Skocz do zawartości
Sqad

CL czy taktowanie w DDR4

Rekomendowane odpowiedzi

Na co patrzeć przy wyborze pamięci DDR4? Wiadomo że im lepiej jak takty są wysokie i cl niskie, ale gdzie jest kompromis i od czego zależy. Nie bardzo wiem czym się kierować przy wyborze, a mam kilka typów

 

HyperX Predator DDR4 2660 16GB CL13

G.SKILL RipjawsV DDR4 2x8GB 3200MHz CL15-15-15 XMP2

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL14

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3600MHz, CL17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Dla skylake lepsze sa mhz ale  to są pomijalne wartosci i tak poprzestawisz na 3000 i cl 15 lub 2133 i cl10  na najsłabszych kosciach jakie są na rynku przy napieciu 1.4 V.

Róznica to 1% dla mhz . Duzo wazniejszy jest dual bo tu nawet jest 10 % róznicy vs single

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla skylake lepsze sa mhz ale to są pomijalne wartosci i tak poprzestawisz na 3000 i cl 15 lub 2133 i cl10 na najsłabszych kosciach jakie są na rynku przy napieciu 1.4 V.

Róznica to 1% dla mhz . Duzo wazniejszy jest dual bo tu nawet jest 10 % róznicy vs single

To ze dualne to nie ulega watpliwości. A jeśli procesor nie bedzie podkręcany to jest sens pakować sie w prędkość czy lepiej wtedy w niskie cl. Dawno w biosach nie grzebałem i nie wiem czy częstotliwość pamięci jest zależna od magistrali procka czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Az tak tego nie testowałem ale naprawde jesli zaciesnisz cl to bez róznicy realnej bedzie .

Zresztą taki 6700K to ma oc na poziomie 10% czyli żadne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od początku, bez z170 zapomnij o >2133MHz. Z170 i nie podkręcać?

 

No płyta na z170 to oczywiste.

 

Az tak tego nie testowałem ale naprawde jesli zaciesnisz cl to bez róznicy realnej bedzie .

Zresztą taki 6700K to ma oc na poziomie 10% czyli żadne

 

Nawet nie wiedziałem że 6700k ma taki słaby potencjał oc

 

 

 

Dzięki faktycznie, różnica jest marginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Skoro ma 4 ghz dla 8 watków ze wszystkimi instrukcjami i 4.2 GHZ w tubo to ustawiajac 4.5 wiecej nie bedzie . A i wiecej jak 4.5 nie ma co liczyc .te cpu sa wyzyłowane pod wzgledem napieć i mhz .Intel ma to gdzies po gw masz kupic nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel

Wiesz jak wygląda sprawa w sytuacji ddr3 (Ivy Bridge).

Wiem że PPC robiło taki test, ale użyli wysoko taktowanego i5.

Jestem ciekaw jak wygląda sprawa w połączeniu z słabszym cpu (Lab też robił test, ale nie wiem czy jest miarodajny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...