Skocz do zawartości
floro5

szybki zakup dysku 2,5"

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

pilnie potrzebuje zmienić dysk w swoim lapku hp pavilion dv7 ponieważ obecny, który siedzi w nim od nowości m-ki toshiba 750 GB odmawia już posłuszeństwa. Czy możecie na szybko polecić jakiś dysk do 200 złotych o podobnej wielkości? Rozglądałem się na allegro i znalazłem takie coś ale nie wiem czy to najlepsza opcja:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6344277809&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

http://allegro.pl/dysk-twardy-wd-blue-slim-7mm-1tb-2-5-kurier-i6128679975.html

 

czy możecie coś doradzić? Nie zależy mi aby wydawać na dysk jakiś kosmicznych pieniędzy, nie będę bawił się na nim w gry i programy graficzne :)

Edytowane przez floro5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki za odp ale interesuje mnie coś w granicach 200 pln :) mój obecny dysk w zupełności mi wystarczał i szukam czegośo zbliżonych parametrach w przystępnej cenie ;)

 

a ten dysk da rade:

 

http://allegro.pl/dysk-twardy-seagate-sshd-1tb-8gb-gw24-f-v-64mb-i6579743294.html ???

Edytowane przez floro5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp ale interesuje mnie coś w granicach 200 pln :) mój obecny dysk w zupełności mi wystarczał i szukam czegośo zbliżonych parametrach w przystępnej cenie ;)

 

a ten dysk da rade:

 

http://allegro.pl/dysk-twardy-seagate-sshd-1tb-8gb-gw24-f-v-64mb-i6579743294.html ???

Zawsze lepszy SSHD jak HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj travelstar 7k(rozmiar). Za ok. 250zl jest 1tb, wiec 750gb powinno byc blizej 200zl. Opcjonalnie jakies wd blue/black z talerzami krecacymi sie 7k rpm. Chyba, ze masz w lapku zlacze msata to za ok. 200zl kupilbym ssd np. adaty i na nim postawil system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj travelstar 7k(rozmiar). Za ok. 250zl jest 1tb, wiec 750gb powinno byc blizej 200zl. Opcjonalnie jakies wd blue/black z talerzami krecacymi sie 7k rpm. Chyba, ze masz w lapku zlacze msata to za ok. 200zl kupilbym ssd np. adaty i na nim postawil system.

 

Zamówiłem Hitachi 7k 1TB ;) dzięki wielkie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci dobrze sluzy ;)

 

 

Dysk odebrałem i wszystko ładnie, pięknie ale... mam problem z instalacją windowsa 7. W moim laptopie hp zmieniłem dysk ponieważ winda na poprzednim nie chciała się uruchomić, a jak już jakimś cudem udało się to zrobić to za 20-30 razem. Sprawdziłem co jest przyczyną i wyszło, że dysk ponieważ podmieniłem dyski z kilku laptopów i śmigały one bez problemu. Zmieniłem dysk na hitachi i przy próbie instalacji systemu przy pomocy recovery disców dostarczonych przez producenta dosłownie przy samym końcu instalacji wyskakuje blue screen i niemożliwe jest zainstalowanie windowsa, próbowałem kilkanaście razy i nic. Natomiast pożyczyłem czystą instalkę Windowsa od kumpla i instalacja poszła bez najmniejszego problemu... Co może być przyczyną że nie można go zainstalować z recovery disców? Przy starym dysku jak próbowałem zrobić instalkę to w trakcie operacji restartowało mi kompa ale tak jak już wspomniałem było to spowodowane tym, że nadawał się on już do wymiany ale z nowym dyskiem nie powinno być żadnego problemu ponieważ jest w 100% sprawny, a jednak coś nie idzie... ma ktoś pomysł co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...