Skocz do zawartości
nico91

Zestaw do 8000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zastosowanie komputera: Gry, filmy, internet w tej kolejności

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 7500 max 8000

Kiedy zamierzasz kupić komputer? w ciągu 2-och tygodni

Których części potrzebujesz?: cała buda

Czy będziesz podkręcać sprzęt? kiedys moze jak braknie mocy.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: AOC G2460fq Full HD 144hz

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.) -

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu) nie

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste) -

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą): Witam szukam zestawu typowo pod gry, jak ktoś może mi pomoc jaki zestaw wraz z krotkim komentarzem dlaczego te podzespoły to byłbym wdzięczny. Chciałbym aby w zestawie znalazły sie wszelkie niezbędne rzeczy np pasta termo na procesor, okablowanie jeżeli potrzebne itd itp. aha i nie potrzebne mi są jakies ledy i inne bajery komputer ma być niezawodny a nie świecić jak choinka

Edytowane przez nico91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przykładowy zestaw:

 

https://www.morele.net/inventory/info/iUVvRc/

 

 

Płyta ASRocka Gaming K4 -Ogólnie bardzo udana płyta jak i firma robi dość solidne płyty od dość dawna.  Procek i7 6700K, bo przy tym budżecie można sobie pozwolić. Dość wydajny proc jak do tych zastosowań. W zasadzie 6600K też da radę. Karta GTX 1080 od MSI. Dość  cicha jednostka. Co do chłodzenia wodnego to trzeba składać samemu. Gotowe zestawy ze sklepu często będą głośniejsze niż ten Dark Rock 3 od BQ, które tam wstawiłem. To naprawdę ciche chłodzenie i przy niższych obrotach i bez agresywnego OC powinno być przyjemnie.  Zasilacz RM650 Gold. Jedna z cichszych jednostek i do tego niezła jakość wykonania.  Pamięci w sumie obojętne byle cenowo się zgadzało. Standardowo 2x8GB 3000 CL15 wystarczy.  Dysk SSD 240 GB odpowiednio wydajny i jeden z najbardziej opłacalnych jeśli chodzi o cena/wydajność  Dysk 1TB na dane od Toshiby. Nie jest specjalnie głośny. Można ew zrezygnować.   Po odpowiednim ustawieniu u złożeniu w tej wyciszonej obudowie powinno być dość cicho. Wentyle można skręcić. 1080 będzie pracował hybrydowo, więc przy filmach i necie lub prostych gierkach będzie bezgłośny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to można dojść do 1,5kW

 

tylko po co zasilacz powinien pracowac z odpowiednim obciążenie tak aby był wtedy najsprawniejszy [zob wykresy sprawności] 

no i przepływ powietrza to zawsze przepływ [ w dodatku nie jest głośny ten zasilacz]

 

jak jest kasa to mozna by powybrzydzać i iść w tytanowe :)

 

np https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-prime-titanium-750w-ssr-750td-1009561/    :banana:

650W https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-prime-titanium-650w-ssr-650td-1002323/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wodnego chlodzenia. ;)

Dysk potrzebuje 2 tb, dlaczego toshiba wszyscy polecaja WD cena podobna?

i dlaczego akurat 1080 od msi?

Bo też robia dobre i wydajne dyski.  MSI 1080 bo jest dość cicha, ale żaden 1080 nie będzie tak cichy jakbyś tego oczekiwał.  Po za tym MSI są mniej awaryjne ostatnio w porównaniu do ASUS'a czy Gigabyte, ale to też nie jest regułą.  TMożna tak trafić że padnie po tygodniu. A potem i nawet 2-3 tygodnie bez kompa. WIem bo sam to przerabiałem ostatnio z płytą ASUSa.

 

Tu parę opinii dla osoby kupującej 1070:

 

http://forum.purepc.pl/topic/373605-jaki-model-gtx-1070-wybra%C4%87-ma-by%C4%87-wydajny-i-cichy/?do=findComment&comment=4027646

 

 

Ja bym tam brał MSI 1080 zamiast tego Inno3D. Fakt troszkę drożej, ale przy tym budżecie można sobie pozwolić dołożyć te niecałe 170 zł (3200vs 3035zł).  Sam zresztą posiadam ale 980Ti i jest dosć cicha.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nadaje się podobnie jak tamten znacznie tańszy i z zadowalającym zasięgem...

 

Prędzej Twój router/modem będzie większym ograniczeniem, więc karta sieciowa za grubo ponad 200 zł nic tu nie da. TP-Link z tą białą anteną za 36 zł wystarczy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ceny tak poszły, czy tylko mam wrażenie, że mobo sporo przepłacone?

Coś w okolicy 500zł nie wystarczy? Taka np. ASRock Gaming K4 czy Gigabyte GA-Z170-GAMING K3 z polecanych?

2. W tych pieniądzach (8k) to już chyba X99 się bierze? Ale co ja tam wiem.

3. Puszka też moim zdaniem strata kasy na markę.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/35543244;0280-0.htm#tab=click_scroll

 

 

Tu test tego HyperX co wybrałeś:

 

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/kingston_hyperx_savage_ssd_test_dyskow_stworzonych_dla_graczy?page=0,18

 

Nie dość że droższy od takiego EVO 850 to jeszcze mniejsza pojemność i wcale nie lepsza wydajność. Bierz 850 EVO lub  Crucial MX200

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...