Skocz do zawartości
specdriver

MOBO+PROC+RAM Modernizacja pod 4K i 1080Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Obecnie posiadam MSI Z77-G43 z 3570K podkręconym na 4,3GHz. Powoli sprzęt już nie wydala czy to przy oglądaniu filmów czy youtube w 4K nie mówiąc już o grach które męczą procesor. Gram różnie czasem natywne 4k 60hz a czasem DSR 4K 120hz stąd procesor mocno dostaje po d... Planuje też po wyjściu niereferentów zakup 1080Ti stąd chciałbym przejść na nową platformę.

 

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp

Tylko mobo, proc i ram (resztę mam)

 

  • do czego komputer będzie wykorzystywany

Gry filmy w 4K

 

  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć

2000-2500

  • czy części mają być nowe czy mogą być używane

mogą być spokojnie używane

  • czy będziesz podkręcał podzespoły

Tak

  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać

4K

  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!)

Nie

 

  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego

Tylko Allegro i mogą być używki (raty 0%). Procki selekty mile widziane :)

 

Nie napalam się na 7700K i nową platformę więc jeśli lepiej i taniej będzie wziąć Z170 i 6700k to chętnie. Trochę nawet się boję tych nowych procków jako, że bardziej się grzeją i w necie problemy z glutami są plus droższe płyty.

 

Posiadam kartę dźwiękową więc integra byle jaka starczy, zasilacz 850W ANTEC HCP Platinum (miało być SLI ale dałem spokój więc jest zapas)

 

Jak o czymś zapomniałem napisać to z góry przepraszam, na pewno dopiszę jak ktoś zwróci uwagę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nikt sugestii?

Na tę chwilę mam już upatrzony 6700K i pamięć https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15b-771106/

Nadal nie wiem czy płyta przyszłościowa na Z270 z możliwością ewentualnej zmiany na Coffe Lake czy jednak zostać na Z170.

Polecicie płytę do max 650zł, może być używka.

Wszystko chce na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kilka selektów mi uciekło 6700k, ale dorwałem myślę ciekawy mimo wszystko to sprawdzę czy faktycznie więcej pójdzie. Ramy takie jak podałem a płytę dorwałem MSI Z270 Gaming M3 to myślę, że zagra to wszystko odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...