Skocz do zawartości
EDDY

Wd, Barracuda, czy Maxtor?

Rekomendowane odpowiedzi

nie no, chyba jaja sobie robisz.

zajrzyj na 2 pierwsze strony forum to znajdziesz odpowiedź.

 

i bierz cośz 8MB cache, różnica w cenie małą a powinno lepiej śmigać.

i unikaj caviarów, sągłośne i nie są najszybsze już, baraka szybsza.

 

bierz maxtora i ciesz się ciszą , ywdajnością i 3 letną gwarancją lub znajdź barracudę z 3 letnią gwarancją i będzie najlepsza.

maxtor tez ma juz gware na 1 rok :( przynajmniej w hurtowniach w Łodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wojna miedzy zwolwnnikami poszczegolnych firm trwa ;). Nie za bardzo wiem o co wszytskim chodzi - o punkty w benchmarku ? - hehe. Wg mnie dysk ma byc przede wszystkim cichy i niezawodny a co do wydajnosci to po prostu nie ustepowac jakos razaco innym. Oczywiscie dodatkowym atutem jest tu gwarancja - 3 lata to jest to.

Jesli chodzi o mnie to jak juz kiedys pisalem kupilem sobie wlasnie Caviara WD800JB (80 GB 8MB) i albo trafilem na wadliwa sztuke (ale watpie) ale naprawde bardzo glosno dzialal - (zreszta producent sam podaje 35 dBA vs 24 dBA Barracudy) - najgorszy byl ten swist talerzy. Moze i sie czepiam ale nie po to kupilem nowa obudowe , chlodzenie na grafike zredukowalem wszystkie obroty wiatraczkow do minimum zeby teraz przez ch_olerny dysk wszystko zaprzepascic. Zmienilem wiec na Barracude i jestem zadowolony. Nie krytykuje tu zadnej firmy - po prostu przedstawiam moje subiektywne odczucie. A co do awaryjnosci - poprzednia Barracuda dziala rewelacyjnie juz ponad rok wiec jestem dobrej mysli. Jak cos sie zwali to jestem na to przygotowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wojna miedzy zwolwnnikami poszczegolnych firm trwa ;). Nie za bardzo wiem o co wszytskim chodzi - o punkty w benchmarku ? - hehe. Wg mnie dysk ma byc przede wszystkim cichy i niezawodny a co do wydajnosci to po prostu nie ustepowac jakos razaco innym. Oczywiscie dodatkowym atutem jest tu gwarancja - 3 lata to jest to.

Jesli chodzi o mnie to jak juz kiedys pisalem kupilem sobie wlasnie Caviara WD800JB (80 GB 8MB) i albo trafilem na wadliwa sztuke (ale watpie) ale naprawde bardzo glosno dzialal - (zreszta producent sam podaje 35 dBA vs 24 dBA Barracudy) - najgorszy byl ten swist talerzy. Moze i sie czepiam ale nie po to kupilem nowa obudowe , chlodzenie na grafike zredukowalem wszystkie obroty wiatraczkow do minimum zeby teraz przez ch_olerny dysk wszystko zaprzepascic. Zmienilem wiec na Barracude i jestem zadowolony. Nie krytykuje tu zadnej firmy - po prostu przedstawiam moje subiektywne odczucie. A co do awaryjnosci - poprzednia Barracuda dziala rewelacyjnie juz ponad rok wiec jestem dobrej mysli. Jak cos sie zwali to jestem na to przygotowany.

Zrobilem dokladnie to samo z tych samych powodow.I popieram koncepcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ostatnio 3 dyski w PC MARKU 2002 jakie miałem u siebie i poniżej przedstawię wyniki.

 

Segate 40 GB 5200 obr. - 451 pkt.

Segate 80 GB Barracuda IV 7200 obr. - 865 pkt.

Maxtor DiamondMax Plus 8 7200 obr. - 1103 pkt.

 

Spora różnica pomiędzy Barracudą a Maxtorem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś Ci to bardzo słabo wyszło ja na baracudzie IV 40 GB miałem coś koł 900 pkt, a teraz na WD mam 1250 (tzn z jakimiś groszami ale nie pamiętam dokładnie). Mój brat na Samsungu 7200 40 GB ma 850 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wniosek jest jeden : nmajlepiej kupować maxtora bo szybki, cichy i mało padają. :)

mój caviar wydaje z siebie metaliczny świst talerzy i skrobie przy odczycie i jes tto trochę denerwujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ostatnio 3 dyski w PC MARKU 2002 jakie miałem u siebie i poniżej przedstawię wyniki.

 

Segate 40 GB 5200 obr. - 451 pkt.

Segate 80 GB Barracuda IV 7200 obr. - 865 pkt.

Maxtor DiamondMax Plus 8 7200 obr. - 1103 pkt.

 

Spora różnica pomiędzy Barracudą a Maxtorem...

Na rynku jest juz szybka siodemka a ty testujesz czworke i porownujesz?? Moze jedynke sprawdz bedzie wiarygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

własnie wymieniłem swojego Maxtora 9+ 80 GB na Baraccude 7200.7 120 GB 8 MB cache - Baraccuda jest cichutka i mysle ze nawet wydajniejsza niz ten Maxtor :)

 

Maxtor w porównaniu do niej to żępolił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

własnie wymieniłem swojego Maxtora 9+ 80 GB na Baraccude 7200.7 120 GB 8 MB cache - Baraccuda jest cichutka i mysle ze nawet wydajniejsza niz ten Maxtor :)

 

Maxtor w porównaniu do niej to żępolił :)

obys nie zwrocil tej 120 za tydzien, czy dwa :>>>

podobno padaja jak muchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie starsz chłopaka :P - nie wiadomo czy padnie - może paść a może i nie - to zależy od konkretnego dysku a nie firmy - najlepszym się przytrafia - ja np wymieniałem ostatnio wd 80 8 mega - co się okazało - fabryczna wada że wywala bady na początku dysku - jeśli komuś się to przytrafi to niech wymienia odrazu - pewna seria miała wadę o ile się nie mylę to dyski wyprodukowane w styczniu tego roku

 

Panowie

 

własnie wymieniłem swojego Maxtora 9+ 80 GB na Baraccude 7200.7 120 GB 8 MB cache - Baraccuda jest cichutka i mysle ze nawet wydajniejsza niz ten Maxtor :)

 

Maxtor w porównaniu do niej to żępolił :)

obys nie zwrocil tej 120 za tydzien, czy dwa :>>>

podobno padaja jak muchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tym padaniem Seagate 120 GB 7200.7 ( moze chodziło Ci o Baraccudy V ) ale ja znalazłem same pochlebne opinie na temat tego dysku - podaj jakies linki jak masz inne informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm wystarczy miec na nowo kupionym dysku same mało wazne dane(windows, programy, filmy) jak sie zpsuje to trudno, od tego jest gwaranjca. Ten sposob był by dobry na e caviary ;) Jak juz miesiac chodzi to juz mozna uznac za w pełni sprawny ;)

Nie ma co sie zamarwiac. Ja mam dysk IBM'a który nistety nei jest juz na gwaranacji! I co mam poczac? :D eheh tragedia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ostatnio 3 dyski w PC MARKU 2002 jakie miałem u siebie i poniżej przedstawię wyniki.

 

Segate 40 GB 5200 obr. - 451 pkt.

Segate 80 GB Barracuda IV 7200 obr. - 865 pkt.

Maxtor DiamondMax Plus 8 7200 obr. - 1103 pkt.

 

Spora różnica pomiędzy Barracudą a Maxtorem...

Na rynku jest juz szybka siodemka a ty testujesz czworke i porownujesz?? Moze jedynke sprawdz bedzie wiarygodniej.
wlasnie przetestowalem swoja Barracude (7200.7 z 2mb)

jej wynik to 1150 punktow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ostatnio 3 dyski w PC MARKU 2002 jakie miałem u siebie i poniżej przedstawię wyniki.

 

Segate 40 GB 5200 obr. - 451 pkt.

Segate 80 GB Barracuda IV 7200 obr. - 865 pkt.

Maxtor DiamondMax Plus 8 7200 obr. - 1103 pkt.

 

Spora różnica pomiędzy Barracudą a Maxtorem...

Na rynku jest juz szybka siodemka a ty testujesz czworke i porownujesz?? Moze jedynke sprawdz bedzie wiarygodniej.
wlasnie przetestowalem swoja Barracude (7200.7 z 2mb)

jej wynik to 1150 punktow

A ja swoja 1203 pkt.Win 2003 Serwer swietnie dyskiem rzadzi.I to przy procku 5x200 jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...