Skocz do zawartości
marlutowski

Zewnętrzny HDD USB 3.0 powyżej 2 TB

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna zewnętrznego HDD , do backupowania danych.

 

Wymagania:
- conajmniej 2 TB pojemności (max 5 TB), im więcej tym lepiej 1f609.png ;-)
- złącze - USB 3.0
- do używania nie wymaga zewnętrznego zasilacza
- względnie wytrzymały mechanicznie (wojny nuklearnej wytrzymac nie musi, ale miłoby było, gdyby nie rozpadł się na kawałki po kilku latach eksploatacji)
- priorytety wg kolejności: niezawodność, pojemność i szybkość.

 

 

Preferowana cena poniżej 500 zł

Jeśli ktoś może polecić albo odradzić jakąś serię produktów -  to będę wdzięczny 1f609.png ;-)

Jak narazie faworytem jest: Seagate Expansion 4TB (STEA4000400), od biedy WD Elements Portable 3TB (WDBU6Y0030BBK-EESN)

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zewnętrzne dyski są awaryjne i częściej narażone na ryzyko wystąpienia awarii a co za tym idzie utraty danych.

Na pierwszym miejscu chcę zwrócić uwagę na chłodzenie takiego dysku a raczej jego brak. W zależności od sposobu użytkowania dysku może on się szybko nagrzewać i przegrywać.

Kolejna sprawa to taka że układy elektryczne w dysku zewnętrznym również są awaryjne, oraz gniazda/wejścia ulegają uszkodzeniom.

I ostatnia sprawa o której warto pamiętać to gwarancja na dysk. Często jest krótsza od dysku wewnętrznego.

 

To są moje spostrzeżenia na podstawie problemów jakie miałem i ktoś może się z tym nie zgodzić ale ja osobiście staram się unikać dysków zewnętrznych chociaż sam mam dwa.

 

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z a602... Jeśli ma to przechowywać ważniejsze dane a nie służyć tylko jako magazyn filmów przy TV, zastanów się nad NASem. Niech stoi sobie w jednym miejscu, nikt go nie rusza bez potrzeby. 4TB danych to dużo danych. Dysk raz upadnie i po danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić WD Portable/Ultra używam kilku, kilka wcześniejszych zmieniło właściciela i wszystkie działają do dzisiaj.

 

NAS/Serwer + RAID to jedynak inna liga, a co za tym idzie budżet też z innej półki :)

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAS jest fajny, ale są 3 powody ze względu na które troszkę mniej do mnie przemawia NAS :

- wystarczy jedno konkretne przepięcie w sieci - i np. padają zarówno dysk w kompie, jak i w NAS-ie i nie mam już żadnego backupu (!!!)

- cena

- niska moblilność.

 

 

Dysku zamierzam używac sporadycznie, powiedzmy raz na 3-4 tygodnie - i zamierzam na nim głównie archiwizowac domowe fotoarchiwum.

Tak więc całe jego uzytkowanie to będzie tylko dosynchronizowanie zmian z wybranych folderów, raz na jakiś czas

Przez pozostały czas dysk będzie bezpiecznie lezał zamkniety w szufladzie.

 

Głównym repozytorium danych i tak będzie dysk w desktopie, a dodatkowy dysk ma byc tylko zabezpieczeniem na wypadek padnięcia dysków w desktopie.

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...