Skocz do zawartości
pepeh

Nowy PC dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Za jakiś miesiąc/dwa będę kupował nowego PC do 3.5 tysiąca złotych.

 

Lecz nasuwa mi się jedno pytanie.Z Moich obserwacji zauważyłem,że im droższy zestaw tym droższa karta graficzna a nie procesor?Dlaczego tak a nie na odwrót?

 

Przykładowo (patrząc na Mój przyszły budżet)

 

Co by było lepsze jakaś i7 z tańszą grafiką.Czy i5 z droższą grafiką?

 

Z góry chciałbym nadmienić do czego ma służyć PC.

 

W głównej mierze do gier, streaming nagrywanie na YT.

 

Jeśli ma ktoś jakieś pomysły na zestawy śmiało może podesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to wystarczy I5 + dobra grafa , I7 przydaje się w części tytułów , morze też pomóc przy streamingu ( jak stream nie będzie leciał przez GPU ) .

 

Obecne I5 to dobre i mocne procki , w wielu przypadkach nie ma sensu dopłacać do I7 .

 

Gotowe zestawy masz choćby tutaj .

 

Ew. czekać na pojawienie się tańszych Ryzenów + optymalizacje zarówno ze strony AMD jak i MS / Devsów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PC do gier za 3500 zł i7 nie ma racji bytu, gdyż zwyczajnie nie starczy Ci kasy na przyzwoitą kartę graficzną. Liczy się balans i unikanie bottlenecków. Kolega powyżej mądrze napisał. A na Ryzeny bym nie czekał, bo raczej nie ma na co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to wystarczy I5 + dobra grafa , I7 przydaje się w części tytułów , morze też pomóc przy streamingu ( jak stream nie będzie leciał przez GPU ) .

 

Obecne I5 to dobre i mocne procki , w wielu przypadkach nie ma sensu dopłacać do I7 .

 

Gotowe zestawy masz choćby tutaj .

 

Ew. czekać na pojawienie się tańszych Ryzenów + optymalizacje zarówno ze strony AMD jak i MS / Devsów .

Streamowanie przez gpu można sobie wsadzic w d. Te enkodery nadawaja się tylko do nagrywania lokalnego na b. wysokim bitrate. Chyba że ktoś zamiera stremować w 30fps statyczną grę np. karciankę. Stream tylko przez cpu tj. x264, a wtedy i7 zalecane. Niestety nie przy tym budżecie. Podkercony i5 też da radę na podstawowych ustawieniach x264 w tytułach które nie wymagają dużo od procesora.

 

Tapatapatap Moto X Style

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu w dziale z kartami graficznymi nie mogę pisać,więc napiszę to tutaj.Chciałbym zakupić grafikę,ale ponoć we wtorek (18 kwietnia) mają wychodzić nowe karty i chcę się dowiedzieć czy to prawda bo nie wiem tak to czy czekać czy nie na obniżki cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...