Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Linoge, masz świetną fotkę w swoim profilu :-P , jakbym widział gdzieś podobną :wink:

1259789[/snapback]

ucze sie od najlepszych :) mam nadzieje ze nie czujesz sie pokrzywdzony :?:

bo to w koncu foto z mojej kolekcji B)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucze sie od najlepszych :) mam nadzieje ze nie czujesz sie pokrzywdzony :?:

bo to w koncu foto z mojej kolekcji  B)

1259829[/snapback]

Pokrzywdzony ?? nie, tylko jakoś tak...podobnie. Chyba zmienię, bo dzwinie wyglądamy koło siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Spoko, dzieki za odpowiedz.

 

Jednak prosilbym o jakas rade co do czyszczenia BI w srodku. I skad mam wiedziec ze to juz ;) a nie jeszcze dluzej ja czyscic.

1259780[/snapback]

 

 

W środku może być tylko mamień - ja używam wody demineralizowanej z denaturatem i wszyściutke jest czyściutkie - lecz jak czyściłęm żuczka to posłuzyłem się patenetem takim że podłączyłem pompkę do chłodnicy i pompkę wrzuciłem do misku z octem - i tak zostawiłem na 1 dzień - cały syf wyleciał - najwięcej daje przepływ octu (ewentualnie dodać kwasku cytrynowego) bo jak być yrządził kompiel samą to niewiele by to dało... ewentualnie możesz spróbować gotowania w roztworze octu... powiedz jaki to rodzaj zabrudzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jaki to rodzaj zabrudzenia...

1260090[/snapback]

na blokach na plexie bylo widac czarny osad. naprawde tragedia. nie mam pojecia co to, bloki poszly do wymiany kruccow a ja zostalem z sama chlodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrzywdzony ?? nie, tylko jakoś tak...podobnie. Chyba zmienię,  bo dzwinie wyglądamy koło siebie.

1259981[/snapback]

pomysl Twoj wiec to moze ja powinienen zmienic jesli chcesz troche sie roznia ;) ja mam pionowo Ty masz poziomo i kilka innych szczegolow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

na blokach na plexie bylo widac czarny osad. naprawde tragedia. nie mam pojecia co to, bloki poszly do wymiany kruccow a ja zostalem z sama chlodnica.

1260133[/snapback]

Kurcze... nie spotkałem się z czarnym osadem ale mnie nie pocieszyłeś bo z tego co wiem to masz BI - u mnie jednym z elementów chłodzenia wody będzie właśnie też BI :/ po jakim czasie się pojawiło to? i jakiej cieczy chłodzącen używałeś? Jakie masz bloki? jeśli używałeś odgloniacza to może to...

 

 

Mam też inny sposób czyszczenia - ale to bardziej go lboków - wiadomo jak bloki choć parę dni czekają na wysyłkę to mi śniedzieje miedź to przed wysłaniem czyszczę je Cilit kamień i rdza - jeśli twoje zabrudzenie jest korozujne to to powinno pomóc... może to farba z BI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... nie spotkałem się z czarnym osadem ale mnie nie pocieszyłeś bo z tego co wiem to masz BI - u mnie jednym z elementów chłodzenia wody będzie właśnie też BI :/  po jakim czasie się pojawiło to? i jakiej cieczy chłodzącen używałeś? Jakie masz bloki? jeśli używałeś odgloniacza to może to...

Mam też inny sposób czyszczenia - ale to bardziej go lboków - wiadomo jak bloki choć parę dni czekają na wysyłkę to mi śniedzieje miedź to przed wysłaniem czyszczę je Cilit kamień i rdza - jeśli twoje zabrudzenie jest korozujne to to powinno pomóc... może to farba z BI :(

1260200[/snapback]

spoko, to raczej nie od bi. od zawsze mialem jaja z tym. Niestety jako ze mam nukleona to nie bylo tego widac na miedzi/plexie a jedynie na wezach. Wydawalo mi sie ze wymiana wezy polaczona z czyszczeniem bloku cos da...ale niestety. Pozniej dolozylem BIX i 2 bloki z plexa i... zonk. Znowu sie gowno pojawilo, pewnie wlasnie z bloku wyszlo.

Wczesniej uzywalem duzej ilosci spirytusu + cos do glonow. Teraz zrobie zdecydowanie inaczej.

 

Wogole zrobie inaczej... wszystko cholera, tylko potrzebuje info jak wyczyscic ta cholerna chlodnice + jakies info o czyszczeniu plexy od wewnatrz. Mam zbiornik na wode od Mate'a ten plexowy maly, i jest na nim duzo bialego choler***a. Na nim sobie teraz testuje rozne plyny...a raczej plyn, bo na razie tylko octem go szarpalem ale nic z tego. Niestety osad na nim zupelnie inny niz na blokach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym te filmy sie otwiera ??

1260437[/snapback]

quick time chociaz u mnie dziala bez tego i jak sie podoba szkoda ze nie ma nikogo w akademiku z kamera cyfrowa ...

 

edit bo musialem sie zalogowac nie jestem u siebie na kompie ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

spoko, to raczej nie od bi. od zawsze mialem jaja z tym. Niestety jako ze mam nukleona to nie bylo tego widac na miedzi/plexie a jedynie na wezach. Wydawalo mi sie ze wymiana wezy polaczona z czyszczeniem bloku cos da...ale niestety. Pozniej dolozylem BIX i 2 bloki z plexa i... zonk. Znowu sie gowno pojawilo, pewnie wlasnie z bloku wyszlo.

Wczesniej uzywalem duzej ilosci spirytusu + cos do glonow. Teraz zrobie zdecydowanie inaczej.

 

Wogole zrobie inaczej... wszystko cholera, tylko potrzebuje info jak wyczyscic ta cholerna chlodnice + jakies info o czyszczeniu plexy od wewnatrz. Mam zbiornik na wode od Mate'a ten plexowy maly, i jest na nim duzo bialego choler***a. Na nim sobie teraz testuje rozne plyny...a raczej plyn, bo na razie tylko octem go szarpalem ale nic z tego. Niestety osad na nim zupelnie inny niz na blokach.

 

Pozdrawiam

1260429[/snapback]

 

biały osad - cholerstwo straszne - jest od odglaniacza ja używałem Tetra aluglin (coś takeigo poprawcie jeśli pomyliłem się) i właśnie od tego mi się zrobił biały osad :/ płyn do mycia naczyń + gorąca woda i mocno potrząsać.. co do czyszenia BI od środka może pomoże gotowanie :( ale uzywaj wody demneralizowanej + spirytus(bezpbarwny denaturat) i nic od glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo to uscislic.

 

Wiec do czyszczenia zewnetrznego nadaja sie:

 

- Elektroliza

- Papier scierny >800

- Ketchup

- CIF czy jakies inne tego typu wynalazki

 

Do czyszczenia wnetrza nagrzewnicy:

 

- Cilit Kamien + Rdza

- Ocet

- Kwasek cytrynowy

 

Niby wszystko ok. Ale... ja potraktowalem swojego kadetta pasta "sama". Jakies dziwne badziewie w lazience znalazlem, syf z zewnatrz ladnie schodzi, ale nagrzewnica bardzo pojasniala i dziwnie to wyglada :) Jutro juz na pewno bedzie ciemniejsza :/

 

Ten sposob z puszczeniem pompki, zeby caly czas przeplukiwala nagrzewnice octem jest ok, tylko czy ocet nie jest w stanie w zaden sposob zaszkodzic pompce? Aha i czy znacie jakis srodek dostepny w kazdym domu, ktory mozna dolac zeby nie pojawily sie zadne zielone ustrojswa w ukladzie?

 

Pozdro

 

EDIT:

 

Co mozna jeszcze uzyc zamiast prostownika? Jakie napiecie i amperaz jest potrzebny zeby zaszla elektroliza?

Edytowane przez q3Jarz4b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem elektrolize 2 dni temu tak na probe przez pol godziny i bardzo dobrze dziala, nawet farba 3 warstwy gdzies 30 letnia zaczela schodzic:) Dzis bede robil dalej gdzies na ponad godzine zostawie. Jesli chodzi o prąd to u mnie idzie 6 V z prostownika i do tego natezenie 5-7 aperow sobie reguluje. jak puszczam 12 V to strasznie ampery w gore ida i boje sie o prostownik. Ale przy 6 jest super efekt i nie bede zmienial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to mozliwe ze nagrzewnica kupiona ze szrotu jest malo "skamieniala" ?? :] moja kupilem za 20 zł. Zaczalem od srodka i narazie 3 razy przeplukalem ja wodą ze srodkiem do usuwania kamienia w czajnikach etc. Pierwszy raz ciepla woda z tym srodkiem, 2 pozostale wrzątkiem plus ten sordek. Pierwsze 2 razy plyn zmienil w srodku kolor na zielony( wlasciwie zielonawo , brazowawy) , mimo ze wlewalem przezroczystym. NAtomiast za 3 razem po 20 minutach wyleciala czysta woda , o normlanym kolorze bez syfu. Wczesniej przez krućce widzialem biały nalot na nich w srodku, teraz juz tego nei ma. Mozliwe ze juz moze byc odkamieniona?

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tak poki co wyglada moja nagrzewniczka ze szrotu. Boki czyscilem szczotką na wiertarce a finy hmm...lezala caly dzien i noc w cif`ie i kwasku cytrynowym, efekt byl taki ze zrozowiala i zczerniala a finy jak bylyb czarne tak zostaly. Lepszy efekt przyniosla woda , szczotka i mydło. Musze jeszce poprostowac te finy i jeszce raz , odkamienie w srodku a z zewnatrz chyba mi juz styknie :-).

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wam było to potrzebne więc prosze przez przypadek znalazłem wprawdzie to do srebra ale raczej efekt w przypadku miedzi powinien być taki sam :D

Trawienie przeprowadza się w roztworze o składzie:

kwas siarkowy stężony H2SO4 55ml

kwas azotowy stężony HNO3 54ml

chlorek sodowy NaCl (sól kamienna) 15g

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Najlepszy sposób na wyczyszczenie wg mnie nagrzewnicy jest jej rozlutowanie!! Juz od jakiegoś czasu bawię sie z nagrzewnicami i na 100% nie da sie ich doczyscic w srodku, chyba ze sami tam zajzymy i weźmiemy paier scierny czy tez w zaleznosci od kamienia moze byc cilit( nejlepiej taki do kibla bo jest on z domieszka kwasu siarkowego, dokladnie cilit lemon) i zwykla szczotka. Najłatwiejszy sposób na rozlutowanie jest włożenie jaj do piekarnika, samowszystko pieknie sie rozlutuje wystarczy ja przy otwartym piekarniku ja potem rozmontować i jest git. Czyszczenie wtedy jest bardzo proste, musimy jeszcze wykonać dodatkowa prace i wyczyscic nagrzewnice (zbiorniczki) z cyny. Składamy wszystko w całość i mamy nagrzewnice w 100% wyczyszczoną, no i jak ktoś umi lutować to i w 100% szczelną. Jezeli oczywiście nie umiecie korzystać z lutownicy jest jeszcze klej (najlepszy epoxy bison 2 skladnikowy ktory jest naprawdę dobry do takich rzeczy).

 

Po całej operacji czyszczenia w srodku, zewnetrzne ypucowanie nagrzewnicy to pikus i zrobicie je czym kolwiek + duze cisnienie w prysznicu!!

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie piknie tylko co z tego ze wyczyscisz same zbiorniki :?: one nie oddaja tak wiele ciepla jak reszta

 

imo robota bez sensu ze duzo wysilku marne efekty najwazniejsze sa te male rureczki a to sie bardzo ciezko czysci do tego trzeba uwazac zeby za bardzo ich nie rozruszac aby nie stracily styku z finami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie piknie tylko co z tego ze wyczyscisz same zbiorniki :?: one nie oddaja tak wiele ciepla jak reszta

 

imo robota bez sensu ze duzo wysilku marne efekty najwazniejsze sa te male rureczki a to sie bardzo ciezko czysci do tego trzeba uwazac zeby za bardzo ich nie rozruszac aby nie stracily styku z finami

1272190[/snapback]

Rureczki w srodku czyscisz np malutkim brzeszczotem + jakis cili, cif itp. Efekt 100% czysta nagrzewnica. Rureczki sie nie poluzuja na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Najlepszy sposób na wyczyszczenie wg mnie nagrzewnicy jest jej rozlutowanie!! Juz od jakiegoś czasu bawię sie z nagrzewnicami i na 100% nie da sie ich doczyscic w srodku, chyba ze sami tam zajzymy i weźmiemy paier scierny czy tez w zaleznosci od kamienia moze byc cilit( nejlepiej taki do kibla bo jest on z domieszka kwasu siarkowego, dokladnie cilit lemon) i zwykla szczotka. Najłatwiejszy sposób na rozlutowanie jest włożenie jaj do piekarnika, samowszystko pieknie sie rozlutuje wystarczy ja przy otwartym piekarniku ja potem rozmontować i jest git. Czyszczenie wtedy jest bardzo proste, musimy jeszcze wykonać dodatkowa prace i wyczyscic nagrzewnice (zbiorniczki) z cyny. Składamy wszystko w całość i mamy  nagrzewnice w 100% wyczyszczoną, no i jak ktoś umi lutować to i w 100% szczelną. Jezeli oczywiście nie umiecie korzystać z lutownicy jest jeszcze klej (najlepszy epoxy bison 2 skladnikowy ktory jest naprawdę dobry do takich rzeczy).

 

Po całej operacji czyszczenia w srodku, zewnetrzne ypucowanie nagrzewnicy to pikus i zrobicie je czym kolwiek + duze cisnienie w prysznicu!!

 

Pozdrawiam!!

1271956[/snapback]

Wszystko pięknie i ładnie ale w teorii bo może włóż tego typu chłodniczkę do "piekarnika" i potem ją poskładaj :lol:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

powodzenia w lutowaniu, nie mówiąc o Twoim kleju :-P

Klej może i dobry ale nie do chłodniczki

Edytowane przez kalwero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... A próbował ktoś pokrywać finy cięką warstwą kalafoni??? :D Teraz wpadł mi do głowy taki swirniety pomysł... Boje sie czy nie zagroziło by to wydajnosci nagrzewnicy ... Ale zawsze może ktoś sprubować :D

Ale mam namyśli cieniutką taką bardzo cieniutka warstweke - a ta raczej nie powinna zagrozić . Jak by ktoś nie widział do czego słuzy kalafonia to pokrywa się nią płytki drukowane (by się nie utleniały)...

Edytowane przez randomize

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to mój sposób to wasz sposób w ajki czyście nagrzewnice :)

Tajemnica sie wydała Kalwero Mitusm :D

1273358[/snapback]

Ciekawe czemu nic nie mówi :P ??

 

Jak dorwę te materiały to pokombinuję. Jedno wiem - zbiorniczki to on napewno poleruje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...