Skocz do zawartości
mac_gregor

Zestaw komputerowy najchętniej ITX do 17 000 z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dochodzę do podobnych wniosków czytając te odpowiedzi. 

Bardzo dziękuje za merytoryczną odpowiedź koledze.

Dart9

 

 

Wiesz tylko bez spiny, tak tylko zauważyłem, nie mówię że to źle czy dobrze.

Ale szczerze jak robisz zestaw za 17 tysięcy to myślę że jak się zgłosisz do redakcji morele przykładowo to tam mają jakiegoś chłopaczka co tam nagrywa jakieś filmy z YT to zapewne byś się dogadał a i może jakąś zniżkę dostaniesz bo w końcu reklamę będą mogli dowalić ze składania takiego zestawu. A zapewne zna się chłopak i ma jakieś rozeznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tylko bez spiny, tak tylko zauważyłem, nie mówię że to źle czy dobrze.

Ale szczerze jak robisz zestaw za 17 tysięcy to myślę że jak się zgłosisz do redakcji morele przykładowo to tam mają jakiegoś chłopaczka co tam nagrywa jakieś filmy z YT to zapewne byś się dogadał a i może jakąś zniżkę dostaniesz bo w końcu reklamę będą mogli dowalić ze składania takiego zestawu. A zapewne zna się chłopak i ma jakieś rozeznanie.

 

Nie zaprzeczam ale wiesz, to jest zawsze ryzyko że osoba pracująca w sklepie nie do końca jest obiektywna.

Dlatego postanowiłem zapytać na forum. Głowne założenia podałem i po prostu irytujące są próby zmiany wszystkiego dookoła na potrzeby mojego komputera, próby wnikania w to jak pracuje ... Mogę spróbować i zapytać w sklepie czemu nie :)

 

Raz jeszcze głowne założenia to

-podana obudowa InWin lub Cooltek (nie większa)

-Zastosowanie Gry - ewentualnie komputer z którego od czasu do czasu skorzystam do swoich celów.

-Względna Cisza  

-Nię będę żadnych kart rozszerzeń tam wkładał 

-Karta graficzna będzie tylko jedna (może być mocna ale jedna)

Gdyby monitor miał złącze USB-C do podłączenia z nowym MacBookiem to byłoby miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek drogi autorze tematu nie zrobisz to mam jedną ogromną prośbę. Poczekaj Pan na premierę Geforce GTX 1080TI. Premiera tej karty będzie na dniach. Redakcja PPC już ma kartę na bazie od dziś. 

 

Jak już składać takiego "małego wariata" za 17 koła, to aż żal wsadzać mu zwykłego GTX 1080. 

 

Lipton z Morele.tv to solidny typ. Wal Pan do niego przez Fejsa https://www.facebook.com/liptonTC/

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Troy92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu wiadomo, że chodzi o komputer do gier(a nie gier i zdjęć) w itx(a nie ewentualnie mAtx), który musi stać na biurku(a nie tak, żeby był dostęp), to możemy rozmawiać. Proponuję natomiast następnym razem zacząć temat od słów: "Wybrałem obudowę, nie wiem co do środka, żeby gry ładnie chodziły", a nie marudzić o zdjęciach i archiwach, skoro to kompletnie nieważne i zupełnie podobne funkcjonalności. Nie trzeba będzie klepać postów na 2 strony. Łap:

 

http://www.morele.net/inventory/info/Esg5r7/

 

Niech na morelach dobiorą Autorowi chłodzenie wodne takie, żeby się upchało do wybranej obudowy, plus monitor żeby pasował - jakiego za 3000zł nie kupisz, taki będzie dobry. Niestety obawiam się, że w jednym monitorze nie da się mieć 34 cali, 144hz oraz 4K. Zasadniczo, to trzeba wybrać dwie z trzech możliwości. W sumie, to ta karta(i w sumie żadna) nie uciągnie na max detalach rozdzielczości 4k w 144fps. No, ale kupić monitor możesz. Kupiłbyś 2 karty, to 144 fps w 4K może by się wykręciło bez obcinania detali. Jak morelach stwierdzą, że nie mają chłodzenia odpowiedniego dla tego procka, to taki słabszy:

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-7700k-4-2ghz-8mb-box-bx80677i77700k-975832/

na płycie Z270 - byleby się zmieściła do wybranej obudowy. Będzie łatwiej z chłodzeniem. No i oszczędzisz 3000zł, jeśli to w ogóle ma znaczenie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier X99?  Najmniejszego sensu nie ma (poza wydaniem jak największej kwoty) 

W założeniu jest gtx1080Ti,  nie 1080.

Dwie karty na takiej płycie? Drugą do szafki wsunie?  

 

Na pierwsze pytanie nie trzeba odpowiadać? W nawiasie sobie odpowiedziałeś. :) Przypominam, że temat jest zatytułowany "do 17 000 z monitorem"(gdzie monitor 3000zł).? Ja w ogóle nie widzę powodu, żeby wydawać na komputer do gier więcej niż połowę tej kwoty(i to pewnie z monitorem). Podobnie jak nie widzę powodu, żeby stawiać sobie przed oczami 34 calowy monitor za 3000zł, ale to nie o moich potrzebach i moim sensie ten temat. :)

 

O dwóch kartach wspomniałem nie w kontekście zestawu z mojego linku, a raczej obsłużenia 4K w 144hz. Zgodzimy się, że 1 gtx 1080 to raczej nie uciągnie gier w max detalach, w takiej rozdzielczości? Ti zapewne też nie, ale póki się tego nie zobaczy(a testów jeszcze nie ma), to będą tylko dywagacje i oczekiwanie na zbawienie, prawie jak z Ryzenami. Po ti będziemy czekać na Vegi. Choćby 2 gtxy 1080 wstawił(a nie wstawi, bo to w końcu itx do postawienia na biurko), to byłoby ciężko, ale na pewno łatwiej niż na jednym(nie licząc problemów z sli oczywiście). A skoro karta tyle nie wygeneruje, to nie ma potrzeby kupowania takiego monitora, prawda? Nie licząc ponownie powodu z twojego nawiasu. :)

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu wiadomo, że chodzi o komputer do gier(a nie gier i zdjęć) w itx(a nie ewentualnie mAtx), który musi stać na biurku(a nie tak, żeby był dostęp), to możemy rozmawiać. Proponuję natomiast następnym razem zacząć temat od słów: "Wybrałem obudowę, nie wiem co do środka, żeby gry ładnie chodziły", a nie marudzić o zdjęciach i archiwach, skoro to kompletnie nieważne i zupełnie podobne funkcjonalności. Nie trzeba będzie klepać postów na 2 strony. Łap:

 

http://www.morele.net/inventory/info/Esg5r7/

 

Niech na morelach dobiorą Autorowi chłodzenie wodne takie, żeby się upchało do wybranej obudowy, plus monitor żeby pasował - jakiego za 3000zł nie kupisz, taki będzie dobry. Niestety obawiam się, że w jednym monitorze nie da się mieć 34 cali, 144hz oraz 4K. Zasadniczo, to trzeba wybrać dwie z trzech możliwości. W sumie, to ta karta(i w sumie żadna) nie uciągnie na max detalach rozdzielczości 4k w 144fps. No, ale kupić monitor możesz. Kupiłbyś 2 karty, to 144 fps w 4K może by się wykręciło bez obcinania detali. Jak morelach stwierdzą, że nie mają chłodzenia odpowiedniego dla tego procka, to taki słabszy:

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-7700k-4-2ghz-8mb-box-bx80677i77700k-975832/

na płycie Z270 - byleby się zmieściła do wybranej obudowy. Będzie łatwiej z chłodzeniem. No i oszczędzisz 3000zł, jeśli to w ogóle ma znaczenie.

 

Pozdrawiam.

 

Od początku jasno to bylo napisane że komputer bedzie służył w WIEKSZOŚCI do gier. Nie wiem czemu trzeba było to kilka razy napisać. 

Wybranie obudowy nastąpiło już po napisaniu tematu, też nie rozumiem tej uwagi. 

Za sugestie oczywiście bardzo dziękuję. Kontaktowałem się ze wskazanym sklepem - zobaczymy czy coś odpowiedzą

Na pierwsze pytanie nie trzeba odpowiadać? W nawiasie sobie odpowiedziałeś. :) Przypominam, że temat jest zatytułowany "do 17 000 z monitorem"(gdzie monitor 3000zł).? Ja w ogóle nie widzę powodu, żeby wydawać na komputer do gier więcej niż połowę tej kwoty(i to pewnie z monitorem). Podobnie jak nie widzę powodu, żeby stawiać sobie przed oczami 34 calowy monitor za 3000zł, ale to nie o moich potrzebach i moim sensie ten temat. :)

 

O dwóch kartach wspomniałem nie w kontekście zestawu z mojego linku, a raczej obsłużenia 4K w 144hz. Zgodzimy się, że 1 gtx 1080 to raczej nie uciągnie gier w max detalach, w takiej rozdzielczości? Ti zapewne też nie, ale póki się tego nie zobaczy(a testów jeszcze nie ma), to będą tylko dywagacje i oczekiwanie na zbawienie, prawie jak z Ryzenami. Po ti będziemy czekać na Vegi. Choćby 2 gtxy 1080 wstawił(a nie wstawi, bo to w końcu itx do postawienia na biurko), to byłoby ciężko, ale na pewno łatwiej niż na jednym(nie licząc problemów z sli oczywiście). A skoro karta tyle nie wygeneruje, to nie ma potrzeby kupowania takiego monitora, prawda? Nie licząc ponownie powodu z twojego nawiasu. :)

Zawsze można obniżyć detale w grach i jak pojawi się szybsza karta zmienić. Póki co warto jednak wybrać 1080Ti. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku jasno to bylo napisane że komputer bedzie służył w WIEKSZOŚCI do gier. Nie wiem czemu trzeba było to kilka razy napisać. 

Wybranie obudowy nastąpiło już po napisaniu tematu, też nie rozumiem tej uwagi. 

Za sugestie oczywiście bardzo dziękuję. Kontaktowałem się ze wskazanym sklepem - zobaczymy czy coś odpowiedzą

Zawsze można obniżyć detale w grach i jak pojawi się szybsza karta zmienić. Póki co warto jednak wybrać 1080Ti. 

Zmiana 1080ti to może być droga zabawa, ale na pewno zapewni max.

Jeszcze w kwestii monita - polecam obejrzeć to:

 

Te monitory 21:9 to straszne kobyły, o problemach z rozciągnięciem obrazu nie wspominając. Pomijając już ten problem, to reszta to kwestia wielkości biura i odległości na jaką możesz odjechać od takiego monitora. Siedząc 1 czy nawet 1.5 metra od takiego monitora raczej nie obejmiesz go całego wzrokiem. Na koniec pozostaje jeszcze kwestia czasu reakcji - ten, który znalazłeś ma 5ms (ipsy z reguły tyle mają) co jest ok, ale już do takiego csgo(nie wiem, czy syn w to będzie grał) lepiej mieć mniej, np. 1ms. Najlepiej spytaj syna, czy będzie grał w cs'a.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...