Skocz do zawartości
Xenerif

Upgrade komputera niskim kosztem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem leciwego już komputera (specyfikacja poniżej) i zastanawiam się czy niskim kosztem jestem w stanie go przyspieszyć/przystosować do odpalenia nowszych tytułów. Zastanawiałem się nad zmianą procesora bo tutaj jest chyba największy problem.

 

M\B Asus P5K-E WiFi-AP Edition

CPU Intel Core 2 Duo E8400

RAM Transcend aXeRam TX1066QLU-4GK

GFX Radeon HD7770

HDD Samsung HD103UJ 1 TB
Edytowane przez Xenerif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski koszt to ile - 200 zł, 300 zł , 400 zł czy więcej ?

 

Masz 2 opcje - zabawa w obrębie obecnej platformy czyli kupno jakiegoś Xeona S771 np. X5450 za ~140 zł + modyfikacje płyty ( socket i bios ) .

 

W przypadku tego konkretnego modelu modyfikację socketu procka możesz sobie odpuścić - ten Xeon został tak spiłowany aby pasował do gniazda 775 .

 

Zostaje ci bios - albo ręczne wgranie mikrokodów odpowiedzialnych za obsługę Xeonów albo wgranie już spreparowanego biosu np. stąd .

 

Druga opcja to zmiana platformy - procek + płyta + ram DDR3 .

 

I3/I5 2xxx + płyta na H61 + 4GB ram DDR3 ( lub więcej ) , kupowane osobno albo jako zestawy procek + płyta lub procek+płyta+ram .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon będzie tańszą opcją ,ewentualnie mógłbym dokupić  ramu. Czy jeżeli wgram ten bios który obsługuje xeona to w razie niepowodzenia stary E8400 też na nim odpali czy zostanę z płyta do wywalenia?.

 

Czy Seasonic SS-520GM Active PFC F3 520W uciągnie takiego X5450 ?

Edytowane przez Xenerif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zmodowanym biosie twój stary procek powinien ruszyć - zależy czy oryginalne mikrokody do E8xxx czy innych C2D/C2Q nadal będą .

 

Może się okazać że część mikrokodów została usunięta z powodu braku miejsca .

 

W takim razie wgranie oryginalnego biosu ze strony Asusa wszystko naprawi .

 

Twój zasilacz ma 480W na liniach +12V , bez problemu da radę z tym Xeonem czy Q9650 ( Xeon E5450 to właśnie serwerowy odpowiednik Q9650 tyle że ma niższe TDP ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej gdybym się zdecydował to brałbym już przerobionego X5450, wolałbym nie bawić się samemu w wycinanie ograniczników w sockecie a tym bardziej piłowanie procesora :D Korzystał ktoś z tego procka na LGA775?

 

edit: Znalazłem spiłowanego E5450 :)

Edytowane przez Xenerif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup od razu jedną kość 4GB ( jak będzie ) a nie baw się w 2x2GB .

 

Sam producent ( zarówno kości jak i modułów ) jest mało istotny , bardziej liczą się taktowanie i opóźnienia pamięci .

 

Ty masz zestaw 2x2GB 1 066 mhz CL5 , najlepsze wyjście to kupić identycznie taktowane kości , choć równie dobrze kości z zegarem 800 mhz będą pasować i działać - po prostu całość zwolni do 800 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego patrzę to 2x2GB wychodzą taniej (chyba że coś przeoczyłem), a skoro płyta nie obsługuje więcej niż 8 GB to nie widzę sensu w zostawianiu wolnych slotów i robieniu kosztów,

 

Chłodzenie to Scythe infinity + Coollaboratory Liquid Pro 

 

@klaus

Rozumiem że nawet najniższy model i3 może być wydajniejszy ale nie chce składać nowej platformy bo za parę miesięcy być może mój fundusz pozwoli mi na całkiem nowy sprzęt a teraz szukam małej modernizacji na przetrwanie. A po co kolejne płyty główne i procki mają leżeć gdzieś po szafach :)

 

E5450 zamówiony ;) Tylko czekać

Edytowane przez Xenerif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...