Skocz do zawartości
ppp1992

Komputer z monitorem [12.000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer + monitor do gier.

Części mają być nowe i będą podkręcane.

Rozdzielczość 2560x1440

Chcę kupić w Polsce.

Mam:

Dysk SSD Iridium PRO 240GB

Karta dźwiękowa Asus Xonar U7

 

Chciałem kupić już wcześniej, ale cały czas nie wiem, co wybrać. Chciałbym wiedzieć, czego szukać i zbierać nawet po 1 części. Udało mi się uzbierać trochę pieniędzy na komputer, ale nie chcę kupić czegoś, co kilka dni wcześniej było albo kilka dni później będzie dużo tańsze.

 

[Napisałem normalnie, nie robiłem enterów, a jakoś tak dziwnie tu wygląda]

 

Monitor:

Chyba najlepiej wybrać coś z tych 3:

- AOC AGON AG271QG

- ASUS ROG PG279Q

- Acer Predator XB271HKBMIPRZ

Ten AOC będzie dobry? najbardziej mi się podoba. Czytałem, że Asusa trzeba wymieniać kilka razy, żeby trafić dobrego, a Acer ma tylko 2 lata gwarancji.

 

Procesor:

- 6700k

Czy kupić 6600k/6700k, a później wymienić na 7700k?

 

Płyta główna:

- Tu chyba najlepiej poczekać na jakąś promocję MSI (teraz dawali 16GB RAM do płyt głównych, więc później też pewnie coś będzie).

 

RAM:

- Corsair Vengeance LED DDR4, 2x16GB, 3200MHz, CL16, Red

Takie będą dobre? Trochę drogie, ale chciałbym, żeby komputer ładnie wyglądał.

 

Karta graficzna:

- GTX 1080 czy kupić 1070/80, a później wymienić na 1080TI?

Miałem kupić:

Palit GeForce CUDA GTX1080 GameRock z G-Panel 8GB GDDR5X

Dobra i była dużo tańsza od innych ale już zmienili cenę, więc takiej na pewno nie wezmę.

 

Może coś takiego:

- Zotac GeForce GTX 1080 AMP! Extreme Edition 8GB GDDR5X

albo podobnie jak z płytą główną - czekać na jakąś promocję MSI

 

Dysk:

Miał być SSD Plextor M8Pe(G) 512GB PCIe x3, ale cena już 300 zł większa, więc muszę wybrać coś innego.

Mam SSD GoodRAM Iridium PRO 240GB, więc może kupić drugi taki?

Jakbym kupił obudowę NZXT H440, to lepiej, żeby były 2 dyski (widać je przez okno i nie chciałbym mieć pustego miejsca)

Nie wiem czy pojemność tych dysków nie będzie za mała i może kupić do nich jeszcze jakiś szybki dysk SSD M.2 256/512GB.

 

Zasilacz:

- Corsair RM750X 80Plus Gold - 750W

Może i starczy taki 550W, ale różnica w cenie nie jest duża, więc wolałbym wybrać lepszy.

 

Obudowa:

- Nzxt H440 Wie ktoś czy na morelach sprzedają nowszą wersję tej obudowy? 

- Corsair Carbide 400C

a może jeszcze coś innego? Najlepiej jakby była czarno-czerwona. Bardzo podoba mi się szczotkowane aluminium, ale nic ładnego i dobrego nie mogę znaleźć.

 

Chłodzenie procesora:

Tu najbardziej nie wiem, co wybrać. 

- be quiet! Dark Rock PRO 3 (dobre, tanie, ale wielkie i nie wiem czy RAM się pod tym zmieści i przez okno od obudowy nie będzie widać nic innego)

- NZXT Kraken X62 280mm AIO RushKit, ale jeszcze nie da się tego kupić

- Corsair Extreme Cooler H115i 280mm - takie wentylatory by były dobre do tego: Wentylator magnetyczny Air Series LED - ML140 PRO? 

 

Wentylatory do obudowy:

- Corsair SP120 RGB LED 3x120mm (to też wcześniej było 100zł tańsze)

- Corsair SP140 LED

Takie coś by było dobre i ciche?

Edytowane przez ppp1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 a za rok przesiadka na 1170.

 

6600k jeśli tylko grasz i serfujesz po necie a jak tworzysz grafikę czy zajmujesz się obróbką video to 6700k. 

 

Acer to dobry monitor. 2 lata gwarancji to standard. 

 

Jeżeli chodzi o resztę to ciężko coś doradzić skoro nie wybrałeś obudowy i głównym kryterium zakupu jest wygląd oraz ewentualnie mała pojemność "pięknej" skrzynki.  

Edytowane przez Troy92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic innego nie znajdę, to wezmę obudowę NZXT H440, ale nie wiem, gdzie kupić, żeby dostać nowszą wersję. Obudowy IN-WIN też są ładne, ale jedne mają jakieś dziwne wystające okno, a inne - okno na całą ścianę, a chciałbym, żeby było trochę mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 a za rok przesiadka na 1170.

moze jeszcze powiesz 1060 a za rok 1160 przestań bredzić

 

poniżej 1080 bym nie schodził

Płyta główna:

- Tu chyba najlepiej poczekać na jakąś promocję MSI (teraz dawali 16GB RAM do płyt głównych, więc później też pewnie coś będzie).

póżniej beda nowe chipsety  :banana:  [trzeba sie pozbyć zapasów to dają jakieś szajsowe promocje]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze powiesz 1060 a za rok 1160 przestań bredzić

 

poniżej 1080 bym nie schodził

 

1080 ma zły stosunek cena-jakość. Zupełnie tak jak 980 vs 970 rok temu. Poza tym na horyzoncie czai się powoli 1080TI a od początku 2017 AMD robi zmasowany atak z HBM2, więc i Nvidia zaatakuje z czymś mocnym. Do 4K 1080 to takie minimum ale szału bez. Szczególnie, że optymalizacja nie daje spać PCMasterRace po nocach i to się raczej nie zmieni.

Edytowane przez Troy92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie i obudowę to sprawdź wymiary na stronach producentów albo sprzedawców. Ramy Ci się zmieszczą pod wiatrakiem. Przesiadka z i5 na i7 do grania większego sensu nie ma. Od razu zdecyduj czy wykorzystasz i7. Jeśli tak to bierz 6700k. Kaby Lake raczej szału nie zrobi. 

 

Warto poczekać do stycznia bo AMD może odpalić temat ZEN i Vega.

Edytowane przez Troy92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Eye Protect (filtr światła niebieskiego) w monitorze Acer dużo daje? Chciałem kupić tego AOC, ale widzę, że on nie ma takiej ochrony oczu. Czytałem, że Asusa nie da się trafić dobrego (nawet na 20 monitorów żaden nie był dobry), więc muszę wybrać AOC - Acer (AOC dużo ładniejszy, 3 lata gwarancji, a w Predatorze jest ten filtr)

 

Procesora 6600k nie wezmę (czytałem, że 7600k ma być dużo lepszy i dużo ludzi pisało, że lepiej poczekać), a chciałbym mieć coś lepszego.

Teraz nie wiem czy brać 6700k czy czekać na 7700k (na jednych stronach jest, że ma być dużo lepszy i w tej samej cenie, co 6700k, a na innych, że będzie lepszy tylko o 5-10%).

Te nowe płyty główne będą w czymś dużo lepsze?

 

W obudowie NZXT H440 bez sensu jest tyle miejsca na dyski 3.5" jak ja nawet 1 takiego nie chcę.

W Corsair 400c nie zmieści się H115i (a może lepiej kupić to wielkie Dark Rock Pro 3?)

Czy szukać innej obudowy?

Chciałbym, żeby miała przód jak IN-WIN 703 (ale zamiast miejsca na napęd, mogło by być otwierane i tam schowane przyciski do włączania itp.), miejsce na zasilacz czerwone jak H440, bez miejsca na dyski 3.5", z dobrym nierysującym się oknem, wyciszona i z filtrami przeciwkurzowymi, ale nie ma czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo pytań i za mało odpowiedzi. Jak musisz kupić coś to kup coś a jak nie musisz to czekaj bo i tak przed premierą niczego się nie dowiesz sensownego o wydajności 7600/7700. 

 

Ja bym w ogóle du*y sobie nie zawracał obudową i kupił po taniości SilentiumPC X60 Pure Black. Co Ty chcesz na ten komputer laski wyrywać czy grać ? Laski to raczej na auta lecą jeśli już na coś lecą ;)

Edytowane przez Troy92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to obraz  żeby go na scianie wieszać?

to ma być janwydajniejsze urządzenie w zadanym budżecie [ a jak starczy kasy to dopiero wtedy może być ładne  :banana:  ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może szukać szczęścia z monitorem Asus'a? Jest i ładny i ma wszystko, ale jak czytam, że trzeba wymieniać z 10 razy, to tak trochę średnio mi się podoba. Najgorsze, że żadnego z tych 3 monitorów nie można nigdzie zobaczyć. Predator miał być dostępny w sklepach, a jak poszedłem, to mówili, że wcale takich nie mieli (a na stronie jest napisane, że jest w sklepie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...