Skocz do zawartości
Fattel

Katra graficzna do zestawu z AMD APU 7890K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mój zestaw to:

procesor: AMD A10-7890k 4,1 x4

grafika: integra APU Radeon r7, taktowanie rdzenia 866mHz (turbo), taktowanie pamięci 1066mHz, 1GB ram

płyta główna: AsRock A88X Extreme 4+

ram: 2x 4GB G skill DDR3 2133mHz CL9

dysk: Samsung SSD 850 EVO 500GB

zasilacz: SillentiumPC Vero L1 600W

system: Windows 10 64bit

budżet: około 1000zł

 

Mam zamiar lekko zmodyfikować mojego peceta poprzez dodanie oddzielnej karty graficznej. Początkowo parę miesięcy temu nie planowałem stworzenia jakiegoś wypasionego zestawu do gier. Nie chcę brać jakiejś high-end'owej grafiki by nie zrobić przerostu formy nad treścią w postaci "bottleneck". Za słaby procek itp. choć wydaje mi się, że z lepszą grafiką ładnie by śmigał (mogę go podkręcić ale najpierw lepsze chłodzenie...). Na przykład stary Half Life 2 po włączeniu wszystkich bajerów typu max. AA działa dosyć kiepsko. Przy średnio-niskich ustawieniach jakości obrazu nawet GTA 4 działa znośnie :D. Przez chwilę zastanawiałem się nad "AMD Dual Graphics" z kartą Radeon R7250 2GB, lecz ta technologia nadal nie działa zbyt dobrze. Więc co by mnie interesowało w karcie? Minimum 4GB Ram'u, rozdzielczość w grach 1920x1080, w miarę przyjemne granie na chociażby wysokich detalach, ale cudów też nie oczekuję. Czytałem wiele testów, lecz w odniesieniu do mojej konfiguracji nie mam bladego pojęcia co wybrać dlatego zwracam się do Was z prośbą o porady :)

Edytowane przez Fattel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD sobie odpuść , nie dość że masz słabego procka to chcesz go dobić jeszcze kartą , tym bardziej że chcesz brać kiepkie R7 250 .

 

GTX1050 będzie w sam raz , wersji Ti nie ma sensu brać - nie wiele szybsza ( mimo że ma 4GB VRAM zamiast 2 GB ) a sporo droższa .

 

Potem dopiero GTX1060 3GB jak chcesz kartę poniżej 1k zł .

 

Choć przy FHD + detale high to na karcie się nie skończy , aby to miało ręce i nogi przydało by się zmienić platformę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...