Skocz do zawartości
Gość WtoJa

Zestaw komputerowy do 4500 zł - proszę poradźcie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WtoJa

Witam serdecznie wszystkich!

 

Zamierzam kupić swojego pierwszego kompa :) w tym temacie nie siedzę długo, dlatego bardzo Was proszę o poradę :) Mój budżet to max 4,5k zł. Zależy mi, aby dobrze wydać te pieniądze, ponieważ ta kwota jest dosyć spora jak dla zwykłego Kowalskiego :) Dobrałem sobie poniższy zestaw, proszę poradźcie mi czy wygląda ok, czy jednak powinienem coś zmienić:

 

procesor - Intel Core i5-7500

płyta główna - Gigabyte GA-B250M-DS3H

karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB

RAM - HyperX Fury Black, DDR4, 8GB

HDD - Western Digital Caviar Blue 1TB

zasilacz - SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus

obudowa - SilentiumPC Gladius M20 Pure Black

monitor - LG 24MP48HQ-P

system - Win10 Home

 

Za wszelkie porady z góry dziękuję, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci jak bym wzial  Corsair DDR4 8GB (2x4GB) 2400MHz, CL14, Vengeance® LPX lub Corsair DDR4, 8GB, 2400MHz, CL14, Vengeance LPX w zaleznosci czy planujesz dokladac za jakis czas wiecej RAMu. Zasilacz bym zmienil np. na SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W, karte graficzna bym celowal w jakiegos RX 480 np.  Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB GDDR5 ktory jest w swietnej cenie. Zaoszczedzone pieniadze. Zaoszczedzone pieniadze bym zainwestowal w dysk SSD np. ADATA SU800 128GB. Przy tym budzecie SSD 128 GB wydaje sie niezbednym minimum. HDD tez raczej obecnie Toshiba P300 1 TB ogolnie wypada lepiej niz WD Blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WtoJa

Ok. Co do ssd czy jest on mi tak naprawdę potrzebny? w cenie 128GB mam zwykły HDD 1TB.. Rozumiem, że ssd to szybsze działanie itp. ale póki co chciałbym się wstrzymać z zakupem dysku ssd.. Co do karty, warto dołożyć do np. GTX 1070? Odczuję znaczną różnicę w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Co do ssd czy jest on mi tak naprawdę potrzebny? w cenie 128GB mam zwykły HDD 1TB.. Rozumiem, że ssd to szybsze działanie itp. ale póki co chciałbym się wstrzymać z zakupem dysku ssd.. Co do karty, warto dołożyć do np. GTX 1070? Odczuję znaczną różnicę w grach?

Powiem tak, ja komputerami interesuje sie od ponad 20 lat i przez ten okres bardziej lub mniej zaglebialem sie w detale w zaleznosci od dostepnego czasu. Jednak w tym 20 letnim okresie czasu moje subiektywne odczucie jest ze dysk SSD dal najwiekszy przyrost komfortu pracy jaki w zyciu widzialem. Karta graficzna zalezy od tego na jakim monitorze grasz (rozdzielczosc i odswiezanie)? Ale ogolnie tak jest duzy przyrost wydajnosci miedzy GTX 1060 / RX 480 a GTX 1070, tylko pytanie czy Ci to jest potrzebne, zwlaszcza ze GTX 1070 w mojej opini jest obecnie srednio oplacalny bo ceny GTX 1080 spadly a GTX 1070 nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WtoJa

Ok, jak najbardziej posłucham doświadczonego człowieka :) jeszcze powiedz mi proszę czy lepiej zainwestować w płyte główną obsługującą pamięci ram 3000mhz i takowe pamięci? myślę, że jest to bardziej przyszłościowe rozwiązanie, tak?


http://www.morele.net/inventory/info/6FBHYV/

 

Trochę rzeczy pozmieniałem, czy wygląda to lepiej i starczy mi na parę lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej budzetowa wersja zestawu. Pamieci 2400 MHz bierz te co maja CL 14 np. Corsair DDR4, 8GB, 2400MHz, CL14, Vengeance LPX lub Corsair Vengeance LPX 2x8GB 2400MHz DDR4 CL14. W tym budzecie raczej bedzie ciezko o podkrecanie, wiec pamieci 3000 MHz i plyta maja maly sens.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WtoJa

Ok, zmienię na wersje BOX.

 

Temat był, że do 4500 zł, wiem.. ale jeśli ten droższy zestaw miałby być wydajniejszy to mogę dozbierać te kilka stów.. Chyba, że nie ma większej różnicy między tymi podzespołami i jedynie co to przepłacę w tej sytuacji? W sprawie grafiki zdawało mi się, że msi ma bardziej pochlebne opinie?

 

Sytuacja z monitorem - byłbym bardziej zadowolony z monitora 21:9.. Ale czy warto, w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria MSI Gaming X to zdecydowanie topowe karty niezaleznie od tego na jakim ukladzie sa zbudowane. Kolosalnych roznic w wydajnosci miedzy tymi zestawami nie powwinno byc. Ten drozszy po prostu bedze mial troche bardziej dopracowane podzespoly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...