Jump to content
KamykDD

Brak Kart Graficznych

Recommended Posts

Witam

Chciałbym się podzielić własnymi odczuciami a propos flagowego modelu ze stajni Nvidia. Od tygodnia poluję na kartę graficzną Geforce Nvidia GTX1080Ti z układem pascal które kosztuje 3.300zł. Premiera miała żeby nie skłamać w Kwietniu a mamy już lipiec. Puty co ani widu ani słychu o jakichkolwiek dostawach tej karty a dookoła karty founders edition od ZOTAC-a, Gigabyte, MSI itd. Na nich widnieje cena oscylująca od 3700zł do nawet 5100zł ! Zależało mi na czasie aby kupić dwie karty i podpiąć je w SLI. Przyglądając się Niereferentom founders edition zauważyłem, że praktycznie się niczym nie różnią. Chyba jedynie Gigabyte miał obok napisu GeforceGTX napis Gigabyte i tyle. Z ciekawości napisałem do przedstawiciela handlowego Morele.net z zapytaniem czym są spowodowane takie a nie inne duże ceny owych produktów. 
Wyciąg z rozmowy:

 

 • [JA] Witam. 
  Chciałbym kupić Nvidia Geforce 1080Ti Founder Edition ale jest totalny brak. Pytanie:
  1. Czy Geforce 1080Ti Founder Edition będziecie sprzedawać czy są tylko dostępne na ich oficjalnej stronie Nvidia.com [Gdzie tam też u nich świeci pustkami magazyn]
  2. Czym się różni przykładowo Nvidia Geforce 1080Ti Founder Edition od takiego Gigabyte 1080Ti Founder Edition? Czy to kwestia po prostu pudełka czy Gigabyte grzebał przy podkręcaniu i SoftWare?
   
 • [Przedstawiciel] Witam serdecznie,
  Trudno jest nam określić czy i ewentualnie kiedy ten towar będzie dostępny, ponieważ nie mamy jeszcze informacji od naszego dystrybutora na temat jego kolejnych dostaw.
  Founders Edition jest zawsze taki sam pod względem technicznym, różni się tylko pudełkiem.
   
 • [Ja]W takim razie skąd cena 4300zł w przypadku Gigabyte 1080Ti Founder Edition?
   
 • [Przedstawiciel] Witam serdecznie,
  cena zależy od marży którą mamy na produktach (różnica pomiędzy ceną zakupu podzespołu z dystrybucji a ceną sprzedaży na stronie). Marże są przeróżne od kilkugroszowych do kilkunastozłotowych.

 

Nie wiem jak wy ale dla mnie to jest dziwne. Z tego co się orientuje to ludzie czekali zawsze na karty nie referencyjne ze względu na niższą cenę a teraz jest na odwrót. Nie referencyjne przebijają ceną nawet o 1000-1500zł. Ok, zaraz powiecie, że to wina ludzi którzy kupują hurtem karty by stawiać koparki pod kryptowaluty ale to nie jest świeży temat. Od ponad pół roku wszyscy praktycznie się borykają z brakiem kart na rynku i jest niedosyt. Dla mnie to jest najzwyklejszy skok na kasę. Pewnie dopiero jak ludzie pokupują droższe niereferenty to pewnie na sierpień i wrzesień Nvidia się obudzi by uzupełnić magazyny z referencyjnymi dla przeciętnego konsumenta.
 

Co o tym sądzicie i czy macie jakieś źródła skąd można kupić kartę GeforceGTX1080Ti lub ewentualnie sposób jak zaklepać taką kartę na Nvidia.com przy pierwszej lepszej dostawie?

Zapraszam do dyskusji.  :D

Edited by KamykDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
 • Create New...