Skocz do zawartości
the_kermit_pl

[12000] Gry + pytanie o firmę składającą zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje fajnej alternatywy dla kolegi, który planował zakup takiego zestawu: https://yalu.pl/4822-komputer-hiro-303-h79.html 

Budżet określa zestaw powyżej i nie ma potrzeby oszczędzania bo taki przydział może dostać, więc wypada wykorzystać.

Od razu zauważyłem, że nie jest to warte swojej ceny, dlatego proszę o rady. Napewno dysk NVMe. Może jakieś SLI / chłodzenie wodne? Napewno wiecie lepiej ;)

+ Mam jeszcze jedno ważne pytanie - czy polecacie jakieś firmy składające zestawy z podanych części - ja wysyłam listę do złożenia, bądź też już zakupione części i oni odsyłają złożony komputer z zainstalowanymi wszelkimi sterownikami i systemem. Pytam, ponieważ kolega na komputerze gra - tylko gra i dlatego szukał czegoś gotowego. Z tego co czytałem x-com, morele składają zestawy, ale nie wiem jak wygląda sprawa z systemem/sterownikami.

Z góry dziękuję za wszelkie propzycje ;)

edit: Sprzęt napewno nie bd podkręcany i w takiej cenie fajnie gdyby był zbudowany z porządnych komponentów, które za 2-3 lata nie padną bez przyczyny.

Edytowane przez the_kermit_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożył bym podobny zestaw .

I7 8700K + dobre chłodzenie do procka ( BQ Dark Rock 3 albo TR Macho Rev. B , opcjonalnie Scythe Mugen 5 ) + płyta na Z370 ( np. MSI Z370 SLI Plus ) + 16 GB DDR4 3200 mhz CL14 + Asus lub MSI GTX1080Ti .

SSD to albo dobre SATA np. Samsung 850 EVO 500GB / A-Data SU900 512GB albo już NVMe np. A-Data SX6000/SX8000 albo Samsung 960 EVO 500GB .

Dysk to Toshiba P300 , zasilacz o mocy 650W np. Seasonic Focus lub Prime ( wersje z certyfikatem 80+ Gold ) albo Corsair RMX , chyba że na serio chcesz SLI to PSU o mocy 850+ W tyle że i całą platformę trzeba wtedy dostosować - procek z duzą ilością linii PCI-E ( np. I7 6900K albo jakiś  Skylake-X 6C/8C z 44 liniami PCI-E ) , do tego odpowiednia płyta - tyle że koszt płyt to 900+ zł , procki też drogie choć mają swoje plusy ( lutowany IHS w przypadku 6900K czy 4-kanałowowy kontroler DRAM ) .

Do tego jak kolega chce SLI to odrazu niech kupuje monitor 4K ,bez minitora 4K to w zasadzie nie ma sensu robić SLI . 

Co do składania - systemu nie zainstalują chyba że wybierzesz dodatkową usługę i kupisz u nich OS , tak to tylko składanie kompa bez systemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...