Skocz do zawartości
Gość

[2,5k] Ocena zestawu pod WWW, Office, filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Czas wymienić AMD Durona, 786MB DDR1 i Nvidia Riva TNT2 z zasilaczem no name na coś nowszego.

Z pomocą poradnika ze strony wybrałem następujące podzespoły:

1. Monitor Benq GW2270H 21,5" 448zł
2. Kabel HDMI Libox HDMI-HDMI 3m 22,5zł
3. Dysk SSD Transcend SSD370 128GB 229zł
4. Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz 269zł
5. RAM GoodRam PLAY DDR4 2x8GB 490zł
6. MOBO + 2x k. SATA ASRock H110M-HDV 245zł
7. Dysk HDD Toshiba P300 1TB 209zł
8. Zasilacz be quiet! Pure Power 10 350W 212,67zł
9. Obudowa Zalman Z3 149zł

10. Chłodzenie CPU BOX 0zł
11. Aktualizacja BIOSu 24zł
12. Rozgałęźnik PWM 2 szt. Noctua Y dla 4-Pin PWM (NA-SYC1) 22,99zł
13. Mysz i klawiatura Logitech MK120 89zł

 

Cena komputera 2009,66
Cena monitora 470,5
Łączny koszt 2480,16

 

Zasilacz wziąłem nieco mocniejszy, aby w razie czego przyszłościowo dołożyć jakąś low endową kartę graficzną lub drugi dysk. Jedynie płyta nie oferuje wsparcia dla RAID. No cóż, w tej cenie nie można mieć wszystkiego.

 

Prośba do Was o ocenę czy można brać :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym tylko 8GB ramu w jednej kości, chyba, że za tym wyborem stoi coś o czym nie wiemy. 
Warto dołożyć do SSD - Goodram Iridum Pro 240GB, 100 zł drożej, a 5 lat gwarancji i zdecydowanie większa pojemność.
Zalman Z3 ma 3 fabryczne wentylatory i 3 złącza podpięte pod prosty kontroler obrotów sterowany przyciskiem na przedzie, także nie wiem, czy potrzeba tego rozgałęźnika.

Czy komputer nie będzie podłączany do jakiegoś bardziej rozbudowanego audio? Zwracam uwagę na jedynie 3 złącza. 
Edytowane przez okrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze przeznaczenie tego komputera? Z kofiguracji zakladam glownie internet i jakies prace biurowe?

 

Internet, Youtube, filmy, pakiet Office, okazjonalnie starsze gry.

 

 

Brałbym tylko 8GB ramu w jednej kości, chyba, że za tym wyborem stoi coś o czym nie wiemy. 

Warto dołożyć do SSD - Goodram Iridum Pro 240GB, 100 zł drożej, a 5 lat gwarancji i zdecydowanie większa pojemność.

Zalman Z3 ma 3 fabryczne wentylatory i 3 złącza podpięte pod prosty kontroler obrotów sterowany przyciskiem na przedzie, także nie wiem, czy potrzeba tego rozgałęźnika.

 

Czy komputer nie będzie podłączany do jakiegoś bardziej rozbudowanego audio? Zwracam uwagę na jedynie 3 złącza. 

 

Generalne to budżet miał być 2000, ale z monitorem trudno się w tej kwocie zmieścić.

Chcę żeby zestaw działał przez co najmniej kilka lat. MOBO ma tylko 2 sloty, stąd wybór od razu 16GB.

 

Słusznie, ale to już przekroczy budżet. Osoba dla której będzie ten komputer obecnie gniecie się na dysku <20GB na IDE.

 

No to super. Nie zwróciłem uwagi na ten kontroler obrotów.

Dopytam o audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polecanym na stronie zestawie DO GIER za 4200 masz 2x4GB. Będzie na lepsze SSD i większy monitor.

Osoba która ma teraz durona i chce komputer do www filmów i office to na pewno będzie grała w gry...

Możesz dać mniejszy zasilacz, grafika low end to jest już w procku a dysk to kilka wat.

Nie baw się w składanie komputera za czyjeś pieniądze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw OK. Dołożył bym do SSD Goodram iridium pro 240GB. Zastanowił by się taż nad większym monitorem jak ma być do filmów, ale to zależy od odległości oglądania. No i HDD, 1TB HDD w przeliczeniu na GB/zł wypadają fatalnie, lepiej brać 2TB/3TB te mają znacznie lepsze przeliczniki.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...