Skocz do zawartości
kasija

Cyber tarcza Joinkjot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Próbowałem wejść na jakąś stronę w internecie wyskakiwał komunikat http://static.elektroda.pl/attach/Orange_7269010.jpg . Po 2 godzinach internet wcale nie działał. Dzwoniłem do orange powiedzieli że mam wirusy i założyli mi kwarantanne. Powiedzieli że ją zdejmą i kazali przeskanować komputer. Przeskanowałem komputer ESET Online Scanner oraz Dr.Web CureIt! nic nie wykryły. Komunikat ze strony cyber tarcza: 

,,Zostałeś podłączony/a do botnetu! 

Informacje uzyskane przez CyberTarczę Orange wskazują, iż urządzenie PC z Twojej domowej sieci łączy się z serwerami, kontrolowanymi przez cyber-przestępców. Oznacza to, iż Twój komputer jest elementem tzw. botnetu. Zainstalowane na Twoim komputerze złośliwe oprogramowanie może na polecenie przestępców m.in. przechwytywać wrażliwe dane (w tym loginy i hasła).

 

Wykryte złośliwe oprogramowanie znane jest pod nazwą Trojan.Joinkjot.''

 

Logi FRST:




 

 

Jest ten wirus czy go wo gule nie było na komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://kz1.pl/1578/cybertarcza-sygnalizuje-komputer-podpiety-botnetu-joinkjot

Tak wiec odlacz modem/router od orange na jakies 10-15 min i podlacz - powinno nowe ip dac.

 

A tak po za tym nie ladnie piracic ;)

Edytowane przez Quave
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...