Skocz do zawartości
airborne82

Wymiana głośników Logitech LS21 - Fundusze 200-500 zł ( kwestia funduszy niestabilna )

Rekomendowane odpowiedzi

Pracując nad modyfikacją stanowiska, także jeśli chodzi o wygląd, wpadł mi do głowy pomysł by także wymienić głośniki Logitech LS21 na coś lepszego i ładniejszego.
Niestety na dziś dzień nie wiem jakie będą dokładnie fundusze, stąd prosiłbym o propozycje zestawów 2.1 w różnych przedziałach cenowych.
Głośniki do słuchania muzyki ( rock, metal ... ) oglądania filmów oraz do grania w gry. Mile widziana możliwość podłączenia słuchawek do wzmacniacza w takim zestawie.
Co ważne dobrze by było żeby jakość dżwięku była porównywalna albo nawet lepsza niż mam na wieży ( Sony DHC ZX50 MD - też podłączonej do PC )

Przedział cenowy:
200-300 zł - W oko wpadły mi Genesis Helium 600 ( wygląd - z recenzji tez w miare dobry dżwięk )
300-400 zł -
400-500 zł - Edifier C2X/C2XD ( genialny wygląd i chyba zachwalana jakość dżwieku, nie wiem czym sie róznią obie wersje )

Czy wśród tych widełek cenowych jest coś jeszcze wartego uwagi? Przypomne zależy mi bardziej na zestawie 2.1 ( bass oraz to że w filmach lepiej sprawdza się zestaw 2.1 ) chyba że warto też spojrzeć na zestawy 2.0 jeśli to bez większej różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, falcoon84 napisał:

Z tego co wyczytałem to C2XD mają dodatkowo wejście optyczne

No i co ważne oba Edifier pasują wymiarowo do miejsca gdzie pójdą głośniki.

Rozważałem Microlaby 7C lub 6C  ale to już zbyt duże gabarytowo, tak duże jak głośniki od wieży, więc wiem że nigdzie ich nie rozłoże sensownie gdyż nie chcialbym wyrzucać wieży.

 

Edifier się spokojnie nadają w tych funduszach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, airborne82 napisał:

Edifier się spokojnie nadają w tych funduszach?

Według opinii które czytałem powinny się sprawdzić. Sam nie miałem z nimi do czynienia. Sam rozglądam się za zestawem którym mógłbym zastąpić moje leciwe Creativy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, falcoon84 napisał:

Według opinii które czytałem powinny się sprawdzić. Sam nie miałem z nimi do czynienia. Sam rozglądam się za zestawem którym mógłbym zastąpić moje leciwe Creativy.

Też czytałem :) W nocy nawet przeglądałem i kanały YT i recki z opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.

Kable w Sony DHC ZX50 MD wymienione :)

Zamówiłem już Edifier C2XD - mimo że znajomy stwierdził po fakcie ze to " tandeta " " słabo grają " i że " moja wieża je zje " ... bo je " słuchał " ... ciekawe ze dopiero teraz jak juz od dawna mu o nich wspominałem i nie był w stanie nic o nich napisac bo nie miał z nimi do czynienia. Zaproponował Solo 6/7 których ja nie chcę bo nie zmieszczą się na biurko koło monitora, a koło biurka mam juz głośniki od wieży, zaproponował też kupno amplitunera i wrzucenia do nich moich głosników od wieży ( które przecież nie sa jakies wybitne ) ... Mam tak faktycznie zrobić ? Bo zawsze zakup mogę wycofać.

 

Od razu uprzedzam, nie chcę żadnych wielkich gabarytowo pokroju Solo 6/7 gdyż nie mam miejsca dla nich koło monitora na biurku. A zeby ja dac gdzieś koło biurka to musiałbym wyrzucić głośniki od wieży, a to już bez sensowne rozwiązanie.

Edytowane przez airborne82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, airborne82 napisał:

Zamówiłem już Edifier C2XD

Ja ostatnio trochę zaszalałem i kupiłem EDIFIER R1850DB 2.0 i jestem mega zadowolony. Grają niesamowicie. Mam podłączone do nich PC i Nintendo Switch przez RCA i PS4 PRO po optyku. Jakość dźwięku jest super. Myślę że jeżeli C2XD są podobnie wykonane to będziesz zadowolony. Co prawda trochę duże ale poradziłem sobie z miejscem na biurku dorabiając dwie półki po bokach biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...