Skocz do zawartości
Liktor

Modernizacja PC do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
podobnych tematów wysyp na forum po świętach, zapewne po wizycie [tu wstaw regionalnie kto roznosi prezenty].
Moje obecne specyfikacje to:

Dysk SSD Transcend 370 128GB SATA3 (TS128GSSD370)

 

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

 

Karta graficzna MSI Radeon R9 280X GAMING 3GB DDR5 PCI-E 384BIT DVI/HDMI/2mDP BOX (R9 280X GAMING 3G) zapłaciłem za nią 1049,00 zł

Napęd Samsung DVD  SH-224FB/BEBE

Obudowa Corsair Carbide Series 300R Compact Black (CC-9011014-WW)

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL 

Procesor Intel Core i5-4590, 3.3GHz, 6MB, BOX (BX80646I54590) zapłaciłem za niego 854,00 zł

Zasilacz FSP/Fortron HYPER 500W (PPA5005003)

Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Chcę podkręcić grafikę i kupić nowy procesor oraz dysk, pewnie SSD i jeszcze dorzucić więcej RAMu. Budżet to około 4 tysiące złotych +-300 zł. Dodatkowo chce się przesiąść z radeona na nvidię i sprzedać stare części, stąd prośba:
1. co dokupić?
2. na ile wycenić części (wszystko kupione w maju 2015 r. i używane dość intensywnie z regularnym czyszczeniem zewnętrznych zabrudzeń, pasta w procesorze niezmienna)

Edytowane przez Liktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!
Czy muszę wymieniać też płytę główną? Czy mogę zostawić te która jest obecnie w komputerze? Czy mogę zostawić ten ram co jest i dorzucić dodatkowe dwie kości, które są w powyższym poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...