Skocz do zawartości
chemixx

Medion p7641

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem laptopa do 2500zl komputer ma być dla rodziców. i moje pytanie brzmi czy warto wydawać kasę na p7641  czy kupić coś innej marki ale z gorszym osprzętem. Jeżeli mogę prosić o propozycje innych sprzętów lub opinie na temat w/w będę bardzo wdzięczny. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mediona to bym omijał szerokim łukiem , to już mający średnie opinie Lenovo jest lepszą opcją .

 

Ten model z tego co widzę to 17,3' ale mający dość średnie podzespoły , w dodatku stara platforma - I5 6200 + GT930M + 6GB ram DDR3L .

 

Jak to ma być sprzęt dla rodziców to proponuję porządne 15,6" z dobrym SSD 240+ GB , albo nawet tylko z SSD - będzie ciszej i dłużej pracował na baterii .

 

Lenovo V310-15 za 2 599 zł z I5 7200U + 4GB ram , karta integra z procka , do tego matowa matryca FHD i SSD 128GB ( choć nie wiadomo jaki ) i Win 10 .

 

Z tego co widzę to na I5 7200 ciężko w tym przedziale cenowym o lapka z matowym ekranem FHD .

 

Z ekranem HD+ ( 1 366 x 768 ) jest np. Acer E5 575 z I5 7200U + 6GB ram i HDD 500GB , ekran matowy za 2 269 zł , ma slot M.2 wiec można do niego dać Cruciala MX300 275GB za ~400 zł i będzie git .

 

Trochę lepiej wygląda sytuacja jak by zejść z prockiem na I3 , jest dostępny np. Asus R541UA za 2 250 zł , I3 7100U + 8GB ram , matowy ekran FHD i czerwona obudowa , do tego dysk 1TB - nie wiem czy ma slot m.2 na SSD .

 

W sumie jest też niemal identycznie wyposażony Lenovo V310-15 z potewierdzonym slotem M.2 , reszta parametrów tak jak Asus + czarna obudowa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi! dokładnie tak sprawdzałem na alledrogo i tam ten medion przykul moja uwagę parametrami ale faktycznie nie przyjrzałem się ze to starsza platforma. Rodzice będą głownie przeglądać Internet opłacać rachunki raz po raz może jakiś film. Laptop nie będzie do gier no może  poza jakimiś dla wnuków :)

Edytowane przez chemixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...