Skocz do zawartości
neoeinz

Ocena zestawu - do grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zaprzyjaźniony sklep zaproponował mi taki zestaw.

 

https://www.morele.net/inventory/info/YSUKIM/

 

Zestaw potrzebny do płynnego szybkiego działania w pracy, obsługa:

- Corel - szykowanie projektów, niektóre ciężkie wektory duzo grafiki

- Photoshop - obróbka grafiki

 

Ma to po prostu latać bez zacięć !!

 

Czy ten zestaw jest ok, czy coś dorzucić, zamienić ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu składany pod własnie Corela:

i5 4590 + jakieś tanie chłodzenie od spc.

Gigabyte GA-B150M-D3H,

Samsung EVO 850 250gb,

16gb RAM 1600,

Spc 500w vero L1,

Grafika integra.

Duże wektory aż furcza :).

I do tego jest cicho.

Ale teraz to już fakt, lepiej coś na niwej podstawce.

 

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslę, że jak w 4000-4200 się zmieścimy będzie ok, bez monitora, corela i ps wszystko juz mamy. Jedynie win

 

Proszę o podpowiedz dokładnie co lepiej i na co zamienić, moje składanie kompów jak i jakaś większa wiedza skończyła się jakieś 8 lat temu jak kupiłem pierwszego lapka zamiast puchy :) 

Edytowane przez neoeinz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten komputer będzie na siebie zarabiał, czy do nauki. Jak będzie zarabiał, to raczej celował bym w prof, czyli x99, i7-E, Samsung 950pro, HGST Ultrastar jako magazyn + Quadro Pascal dla wspomagania photoshopa. To będzie śmigało na lata i dawało bezpieczeństwo danych. Oczywiście NAS serwer jako backup konieczny, ewentualnie chmura, a najlepiej i to i to.

 

Jak nie będzie zarabiał, tylko do nauki, to H110+i5 skylake nie K + 16GB RAM + Samsung 850pro+WD RED, dysk zewnętrzny jako backup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten komputer będzie na siebie zarabiał, czy do nauki. Jak będzie zarabiał, to raczej celował bym w prof, czyli x99, i7-E, Samsung 950pro, HGST Ultrastar jako magazyn + Quadro Pascal dla wspomagania photoshopa.

nie bądź zabawny

bo w podanym budżecie to możesz sobie pomarzyc w gorączce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny mój komputer w pracy już ma dość, łapie zwiechy muli i po rozmowie z prezesem mam sobie coś złożyć.

 

Najwięcej pracuje w corelu, od małych wektorów po duże, Projekty i tak mamy na zew ftp. zgrywam coś do siebie, pracuje na tym zapisuje na dysku, ewentualnie nadpisuje na ftp...

 

Ten sprzęt ma być szybki :) cena, jeżeli coś ma być lepsze to mogę dołożyć parę zł. Więc jeżeli mam dołożyć 300zł i coś będzie pewniejsze, szybsze itd to tak raczej ma być...

 

 

Nie jest to koputer który utrzymuje firmę więc przyjmijmy, że nie zarabia...ma mi pomóc w szybszej pracy. 

Corel 90% - PS 10% pracy

 

Dysk ssd wolałbym samsunga, kości pamięci też mogą być jakieś lepsze :) obudowa większa

Edytowane przez neoeinz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jasne, czyli zestaw i5-6600+płyta na B150+16GB RAM(jeśli mało to 32GB)+Samsung 850pro 500GB (jak za mało to 1TB). Jeśli projekty i tak magazynowane na serwerach po FTP, a na dysku jedynie system, aplikacje i bieżące projekty, to nie ma co kupować HDD w ogóle.

 

Choć do takiej pracy to bym się nie bawił w składanie czegoś tylko kupił takie coś

 

https://www.morele.net/komputer-hewlett-packard-elitedesk-800-g2-p1g90ea-815959/

 

Tylko dołożył RAM (w sklepie dołożą). Te ElitDesk-i są mocno konfigurowalne. Po jakiego się szarpać z giga skrzynką. Ten co Ci podałem, będzie nawet szybszy od i5-6600.

 

Albo taki

http://allegro.pl/intel-nuc-skull-canyon-i7-6770hq-16gb-256gb-w10-i6569826751.html

 

jak najbardziej dla Ciebie, jest mocna Iris pro 580, która ma wsparcie w photoshop-ie i corel-u.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo ramy 3200 mhz CL16 są niemal takie same jak tańsze 3000 mhz CL15 .

 

Fera 3 jest za słaba do kręconego I7 , na stock od biedy jeszcze wystarczy .

 

Dołożył bym tutaj do Fortisa 3 czy nawet Grandisa 2 .

 

Nie jestem przekonany do MX300 ( tak jak do większości nowych SSD na pamięciach TLC ) , raz że to dysk M.2 ( w tym przypadku jedyna jego zaleta to rozmiar ) a dwa to wspomniane pamięci TLC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale z corela korzystamy w całej firmie, jak ze wszystkim sa plusy i minusy nic nie zrobię :/

 

a może takie coś 

https://www.morele.net/inventory/info/PDrNGm/

 

nie wiem czy plyta ok, czy ten asrock byl lepszy/gorszy/obojętnie

jakby co procka tez mogę dac i5, pytanie czy do corela/ps miedzy i7 a i5 będę widział jakąś mega różnicę ?

 

decyzja finansowa finalnie do prezesa będzie należeć :)

Edytowane przez neoeinz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie płyty od strony wyposażenia wyglądają podobnie - Asrock ma 2x PCI-E 16x ( drugie złącze elektrycznie jest 4x ) .

 

Ew. OC też będzie raczej podobne - w obecnych czasach płyta nie ma aż takiego znaczenia przy OC .

 

Przy Corelu czy PS-ie I7 może się przydać , nawet zwykła wersja ( zablokowany mnożnik i niższe taktowanie ) - ma więcej cache i HT , szczególnie HT robi dużą różnicę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...