Skocz do zawartości
Dameremma

Mobo do posiadanych części. Sandy Bridge.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po ostatniej modernizacji komputera zostało mi kilka części z których pomyślałem że mogę zbudować jakąś budżetową maszynkę.

 

Części którymi dysponuję to:

Zasilacz: Modecom FEEL III-400ATX

Procesor: i5 2400

Ram: HyperX DDR3 1600MHz 2x2GB

Obudowa

Chłodzenie procesora

 

Karta graficzna też mi została jest to Asus GeForce 560 ale sypała mi artefaktami i była dwukrotnie grzana, na dodatek zasilacz jest prawdopodobnie za słaby dla tej karty. Poszukuje MOBO i karty graficznej które umożliwią płynne granie w starsze gry oraz te mniej wymagające początkowo myślałem nad: http://allegro.pl/plyta-gowna-msi-ms-7728-core-i3-i5-i7-ddr3-s-1155-i6561585014.html oraz kartą graficzną z serii 1050ti. 

 

Pytanie brzmi czy zasilacz da rade oraz czy to MOBO nie jest zbyt słabe. Jestem otwarty na propozycje.

Edytowane przez Dameremma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być , choć ta płyta to totalna budżetówka , w dodatku OEM - prawdopodobnie produkowana dla niemieckiego Mediona , firmy znanej z niezbyt dobrych opinii .

 

Ew. normalna płyta na H61 / B75 np. MSI H61M-P31 za 169 zł czy Gigabyte GA-H61M-DS2 za 155 zł , choć są płyty tańsze , nawet za 30-50 zł tyle że to są wersje uszkodzone - albo urwany tranzystor albo pogięte piny lub nie działające USB w jednym Asusie za ~120 zł .

 

Ww. płyty mimo że sporo droższe to będą mniej problematyczne .

 

Zasilacz - lepiej dmuchać na zimne i kupić nowe 450W np. Corsaira VS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...