Skocz do zawartości
QBorg

Abit NF7-S gorszy od Epox 8K3A+

Rekomendowane odpowiedzi

W niedziele kupilem NF7-S. Zaczalem podkrecac proca, tego z podpisu i zawiodlem sie strasznie. Przedtem mialem 8K3A+ i proc chodzil do 2466MHz, 1,85v. Natomiast na Abicie max to 2333MHz, 1,725v. Kazde wyzsze napiecie powoduje zwis po kilku minutach.

Czy ktos mial taki problem :?: :?:

Z chlodzniem nie ma problemu, bo mam radiator na SB i mosfetach.

Przy takiej roznicy w taktowaniu proca wydajnosc tego Abita jest gorsza od Epoxa :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobnie nie wyrabia ci zasiłka. nF2 są bardziej prądożerne niż chipsety VIA.

To chyba nie to. Mam Chieftec 420W, napiecia 5v i 3.3v sa stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele kupilem NF7-S. Zaczalem podkrecac proca, tego z podpisu i zawiodlem sie strasznie. Przedtem mialem 8K3A+ i proc chodzil do 2466MHz, 1,85v. Natomiast na Abicie max to 2333MHz, 1,725v. Kazde wyzsze napiecie powoduje zwis po kilku minutach. 

Czy ktos mial taki problem :?:  :?: 

Z chlodzniem nie ma problemu, bo mam radiator na SB i mosfetach.

Przy takiej roznicy w taktowaniu proca wydajnosc tego Abita jest gorsza od Epoxa :!:

Może taki egzemplarz Mufa miał podobnie na EPOXIE (RDA+) proc śmiagał blisko 2,5GHz a na ABICIE coś około 2,3GHz..

U mnie proce śmigają nieźle (już 3 ci) - choć teraz jade na ECS na KT333 i 2000+ bez problemu buja się na 2,15GHz na 1,62V (nie chce mi się drut moda robić) a na Abicie NF7-S nic poza 1,9GHz nie było stabilne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele kupilem NF7-S. Zaczalem podkrecac proca, tego z podpisu i zawiodlem sie strasznie. Przedtem mialem 8K3A+ i proc chodzil do 2466MHz, 1,85v. Natomiast na Abicie max to 2333MHz, 1,725v. Kazde wyzsze napiecie powoduje zwis po kilku minutach.  

Czy ktos mial taki problem :?:  :?:  

Z chlodzniem nie ma problemu, bo mam radiator na SB i mosfetach.

Przy takiej roznicy w taktowaniu proca wydajnosc tego Abita jest gorsza od Epoxa :!:

Takie małe pytanko...Jak zamontować na SB chłodzenie, przynajmniej jakiś radiator ( przykleic czy co??) bo niema dziurek a sie mocno grzeje???

 

Thx za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko...Jak zamontować na SB chłodzenie, przynajmniej jakiś radiator ( przykleic czy co??) bo niema dziurek a sie mocno grzeje???

 

Thx za odpowiedz

Ja przyklejam klejem poxipol wymieszanym z tlenkiem glinu aby go troche oslabic i znacznie zwiekszyc "przewodnosc" termiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki egzemplarz Mufa miał podobnie na EPOXIE (RDA+) proc śmiagał blisko 2,5GHz a na ABICIE coś około 2,3GHz..

U mnie proce śmigają nieźle (już 3 ci) - choć teraz jade na ECS na KT333 i 2000+ bez problemu buja się na 2,15GHz na 1,62V (nie chce mi się drut moda robić) a na Abicie NF7-S nic poza 1,9GHz nie było stabilne ...

No to sie wkopalem w niezle gówno. A nie bylem do konca przekonany co do niej, ale jak pierwszy raz zobaczylem ja na gieldzie, to chcialem wykorzystac okazje i mam za swoje :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele kupilem NF7-S. Zaczalem podkrecac proca, tego z podpisu i zawiodlem sie strasznie. Przedtem mialem 8K3A+ i proc chodzil do 2466MHz, 1,85v. Natomiast na Abicie max to 2333MHz, 1,725v. Kazde wyzsze napiecie powoduje zwis po kilku minutach.  

Czy ktos mial taki problem :?:  :?:  

Z chlodzniem nie ma problemu, bo mam radiator na SB i mosfetach.

Przy takiej roznicy w taktowaniu proca wydajnosc tego Abita jest gorsza od Epoxa :!:

Takie małe pytanko...Jak zamontować na SB chłodzenie, przynajmniej jakiś radiator ( przykleic czy co??) bo niema dziurek a sie mocno grzeje???

 

Thx za odpowiedz

Ja przyklejam klejem poxipol wymieszanym z tlenkiem glinu aby go troche oslabic i znacznie zwiekszyc "przewodnosc" termiczna.

Thx QBorg .... ciekawe rozwiązanie tylko czy późnie można śćiągnąąć takie cosik z chipa , bo naprzykład w razie reklamacji spalonej płytki po extreme o/c :wink: panowie z servisu mogą coś podejżewać :wink:

 

A są może jakieś rozwiązania w stylu wiercenia dziurek w okół SB???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx QBorg .... ciekawe rozwiązanie tylko czy późnie można śćiągnąąć takie cosik  z chipa , bo naprzykład w razie reklamacji spalonej płytki po extreme o/c  :wink:  panowie z servisu mogą coś podejżewać :wink:  

 

A są może jakieś rozwiązania w stylu wiercenia dziurek w okół SB???

Mam juz druga taka plyte, bo poprzednia spalilem po 10 godzinach. Na tamtej tez przykleilem radiator i aby go odkleic wlozylem plyte na 3h do zamrazarki i odszedl leciutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Thx QBorg .... ciekawe rozwiązanie tylko czy późnie można śćiągnąąć takie cosik  z chipa , bo naprzykład w razie reklamacji spalonej płytki po extreme o/c  :wink:  panowie z servisu mogą coś podejżewać :wink:  

 

A są może jakieś rozwiązania w stylu wiercenia dziurek w okół SB???

Mam juz druga taka plyte, bo poprzednia spalilem po 10 godzinach. Na tamtej tez przykleilem radiator i aby go odkleic wlozylem plyte na 3h do zamrazarki i odszedl leciutko.

A jak z OC tej drugiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Thx QBorg .... ciekawe rozwiązanie tylko czy późnie można śćiągnąąć takie cosik  z chipa , bo naprzykład w razie reklamacji spalonej płytki po extreme o/c  :wink:  panowie z servisu mogą coś podejżewać :wink:  

 

A są może jakieś rozwiązania w stylu wiercenia dziurek w okół SB???

Mam juz druga taka plyte, bo poprzednia spalilem po 10 godzinach. Na tamtej tez przykleilem radiator i aby go odkleic wlozylem plyte na 3h do zamrazarki i odszedl leciutko.

WOW...do lodówki ... hm........w sumie nie taki zły pomysł ja jak juz, to bym włożył do lodówki i zostawił :wink: bo jak dam 2300 Mhz to mi skubaniec na 53 stpnie wchodzi a słyszałem że powyzej 50 to juz niezabardzo....

A jeśli można wiedziec to w jaki sposób sie schajcowała płyta ??? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW...do lodówki ... hm........w sumie nie taki zły pomysł ja jak juz, to bym włożył do lodówki i zostawił   :wink:  bo jak dam 2300 Mhz to mi skubaniec na 53 stpnie wchodzi a słyszałem że powyzej 50 to juz niezabardzo....  

A jeśli można wiedziec to w jaki sposób sie schajcowała płyta ??? :lol:

Nie do lodowki tylko zamrazarki, musi byc temp. ujemna, zeby klej skruszal.

A schajcowala sie z mojej winy, kawalek kabelka wpadl mi w gniazdo pamieci i smrud piekny :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Thx QBorg .... ciekawe rozwiązanie tylko czy późnie można śćiągnąąć takie cosik  z chipa , bo naprzykład w razie reklamacji spalonej płytki po extreme o/c  :wink:  panowie z servisu mogą coś podejżewać :wink:  

 

A są może jakieś rozwiązania w stylu wiercenia dziurek w okół SB???

Mam juz druga taka plyte, bo poprzednia spalilem po 10 godzinach. Na tamtej tez przykleilem radiator i aby go odkleic wlozylem plyte na 3h do zamrazarki i odszedl leciutko.

WOW...do lodówki ... hm........w sumie nie taki zły pomysł ja jak juz, to bym włożył do lodówki i zostawił :wink: bo jak dam 2300 Mhz to mi skubaniec na 53 stpnie wchodzi a słyszałem że powyzej 50 to juz niezabardzo....

A jeśli można wiedziec to w jaki sposób sie schajcowała płyta ??? :lol:

W tej chwili mam 67 stopni na procku. Normalnie przez caly rok od 55 do 65 w stresie. Radiator gorący jak diabli a procek smiga juz pol roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Thx QBorg .... ciekawe rozwiązanie tylko czy późnie można śćiągnąąć takie cosik  z chipa , bo naprzykład w razie reklamacji spalonej płytki po extreme o/c  :wink:  panowie z servisu mogą coś podejżewać :wink:  

 

A są może jakieś rozwiązania w stylu wiercenia dziurek w okół SB???

Mam juz druga taka plyte, bo poprzednia spalilem po 10 godzinach. Na tamtej tez przykleilem radiator i aby go odkleic wlozylem plyte na 3h do zamrazarki i odszedl leciutko.

WOW...do lodówki ... hm........w sumie nie taki zły pomysł ja jak juz, to bym włożył do lodówki i zostawił :wink: bo jak dam 2300 Mhz to mi skubaniec na 53 stpnie wchodzi a słyszałem że powyzej 50 to juz niezabardzo....

A jeśli można wiedziec to w jaki sposób sie schajcowała płyta ??? :lol:

W tej chwili mam 67 stopni na procku. Normalnie przez caly rok od 55 do 65 w stresie. Radiator gorący jak diabli a procek smiga juz pol roku.

Hmmmmmmmm.......Athlon to nie Duron tymbardziej że jak miałem Antka 1600 to też miałem non stop 56 stopni.

A antkowi 1700 Tbred temperatura powyżej 50 szkodzi na żywotnośc , bo smigac będzie ino niewiadomo ile..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba straciliście wątek :!:

co z tym ABIT'em bo mamy (użytkownicy 8rda3+) problem z Vcore > max 1,75 i zwiechy i strzały :( > teraz myślałem o zmianie na NF7-s 2.0 a tu takie sensacje :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba straciliście wątek :!:  

co z tym ABIT'em bo mamy (użytkownicy 8rda3+) problem z Vcore > max 1,75 i zwiechy i strzały :( > teraz myślałem o zmianie na NF7-s 2.0 a tu takie sensacje :!:

Nie zmieniaj za nic, ja mam problem z vcore powyzej 1.7v. Cos te stabilizatory na nForce2 sa do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O FAK !! 8O > mam tak samo > max 1,7V (1,75V w biosie) > ale proc leci przynajmniej 2400 Mhz :)

 

ten problem chyba jest tylko w płytach z nforce 400 ultra :evil:

 

dzięki

 

Ps. masz radiatory na MOSFET'ach ?, bo na epoxie 8rda tak to wygląda :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8rda3+ i mi spoko >1.85V biega :o zasilka to antec true power 480W

gdzie kupiłeś te cacko (antec 480 W) :?: jaki bios :?: wogóle jakiś problem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anteca kupilem w siriusie (szczerze polecam) bios to ci nie powiem ale pamietam ze z 1 biosem mialem problemy

 

obecnie nie mam problemow pozatym ze dzwiekowka jest slaba dosc i jak sie usyfi wynda to lubi dzwiek mulic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

jezeli te mosfety tak wygladaja to najwyrazniej EPOX polecial w <span style="color:red;">[ciach!]</span>a... jak to ma dobrze oddawac cieplo skoro nie ma wyprowadzonej wiekszej powiezhni metalowej dobrze przewodzacej cieplo 8O

 

MSI daje na MOFETY nawet radioatory ito calkiem spore jak na zasilanie plyty glownej... dziwlem sie po co one takie duze.. ale jak zobaczylm rozklad tmperatury na EPOXie to juz teraz wiem...

 

Acha plyta to MSI k7n-Delta-L wiec ta na NFORCE2 400 Ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...