Skocz do zawartości
BonTFO

Up PC - nowy Proc+Mobo+Ram

Rekomendowane odpowiedzi

  • jaki masz zasilacz - marka, model/moc – wysoce istotne! FORTRON FSP FORTRON AURUM DO 1200W 80PLUS GOLD
  • jaki masz system operacyjny – wersja, 32 czy 64bit, wgrane Service Packi - Win7 64bit aktualizowany na bieżąco
  • czy do kwoty, którą masz zamiar przeznaczyć na zakup nowych części można doliczyć sumę uzyskaną ze sprzedaży starych części w sumie tak.
  • Nie planowałem OC ale chciałbym zostawić sobie taką możliwość, zwłaszcza że OC przez mobo to raczej prościzna
  • Chciałem zamówić na x-kom (kwestia dobrych doświadczeń i odbioru osobistego) ale nie upieram się

To co mamy:

 

- procek -  Intel i5-2400 (3.1 up to 3.4 boost) 

- mobo - ASUS H61M-K 

- 8 GB RAM 1333 

- zasiłka CHIEFTEC GPA-500S (spalił się ) obecnie FORTON j.w

- Monitor BENQ 27 144hz 

- Dysk  SSD 480 GB oraz na dane 1TB 

- Grafika MSI GTX 970 OC Gaming

 

Budżet 2000-3000 

 

Głównie GRY heavy CS:GO user ;) dodatkowo RTS, RPGoraz  filmy, mam monitor Benq 27 z 144hz więc ważna ilość klatek

 

Chciałbym zmodernizować jak w tytule MOBO + Procek z odblokowanym mnożnikiem + ram + chłodzenie. W przyszłości chciałbym aby maszyna była na tyle wydajna aby spokojnie przesiąść się na 1070 czy też może przyszłe  odpowiedniki 11 seri GF

 

Nie wiem czy iść w intela 7 generacji czy zostać na 6, mobo powinno być gotowe na OC - dużo czytałem są plusy i minusy i w końcu pomyślałem że podpytam się fachowców z większym doświadczeniem. 

 

Z góry thx za optymalne zestawienie

 

Jakby czegoś brakowało uzupełnię. 

Edytowane przez BonTFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz z połowa mocy wystarczy

tzn masz tego fortrona czy chiefteca?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...