Skocz do zawartości
devtrack

Komputer do gier typu wiedźmin 3

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę złożyć zestaw do gier. Nie mam określonego budżetu, chciałbym by gry typu wiedźmin 3 umożliwiły mi komfortową grę na wysokich ustawieniach w 1080p. Posiłkując się materiałami w internecie złożyłem samemu jednostkę, ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii.

Procesor: Intel Core i5-8400
Płyta główna: ASRock Z370 PRO4
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB
Ram: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16
Zasilacz: SeaSonic Focus Plus Gold 550W
Obudowa: Fractal Design Define C
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
SSD: Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeG
HDD: Seagate BarraCuda 2TB, SATA/600 (ST2000DM006)

Mam jednak kilka wątpliwości, które mam nadzieję uda mi się rozwiać zadając te pytania:

Karta graficzna
Czy zamiast wersję od Gigabyte warto wziąć:
Asus GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5
Zdaje się, że wydajność podobna, natomiast różnica w cenie to prawie 200zł.

Zasilacz
Wymieniony zasilacz raczej rzadko znajduje się na listach typu "polecane zestawy komputerowe", aczkolwiek w wielu miejscach można przeczytać o jego mocnych zaletach. Czy jego dość wysoka cena wpływa na to, że tak rzadko jest plasowany na polecanych listach, czy może nie jest to najlepsza opcja w zestawie z podobnymi komponentami co moje?

Obudowa
Przy wyborze obudowy z góry ignorowałem te, które nie są wyciszone. Pomimo tego, że zestaw będzie skierowany na gry chciałbym, by budowa wyciszała całą jednostkę. Znalazłem również inne wyciszone obudowy:

be quiet! Pure Base 600 Window Orange
SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2

Czy powinienem zainteresować się którąś z wymienionych?

SSD
Wymieniony Plextor znacznie częściej pojawia się na forach internetowych jako polecany, jednak na papierku lepsze parametry w tej samej cenie oferuje:
Patriot Hellfire 240GB M.2

Dla porównania:
Patriot Hellfire
Szybkość odczytu [MB/s]: 3000
Szybkość zapisu [MB/s]: 2200

Plextor:
Szybkość odczytu [MB/s]: 2000
Szybkość zapisu [MB/s]: 900

HDD
Wiem, że wybór jest dość trudny, gdyż każdy ma swoje doświadczenia z dyskami, jednak zaryzykuję. Do wyboru są modele innych producentów, np. 
WD BLACK 
Toshiba P300
Czy Segate będzie najlepszym wyborem?

Nie mam określonego budżetu, więc chętnie dopłacę do jakiegoś komponentu, jeśli będzie warto. Nie chcę ciąć kosztów, ale zbudować jednostkę, która będzie cicha i wydajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=73545 Taniej do wyboru masz jedynie wersje z jednym wentylatorem. Nie warto dopłacać bo cena i tak jest już mocno wygórowana

Brak tego zasilacza w różnych zestawieniach wynika z tego że miał on premierę w grudniu, a listy mogą być nawet z przed paru lat. Do 400zł nie znajdziesz nic lepszego

Pax M70 jest najbardziej opłacalna i może rywalizować z Fractalem ale trochę jej ustępuje. Be Quiet jest najgorsza z tych trzech, a do tego swoje kosztuje. We Fractalu możesz zamontować do 7 wentylatorów i na pewno warto to wykorzystać.

Nie porównuj SSD po parametrach ;) Ten plextor jest w porządku ale do twoich zastosowań to jest overkill, niewiele drożej kupisz Adata SX6000 512GB który wystarczy w zupełności. Albo jeszcze taniej Crucial MX500

Seagate będzie najgorszym wyborem pod względem hałasu i wydajności, a WD Black ceną nie zachęca dlatego najlepiej wypada Toshiba P300 która jednocześnie będzie najcichsza. 

RAM warto wymienić na wydajniejszy https://www.ceneo.pl/58414036;0284-0.htm#tab=click_scroll

Chłodzenie wystarczy nawet Fera 3 albo Spartan Pro

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...