Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Finy się fajnie prostuje pensetą. Proszek do prania to jedyna rzecz dodana do wody która wskazuje że nagrzewnica w środku musi być brudna. Teraz popróbuję Bi Lo odkamieniacz do kuchni i łazieniek na bazie naturalnych kwasów - dodam do tego kwasek cytrynowy... ale się dużo nie spodziewam bo już tak rozbiłem no ale zobaczymy ;-) W wodzie widać (słabo) takie okrągłe urządzenia - to liczniki wody kadetówki mają już przebiego około 60 000 litrów ;-)

post-106588-1115237258_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O debilności pomysłu nie wspomne ale do tego aluminiowy radiator stalowa blacha(ciekawe jak je ze sobą zlutujesz) i do tego miedziana chłodnica- tutaj pewnie by i copal nie pomógł a ciekawe jak z wydajnością :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

thx narazie to ołówkiem prostuye finy  :lol:  taki offtopic: jaką mają wydajność bloczki na bazie starych radiatorków od duron 600? obudowane blachą z blachy do pieczenia... ful recykling :rolleyes: . Musze sie ciecia spytać on ma bodaj frezarę/wiertare stołową :blink:  ...

1426838[/snapback]

 

podagaj z KGB - już to robił....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemieliło się przez nagrzewnice przez całą noc około 10000 litrów gorącej wody z odkamieniaczem i kwaskiem cytrynowym. Efekt: na środku miski zebrała się warstewka brązowawego osadu mniej więcej 1 mm wysoka i 10 cm średnicy. Czyli prawie nic. Kolejnym etapem będzie znowu proszek do prania. Myślę że ten proszek jest najlepszy - w końcu w nagrzewnicy jest taka chydna maź - a mazie itp najlepiej usuwać właśnie proszkiem do prania albo środkami czyszczącymi do smarów. To czyszczę dalej, dam znać jak mi idzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki yba wracam po utracie wiary w WC i zrobie AWC (połączenie WCiAC 3 wiatry + wc proca) CIA :lol: może dorva na gg

 

Jaki jest sens dawać licznik wody do układu WC :blink: ??? ile komp działa KiloLitrGodzina (KL/H) :D

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki licznik jest dla mnie bezsensem, lepiej juz umiescic w widocznym miejscu jakis przeplywomierz.

1428355[/snapback]

Dla mnie też bez sensu ;-) tak się tylko nimi bawię przy czyszczeniu nagrzewnic. W każdym razie po kolejnych 24h mielenia wody z proszkiem do prania przyszła pora na wannę i duże ciśnienie z prysznica. No i syfki lecą (bardzo mało... no ale lecą...) No cóż chyba będę musiał wypróbować jednak ten kwas odctowy...

Ale postanowiłem, że bez względu na wszytko wyczyszczę te nagrzewnice !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mym fiacorku zdjąłem kurek z blokadką wody: woda tam będąca to syf*2. nic dziwniego że woda prawie nie leciała bo "uszczelka" miauała dziurę ok 3mm średnicy. zara będę zarzynać ją wizirem do białego.pasi? się zastanawiałem nad inwazyjnym czyszczeniem: nie rozlutowywanie tylko piłą do metalu... :twisted2: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja łade już inwazyjnie zaczołem

rozlutowana moczy sie w wodzie z mydłem

teraz chyba zabiore sie za kadeta i tu pytanie rozlutwywał ktoś harisona?? włąsciwie to tylko zbiotrniki ma ktoś jakieś doswiadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja łade już inwazyjnie zaczołem

rozlutowana moczy sie w wodzie z mydłem

teraz chyba zabiore sie za kadeta i tu pytanie rozlutwywał ktoś harisona?? włąsciwie to tylko zbiotrniki ma ktoś jakieś doswiadczenie?

1430489[/snapback]

kalwero rozlutowywał, ale zlutowac to to prawdziwa sztuka, a nawet może jest to niewykonalne.

 

mój kadecik po elektrolizce i moczy sie w wrzatku z proszkiem do prania OMO

http://img231.echo.cx/img231/2593/31za.jpg

http://img231.echo.cx/img231/7176/16rn.jpg

http://img231.echo.cx/img231/156/29sd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeGaMuCiK ja bym na twoim miejscu nie robił elektrolizy w pomieszczeni zamkniętym (chyba, że masz niezłą wentylacje w pokoju) Podczas elektrolizy wydziela się bodajże wodór, a to nie naj lepiej dla Ciebie :sad: . Ja bym to robił na balkonie, albo coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeGaMuCiK ja bym na twoim miejscu nie robił elektrolizy w pomieszczeni zamkniętym (chyba, że masz niezłą wentylacje w pokoju) Podczas elektrolizy wydziela się bodajże wodór, a to nie naj lepiej dla Ciebie :sad: . Ja bym to robił na balkonie, albo coś w tym stylu.

1430639[/snapback]

Eeeeetam cały czas robie przy zamknietym oknie w nie wentylowanym pomieszczeniu i jakos żyje ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harisony zostały rozlutowane mam nadzieję ze je polutuje powud prosty ciekł mi przy zbiorniku wiec tylko inwazja może być dla niego receptą

1432348[/snapback]

ano chyba ze ciekł, a jak wygladają w srodku, duzo syfu/czysty? jak zlutujesz (uda Ci sie) to opisz (jak bys mógł) jak tego dokonałes.

 

acha powodzenia ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odziwo wmaire czysty a zlutowąc zlutuje :D mam juz pomyśł jak tego dokonac naet znalażłem miejce nieszczelności wycczysiłem może bede lutowłą po niedzieli amoże puzniej zależy czy bedzie kasa nakruce a że trochei ch potrzebuje to dużó jej trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Takie debilne ale kwalifikujące się do tego tematu mam pytanie... jest coś co rozpuszcza klej silikonowy?? kupiłem chłodniczkę na allego i jest upaćkana tym wstręnym czerwonym klejem silikonowum :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest coś co rozpuszcza klej silikonowy?? kupiłem chłodniczkę na allego i jest upaćkana tym wstręnym czerwonym klejem silikonowum :/

1432536[/snapback]

są środki do czyszczenia silikonów (i tylko silikonów) ale widziałem toto na oczy raz w życiu i nie pamiętam gdzie.... obstawiałbym NOMI ew. sklep z akcesoriami hydrauliczno-ciepłowniczymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlutowalem fiaciora po czyszczeniu, dzis zrobilem testy szczelnosci i mam malutki przeciek na lutowaniu pokrywy zbiorniczka.Pech chcial ze przy czyszczeniu lutowniczki poleciala mi gdzies ta malutka dyszka (lutowniczka za 5 zeta).

Trzeba bedzie kupic druga.

Ale sie zastanawiam zeby to silikonem bezbarwnym uszczelnic.

Zda to egzamin? Robil ktos tak?

Jak ma sie roszczelnic po miesiacu to poczekam do jutra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozlutowalem swoja lade ktora niedawno kupilem na allegro, nizej jest link do fotek, sorki za jakosc, do rozlutowania uzylem zwyklego palniczka za 5zl, chlodniczka byla plukana w srodku a mimo to w srodku jest niezly hardcor :blink:

polecam taka operacje, szczegolnie ze prawie 3/4 kanalow bylo pozapychane "czyms"

 

http://members.lycos.co.uk/d103/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja łada wygalada tak jak ją do domu przytargałem

 

Dołączona grafika

 

a po rozlutowaniu tak

 

Dołączona grafika

 

narazie poszła w ruch szcotka stalowa, juto bede przepychał kanały

no i bedą może nowe zbiorniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tyłu widzę ładnego Rekordzika pałeł :P - będziesz w niego inwestował? (znaczy się: elektroliza, polerka, itd?) - sam kadecika i rekordzika "zeletrkolizowałem" i wypolerowałemi są śliczne (zdjęcia dam jak skończę moda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol a gdzie trzymać eee poluzowywać podczas rozlutowywania??? wiem że nad kuchenką... ale jak zrobić by cyna nie kapała na kuchenkę... mama mnie za jajca powieci :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol a gdzie trzymać eee poluzowywać podczas rozlutowywania??? wiem że nad kuchenką... ale jak zrobić by cyna nie kapała na kuchenkę... mama mnie za jajca powieci :?

1435238[/snapback]

poluzowac ?? o_O

niełapie :rolleyes:

a spadac bedzie siłą rzece, daj folie aluminiową, ale nie wie gdzie widziecie problem ze ona spada na kuchenke jak i tak w żadny sposób nie łaczy sie z nia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czytam i czytam.. może moje doświadczenie też się komuś przyda. Więc.. wsadziłem swoją nagrzewnicę do myjki ultradźwiękowej :wink: Jak ktoś miał usuwany kamień z ząbków to wie co to ultradźwięki :D i jak działają na mamień itp. Moja myjka jest ciut większych rozmiarów niż ta dentystyczna (ząb trzonowy mamuta by się zmieścił) i dodatkowo ma możliwośc kąpieli w temp. około 60-70*C w celach odtłuszczenia.

Przed tym zabiegiem moja Volvica była odtłuszczana i odkamieniana chemicznie (siekaieś Cilit'y itp.) i elektrycznie (elektroliza). Po 3godzinnym myciu byłem pod wrażeniem: woda brudna, nagrzwnica odkamieniona idealnie (w środku błyszczała).. aż za idealnie bo pojawiły się dwa przecieki :? ale to problem, z którym można sobie jakoś poradzić.

 

Podsumowanie: kąpiel w chemikaliach i elektroliza dały dużo mniej niż ultradźwięki. Po odsączeniu wody uzbierała mi się prawie garść kamienia, zatem dla odważnych - polecam ultradźwięki :D

 

p.s. aha, chłodniczkę nabyłem strasznie dawno od mitusma. podpisuję się obiema rękoma pod topicami oczerniającymi tego sprzedawcę pseudoczystych w środku nagrzewnic :sad:

p.s. jak ktoś ładnie poprosi to mogę taką kąpiel zorganizować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja własnie się już kiedyś zastanawiałem na takową myjką ultradźwiękową, ale nie widziałem jeszcze takiej, w którą by się nagrzewnica zmieściła. Jak możesz to daj jakieś foto tego ustrojstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...