Skocz do zawartości
man13k

Wymiana procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich otóż ostatnio młodszy brat zapytał mnie czy jest możliwość wymiany procka na nowszy aby podnieść płynność w bf3 w nieco już starym kompie ktory lata temu należał niegdyś Do mnie:) obecnie wygląda to tak

Płyta główna asrock n68-s + athlon x2 240

A to siedzi razem z kartą grafiki Radeon hd 4850 512mb + 4 gb ramu ddr2 i tu nasuwa się moje pytanie czy jest sens wciskać tam jakiegoś phenoma 4 rdzeniowego by poprawić tą płynność w grze czy poprawa będzie dość odczuwalna czy będzie może znikoma? Dodam oczywiście że chcą to zrobić możliwie jak najtaniej :) bardzo prosiłbym o pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakimś niskim kosztem wymiany tego procka na mocniejszy by mu to poprawiło granie w tego bf 3 to mysle ze było by warto Ale jak się okaże że różnica będzie praktycznie Nie odczuwalna to trochę pewnie jeszcze na nim coś po podziala także póki co czekam co inni powiedzą/ doradzą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi dobra bedzie ta płyta link ponizej

http://allegro.pl/plyta-glowna-msi-ms-7667-i3-i5-i7-s-1155-gw-fv-i6108501753.html

albo ta http://allegro.pl/plyta-glowna-ms-7707-core-i3-i5-i7-s-1155-gw-fv-i6220428834.html

do i5 2400?? czy może szukać czegos innego a nie brać ten tani badziew

a do tego najzwyklejsze ramy ddr3 np takie http://allegro.pl/goodram-ddr3-4gb-8gb-12gb-16gb-1333-cl9-oc-i6381364477.html

pomóżcie gdyż modernizacja starego kompa trwa;P

Edytowane przez man13k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na P67 może być pod warunkiem że będziesz miał dodadkową kartę ( np. tego twojego HD4850 choć pasuje on do I5 jak pięść do nosa ) .

 

Płyty na P67 nie obsługują iGPU z procka ale za to można je kręcić , I5 2400 może uda się pogonić do ~4 Ghz .

 

Co do ramu - za 20 zł więcej masz fabrycznie nowy ram z gwarancją np. w morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dlatego pytam o płyte i ramy bo procka praktycznie juz mam i tak mysle jak tu dobrac mlodemu zeby to w miare mu hulało a z czasem jak bedzie chciał to sobie dozbiera do jakies lepsze grafy niz ten radek. Na necie znalazlem jeszcze taką płyte http://allegro.pl/plyta-glowna-ecs-h67h2-em-core-i3-i5-i7-s-1155-i6137146522.html

a chce by go to wyniosło jak najmniejszym kosztem a róznica była odczuwalna . Co do ramu to chciałem mu tam wepchać 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę brałbym jak najtańszą. Z tymi płytami jest ryzyko, ze trafisz na wersję B2 chipsetu i nie będą działać porty sata 2. U któregoś sprzedawcy widziałem takie info właśnie, że działają tylko dwa porty sata.

 

Osobiście brałbym jak najtańsze mobo. Dołożenie 50-60 zł nic ci nie da do wydajności.

Fajnie byłoby mieć też wyjścia grafiki, by w razie co móc korzystać z igpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To którą płyte byś poelcił z tych najtanszych? tą z powyższego posta za 8dych?? czy całkiem innej firmy szukać ?? CO do grafy to narazie sie zadowoli tym juz starym choc jeszce hulajacym radkiem a mianowicie hd 4850:) a tak jak mowie jak sobie grosza dozbiera to kupi sobie cos lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to jaki ram brać 1 kość 8gb czy może 2 po 4gb?? biorąc pod uwagę ze tam tylko dwa sloty na ramy są. Tam chyba nie ma czegoś takiego jak dual Channel wiec to chyba bez różnicy będzie czy 1 czy 2 kości wezmę

Edytowane przez man13k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie płyty MSI z posta #4 to oemy wyprodukowane dla niemieckiego Mediona , poza tym co napisał Klaus o rewizji chipsetu to moga być również inne problemy - kiepskiej jakości kondensatory , trudna lub niemożliwa aktualizacja biosu i sterowników , do tego Medion to ogólnie kiepska firma .

 

Szukał bym jakieś płyty na H61 , ew. combo H61 lub Q61 + procek

 

Np. MSI H61M-E33 za 85 zł z jednym sprawnym slotem ram , albo za 140 zł w pełni sprawna wersja z 3 m-cami gwary .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczujesz różnicę pomiędzy Athlonem II a Phenomem II. Ja miałem najpierw Athlona II X4,a potem Phenoma x6, to średnio w grach było to ponad 10 klatek na tej samej grafice R5770. Także na zmianie na Phenoma na pewno zyskasz. Sama płyta to raczej budżetówka, to nie podkręcisz Phenoma II, co powoduje, że jego zakup jest średnio opłacalny... chyba, że dostaniesz go bardzo tanio... Bez zmiany grafiki, to jednak zmiana platformy z AMD na Intela, wychodzi drożej i zamieniasz budżetową tanią płytę, na jeszcze tańszą...
Kup tanio jakiegoś Phenoma II i resztę kasy w nową grafikę... chyba, że chcesz wydać ponad 300 zł.
Przykładowo (pierwszy z brzegu zestaw),http://allegro.pl/bcm-gigabyte-ga-990xa-ud3-phenom-ii-x4-965-be-i6381776787.html
niezły zestaw i do tego kupujesz jakąś grafikę pokroju Radeona 6870 i masz spokój... ja przy budżecie do 600-800 zł w Intela bym się nie pchał...

Edytowane przez gloryseeker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zestaw dla młodszego brata który chodzi jeszcze do szkoły i tyle co tam na prakrytach sobie zarobi te parę groszy miesięcznie. Zestaw ma mieć na jakiś czas, dłuższy czas wiec w planach jest wymiana proca ram i płyty głównej z czego procek już jest a dokładnie to i5 2400 i patrze tylko by jakąś w miarę sensowna płytę główną mu do tego kupić + pamięć ram. O grafikę raczej nie musi się martwić bo ja pewnie niedługo będę zmieniał mojego radka hd 7950 na coś mocniejszego

Edytowane przez man13k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...