Skocz do zawartości
gooliver

Zmiana zasilacza, grafiki i nowy dysk SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam musze zmienic w kompie parę rzeczy i prosze o rade co wybrać.

 

Aktualnie posiadam:

Procesor i5-4590 3.3GHz LGA1150

Płyta B85 PRO4

Pamięć Ballsitix Tactical DDR3 1600 CL8 8GB

Radeon R9 280 OC 3GB (384bit)

Zasilacz XFX Core PRO 450W

 

1. Mam problem z zasilaczem - terkocze bez obciążenia. Dawno temu zaczął przy obciążeniu teraz już terkocze nawet jak przeglądam neta. Zamowilem FSP/Fortron Hydro 500W.

Jak myslicie dobry wybor?

2. Mam problem z grafika. Raz na jakiś czas skacze obraz w 2D. Problem kart R9 280 niestety. W starych wersjach sterow mozna bylo sobie z tym poradzić w najnowszych nie bardzo - przynajmniej ja nie wiem jak.

Prosze o rade jaka najlepsza grafike nvidii uzywana moglbym kupic do mojego zestawu.

3. Chcialem kupic dysk SSD. Slyszalem ze najszybsze sa na zlaczu M2, ale musialbym zmieniac plyte glowna i wydatek rosnie. Dlatego zostane przy sata3. Poprawa w szybkosci dzialania systemu i tak powinna byc znaczna w porownaniu do HDD. Wybralem ADATA SU800 256GB. Dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Może wystarczy wymienić sam wentylator , jest to konstrukcja Seasonica , może tylko wentyl wsadzili "badziew".

 

2> Sprawna czy nie -jest ta karta ? , bo za 400 zł nic zbyt dobrego nie ma ( GTX950 / 750Ti / RX460 )

 

3>Adata SU800 wystarczy, jak możesz dopłać do czegoś na MLC ( MLC 3D ) , ale nie jest to musowe ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To nie wentylator halasuje. Jakas czesc w srodku.

 

2. Poza tym dziala bez zarzutu, ale to skakanie jest bardzo irytujace. Czasami raz na minute czasami czesciej czasami rzadziej. Jesli jestes ciekaw to wpisz w googlach r9 280 flickering. Ja teraz juz w sumie malo gram nie potrzebuje super grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...