to oprogramowanie korzysta z SP czy DP?

Proszę o rozwinięcie skrótu SP, DP. Czy są jakieś testy na poparcie tego, że mniej CUDA w gtx1070 będzie działało lepiej, niż 980ti? Bo moje dotychczasowe doświadczenie mówi jasno, że im więcej, tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

single precyzion i dual precyzion .

 

asus-rog-strix-gtx-1080-gaming-oc-gpgpu.

 

Tutaj masz wydajosć .jak sprawdzałem to 1070 bedzie porównywalna albo i szybsza  i nieco dostaje w grach w stosunku do 980ti


Czy są jakieś testy na poparcie tego, że mniej CUDA w gtx1070 będzie działało lepiej, niż 980ti? Bo moje dotychczasowe doświadczenie mówi jasno, że im więcej, tym lepiej.

 

Ilczbe CUDA mnoży sie jeszcze przez taktowanie .A na 1070 base clock to 1506 mhz chyba ze to versja oc tak jak ta wersja 980 ti mis ma base clock cos koło 1100 mzh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

O ile sie zdecydowałeś na 1070 to polecam brac z duzym chłodzeniem np palit jetstrem bo jak do ciężkiej to zagrzeje .

A do takiego palita to mozna sobie wgrać kazdy bios z 8 pinową wtyczką bo to referent .Np od inno który mam wyzsze zegary i power limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie zdecydowałeś na 1070 to polecam brac z duzym chłodzeniem np palit jetstrem bo jak do ciężkiej to zagrzeje .

A do takiego palita to mozna sobie wgrać kazdy bios z 8 pinową wtyczką bo to referent .Np od inno który mam wyzsze zegary i power limit

Zaktualizowałem koszyk, wymieniłem 980ti na 1070 i za radą z innego forum zmieniłem RAM z 2400MHz na 3000MHz o tym samym CL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja się nie upieram na żadną kartę graficzną, bo jestem filmowcem, nie informatykiem. Dlatego zwróciłem się o pomoc do Was. Powtórzę zatem: na jaką NOWĄ kartę graficzną w budżecie do 2500 zł powinienem się zdecydować? Karta używana nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

http://www.anandtech.com/bench/product/858?vs=768

Ja nie jestem filmowcem ale graczem ale o ile używasz tego oprogramowania to ta wyglada zachęcajaco . Tylko nie wiem czy ci abla z twoim oprogramowaniem .Obczaj to

R9 280x powinna byc jeszcze dostępna a raczej nie  jest scięta

 

http://piccy.info/view3/5476614/b41a71ac9be98c1c25b943d42d3d8db6/orig/

 

O ile dobrze to kumam to jest dobrze xD

Aida liczy od Base clock a nie boost  przynajmniej robiły tak starsze wersje programu

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to wkładaj tego GTX1070 ale pamiętaj że tak jak poprzedni Maxwell także Pascal ma skopane ustawienia dla obiczeń podwójnej precyzji czyli FP64 , FP64 dla Maxwella / Pascala wynosi 1/32 FP32 .

 

Titany mają ten współczynnik na poziomie 1/3 FP32 , u AMD jest z tym róznie - od 1/14 do 1/24 FP32 .

 

Tylko GP100 ( Titan X2 / 1080Ti ) ma ponoć mieć 1/3 FP32 . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

A skąd ty to wiesz ?? Tj właściwie taka pewnośc ?

Do deskopów to na 90% nie będzie Volty bo chyba nie uważasz że ci dadza 610 milimetrowy rdzeń  ??

A skoro tak to tytan bedzie na pascalu i dalej 1/32 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dokładnie ten sam wątek poruszany - zwłaszcza GTX 980Ti vs GTX 1070 przy pracy z montażem - komentarz Maxa Yuryeva i cała konwersacja pod nim. Jednoznacznie stwierdza, że 1070 jest sensowniejszym wyborem. Mnie to trochę dziwi, zwłaszcza, że ma węższą szynę, ale ja też specem od kompów nie jestem:

https://www.youtube.com/watch?v=wtxUpzImJvw

 

EDIT. "If your using a top of the line 4 core i7, you'll get no better performance with a Titan X compared to having a 960 4GB video card."

Edytowane przez FireBird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Cała magia to niewielkie uspawienia i dużo wyższe zegary dzieki procesowi . Ale jesli to oprogramowanie robi w FP 64 to faktycznie nie ma szału bo mój i7 6700 ma ten sam poziom xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tę dyskusję na Youtube i utwierdziła mnie ona w słuszności mojej decyzji.

 

Co do komentarza pablo27:

 

- Duża obudowa jest dla mnie wygodniejsza i zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. Jest bardzo dobrze wygłuszona, jak Fractal.

- Nie zamierzam poświęcać przepustowości dysku M.2

- Nad chłodzeniem pomyślę (ilość znajomych zadowolonych z Noctua mnie przekonuje). Chyba, że waga chłodzenia ma krytyczne znaczenie, bo np. odpada.

- Czy karta z trzema śmigłami będzie cichsza od tej z dwoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Obecnie chyba  nie ma fajnych kart z 3 smigłami  na tej serii .

https://www.google.pl/search?q=ichiil+ultrabos&biw=1920&bih=971&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjSv7rBpIfOAhWMcRQKHSR5BZ0Q_AUIBygC#imgdii=LbLo5bF-VHshUM%3A%3BLbLo5bF-VHshUM%3A%3Bfv6f4lP5bGnfjM%3A&imgrc=LbLo5bF-VHshUM%3A

Inno ichill ultra boss robiło faje 3 slotowe , 3 wentylatorowe ale to na serii 9xx .Obecnie jeszcze takich chyba jeszcze nie ma .Przynajmniej nie widziałem  .Zreszta te pascale az takiego chłodzenia nie wymagają w przeciwieństwie do 980ti


@FireBird .

 

Ilość Shaderów to nie wszystko , liczą się także jednostki TMU/ROP , wydajność samych Shaderów ( Pascal ma ponoć SP wydajniejsze o 40 % ) .

Wydajośc Sp ma wyzsze o 10 % tak przynajmniej chwaliła sie nvidia . Policzyłbym ale mi sie nie chce


Tak na szybko policzone że gdyby SP pascal miał z maxwella to by było 6850 GFLOPA a jest 7500  .Czyli czasami nvidia nie kłamie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wybrałeś zasilacz EVGA G2 750W - sam go ostatnio kupiłem i muszę przyznać, że wentylator jak działa to jest dosyć głośny (szeleszczący?) - na szczęście znakomitą większość czasu jest on wyłączony (Eco mode). Możliwe, że po prosto trafiłem na felerny egzemplarz, ale kto ich tam wie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na godzinę stwierdzam, że straciłem praktycznie całą noc na jeszcze porządniejsze zgłębienie tematu GPU w aplikacjach do montażu i efektów specjalnych. Z tego naprawdę nic nie wynika... Raz się wydaje, że GTXy 570/580/590/780/780Ti są jedynym słusznym wyborem, ale potem trafia się na kilka wątków, gdzie wychodzi na to, że nie ma wcale co sięgać po stare serie i można śmiało pakować się nawet w karty pokroju GTX 970...

 

Ale generalnie chyba powinno się pójść właśnie w 580, ale koniecznie 3GB RAMu lub 780Ti, najlepiej kilka na raz.

Tu jest ogromny zbiór informacji, który w większości przeczytałem:

https://forums.creativecow.net/thread/2/1019120

 

Ale ten benchmark się chyba głównie opiera na całym ray tracingu, z którym nie zawsze ma się do czynienia.

Zdaję sobie sprawę, że nie chcesz brać karty używanej, @gabaryt, ale gdyby miało się okazać, że taki 780Ti kosztujący ponad dwa razy mniej od 1070 sprawdza się kilka razy lepiej, no to chyba warto byłoby przeboleć niecałkowitą nowość takiego GPU. Ciężki orzech do zgryzienia i nigdzie nie można znaleźć jednoznacznej odpowiedzi...

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłby zakup powyższych, starszych GTX'ów lub czegoś taniego z nowych (1060/RX480) i poczekanie na 1080Ti, czy przypadkiem nie wróci sensowny FP64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Nie chcę wprowadzać w błąd, ale też myślę, że nowej generacji karta GTX1060 z dobrym chłodzeniem (dwoma,lub trzema śmigłami) powinna do filmów 4K w połączeniu z i7-6800K wystarczyć w zupełności.

 

Zasilacz wystarczy tutaj 650w z certyfikatem 80+gold.

 

Co do obudowy, to moim zdaniem Fractal R5 jest wystarczających gabarytów, żeby podzespoły miały wystarczająco chłodno i pomieści wszystko z zapasem.

 

Chłodzenie CPU o masie około 2kg jest moim zdaniem za ciężkie i warto tutaj dopłacić do lżejszego, ale też wydajnego.

 

Co do karty, to dwa lub trzy śmigła są najcichsze.

Nie ma dużej różnicy,czy są dwa czy trzy śmigła.

   Karty znanych firm są z reguły ciche a też zdarzają się głośniejsze karty mniej znanych firm,chociaż na to nie ma reguły.

   Karty z jednym otworem zasysającym powietrze są głośniejsze od tych z dwoma, lub trzema śmigłami.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ten Xeon ma 10 rdzeni , z drugiej niskie taktowanie - ciekawe jak będzie się zahcowywał w renderingu etc.

 

Ciekawe też jak będzie pracował na tej płyte , w spisie obsługiwanych CPU go nie ma - jest tylko wersja V3 bazująca na Hasswelu-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...