Skocz do zawartości
Hyack

Zmiana podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


 


przymierzam się do kupna nowego procesora - co się równa z wymianą płyty głównej oraz RAM'u. Mój obecny zestaw wygląda tak:


 


I5 4460


MOBO Gigabyte GA-B85M-D3H-A B85


Palit GTX 1070 Jet Stream


Pamięć Crucial Ballistix Sport VLP DDR3-1600 CL9 - 8 GB 


Zasilacz XFX TS 550W 120mm 80+ Bronze


Obudowa Zalman Z3 Plus


 


Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek propozycję, co do płyty głównej, procesora oraz pamięci - poza tym, czy ten zasilacz uciągnie zmodernizowany zestaw. Budżet jaki chcę przeznaczyć na modernizacje to +/- 2000 zł.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

warto by było zaczekać do premiery Kaby Lake w styczniu. Jeśli teraz byś się upierał na wymianę, to bym widział to jakoś tak: i5 6600k + Gigabyte GA-Z170-Gaming K3 + 16 GB RAM 3000MHz CL15 + Macho Direct/Grandis 2 (Grandis będzie pewnie głośniejszy). Chłodzenie procesora weszłoby Ci do obudowy na "styk", masz 3-4 mm zapasu w tym Zalmanie. Zasilacz nawet się nie spoci przy takim zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

warto by było zaczekać do premiery Kaby Lake w styczniu. Jeśli teraz byś się upierał na wymianę, to bym widział to jakoś tak: i5 6600k + Gigabyte GA-Z170-Gaming K3 + 16 GB RAM 3000MHz CL15 + Macho Direct/Grandis 2 (Grandis będzie pewnie głośniejszy). Chłodzenie procesora weszłoby Ci do obudowy na "styk", masz 3-4 mm zapasu w tym Zalmanie. Zasilacz nawet się nie spoci przy takim zestawie.

 

To 16 GB RAM'u jest na prawdę potrzebne? Poza tym, taki zestaw przekracza mój budżet o ponad trzysta złotych. 

Myślałem nad 2x4 GB - co o tym sądzisz?

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-2x4gb-3000mhz-cl15-black-cmk8gx4m2b3000c15-764771/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...