Skocz do zawartości
koczo2189

i5 6600k - jaka płyta, jaka pamięć ram?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Przymierzam się do wymiany płyty głównej pod procesor i5 6600k i mam do was kilka pytań:

- czy chipset z170 jest gwarantem, że będę mógł wysoko podkręcić procoser(4,5Ghz)? Czy są jakieś inne czynniki na które powinienem zwrócić uwagę?(mam na oku aukcję ASUS Z170-p)

- czy kupić wysoko taktowane pamięci, czy niżej i kręcić?(mam na oku Kingston Hyperx Fury black 2x8GB DDR4 (HX426C15FBK2/16)

Zauważyłem też, że pamięci DDR 3 wychodzą lepiej jeśli chodzi o stosunek taktowanie-timingi. Czy to oznacza, że DDR4 nie konieczne może okazać się bardziej wydajny od DDR3? 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Pozdrawiam

Łukasz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC najbardziej zależy od samego procesora - dobra sztuka zrobi 4,5+ Ghz a kiepska będzie miała problemy z ~4 Ghz .

 

Chipset jak i sama płyta ma teraz znacznie mniejsze znaczenie .

 

Z170 wyjdzie trochę taniej niż Z270 a wydajnościowo i to co oferuje chispet niemal tak samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyt to preferowałbym ASRock np. Nieco niższa awaryjność od ASUS'a i mniej problemu z ew. serwisowaniem.  Z MSI jest lepiej, ale też bywa różnie, ale jakbym miał wybierać  MSI a ASUS to wziałbym MSI.  Z tańszych płyt pod Z170 masz:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-gaming-k4-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-0-gblan-atx-765628

 

Droższa płyta nie zapewni CI większego OC. Spora część 6600K kręci się do tego 4.5 ghz, ale czasem i mniej. Kaby Lake nieco lepiej wypada pod tym wzgłędem.  Tak więc to od procesora zależy.   Co do pamięci to jak masz kasę to bierz 2x8GB DDR4 3000 CL15.  Co do wydajności pamięci to niżej taktowane DDR4 mogą mieć podobną wydajnosć co do wyżej taktowanych DDR3. Poszukaj jednak jakiś testów. Ogólnie zależnie od gry pamięć ma pewien wpływ na wydajność. Czasem to moze być kilka klatek, ale bardzo potrzebne

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...