Skocz do zawartości
Ghost_xXx

Problem z Biosem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj postanowiłem zrobić format systemu pojawił się jednak problem niemogę dostać się do biosu podczas restartu systemu jest cały czas czarny ekran aż do momentu zalogowania się do sytemu, próbowałem w ciemno go odpalić ale wtedy obraz pozostaje czarny i nic nie rusza aż sam recznie nie zresetuję kompa, podczas czarnego ekranu co jakiś czas na monitorze pojawija się informacja że monitor nie ma połączenia tak jak by się monitor co chwilę restartował, chyba zaczeło się to od zakupu nowej karty graf ale nie jestem pewien, żadko siedze przy kompie gdy ten się uruchamia, jakieś pomysły co się dzieje ? grafika to GF GTX 1060 płyta Giga Ga-B85M-D3H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem tylko po tej operacji komputer chodzi tylko wszytko stoi na czarnym ekranie i nic się nie dzieje, coś się zepsuło tylko teraz co ?


Ok wracamy do punktu wyjścia udało mi sie go odpalić ( nie wiem czy to coś dało ale poodpinałem wszytkie klable, i na nowo podpielem ) i łaskawie pojawił sie ekran czy chce wrócić do ustawień fabrycznych czyli clear cmos zadziałał ale problem pozostał dalej nie moge się dostać do biosu przy próbie wywołania go czarny ekran i nigdzie się nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor podłączony do gtx komputer uruchamia sie normalnie, podczas uruchamiania nic nie widzę obraz pojawia się dopiero jak system się zaloguje próba odpalenia biosa staje na czarnym ekranie i nic się nie dzieje, w tej sytuacji pomaga tylko manualny reset.

 

Monitor podłączony do płyty z gtx w środku komputer startuje ale zatrzymuje się na czarnym ekranie nawet bez próby wywoływania biosu, to samo tylko z wyciągniętym gtx kompletnie, dzieje się dokładnie to samo. Nic więcej nie mam podpiętego tylko 1 monitor

Edytowane przez Ghost_xXx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jakoś poszło, okazało się że sterowniki z zintegrowanej karty były skopane, przeinstalowalem wyciagnełem gtxa podpiełem monitor pod płyte i wkońcu wbiło sie do biosa. Dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc, nadal omija pierwsze ekrany podczas uruchamiania i musze w ciemno tam wchodzić ale działa, nie rozumiem czemu z gtxa nie chciało wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nowy problem :) po wczorajszych problemach udało mi się zainstalować win 10 ale dzisiaj pojawił się nowy problem komputer staje na czarnym ekranie podczas uruchaminia na gtx 1060 po podłączeniu do płyty wszystko działa poprawnie, nawet wykopałem swoją stara karte ( gtx 760 ) i na niej też wszystko działa poprawnie, czy ma jakieś znaczenie w jaki sposób podpinam monitor do kompa ? gtx 1060 podpinam poprzez hdmi do płyty vga a gtx 760 przejściówką vga->dvi. Gtx 1060 jest sprawny w 100% w bios mam ustawiane na pcie

 

Edit: Po całym dniu dłubaniu w końcu wyszedłem na prostą i wszystko działa. Podpiełem sie pod zintegrowaną kartę w bios zmieniłem na igpu zrobiłem update biosu, zainstalowałem wszystkie updaty windowsa używając DDU wywaliłem stery, podłączyłem grafe nadal używając zintegrowanej jako głównej karty zainstalowałem sterowniki powrót do biosu zmiana na pcie podłączenie monitora do grafy i wszytko nareszcie działa.

Edytowane przez Ghost_xXx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...