Skocz do zawartości
Vanaadis

Modernizacja PC za około 500zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę od przedstawienia obecnego PC:

CPU: i5 6600.

Cooler: Spartan 924 Pro-B.

Mobo: MSI H110M Pro-VD.

RAM: DDR4 Kingston 2133 1x8GB.

GPU: Asus GTX 970 OC.

PSU: SPC Supermo L2 550W+Gold.

Case: Zalman Z3 Plus.

 

Mam do dyspozycji jakieś 500zł. W sumie wydaje mi się, że mam 2 opcje. Mianowicie:

 

1.Kupno drugiej kości RAM(160zł), kupno SSD 128GB(200zł), sprzedaż obecnej obudowy za około 100-120zł i kupno jakiejś obudowy za kwotę około 300zł.

2. Kupno drugiej kości RAM(160zł), kupno SSD 240/256GB(300-320zł). W tym przypadku wymiana obudowy musiałaby zostać przełożona gdzieś na święta.

 

Myślicie, że co lepiej wybrać? A może ktoś ma jeszcze jakąś inną propozycje, jak spożytkować te pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się zastanawiam, że oprócz systemu to raczej nie będę nic instalować na SSD, programów żadnych wymagających nie używam, a gry na SSD to nie mają zbyt żadnego sensu te nowe, bo to jednak 30-50GB na 1 grę a jedynie to szybsze ładowanie gry bym miał np. w Wiedźminie 3, BFie 4, czy CS GO. Chyba, że SSD do starszych gier, np. Mount&Blade, S.T.A.L.K.E.R, Heroes III-V, czy Gothic, coś w tym stylu, aby te gry działały lepiej na nowszym PC i systemie Windows 10.

Edytowane przez Vanaadis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tytuły, które wyraźnie lepiej śmigają na ssd niż hdd. Nie pytaj mnie jakie :) bo nie wiem, w dyskusjach na forum instalacja gry na ssd okazywała się rozwiązaniem jakichś tam problemów.

 

Lepiej dołożyć stówkę do ssd i ieć możliwość zainstalowania jednego czy dwóch tytułów na ssd. SSD 240GB są też szybsze od swoich mniejszych braci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, w święta budżet się zwiększy trochę i będzie można kupić jakąś na prawdę ciekawą obudowę za 300-450zł pewnie, więc można poczekać.


To w sumie zostaje jeszcze pytanie, jaki SSD kupić w cenie około 300zł. W sumie mi w oko wpadły 2. Transcend SSD370 256GB(315-330zł), bądź GoodRAM Iridium PRO 240GB(310zł). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...