Skocz do zawartości
Gość Tomecek

Komputer dla 28 latka tęskniącego za grami :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomecek

Dzień dobry :)

Kiedyś grałem w gry ale przestałem. Od wielu lat nie gram. Teraz w wieku 28 lat chciałbym zagrać w kilka gierek ale mam tylko laptopa. Pomoglibyście zbudować mi zestaw komputerowy według zasady "jak najtaniej" ale taki, który uruchomiłby płynnie gry w rozdzielczości FullHD i najlepszych detalach? Sam nie dam rady, bo ostatni zestaw komputerowy budowałem jakieś 12 lat temu i mam wysoce nieaktualną wiedzę na temat sprzętu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czego oczekuję?

- płynnej rozrywki w FullHD na maksymalnych detalach we wszystkie gry,
- żadnych LEDów/światełek/przeźroczystej obudowy/ozdób dla graczy i innego szajsu (nie potrzebuję tego),
- jak najniższej ceny.

Czego NIE potrzebuję?

- mam już kupiony dysk SSD Samsung 850 Pro, 
- mam już kupiony zasilacz EVGA SuperNOVA 650 G2,
- mam już myszkę i klawiaturę.
- mam gdzieś stary monitor LG FullHD ~22 cali i innego nie chcę.

Także trzeba mi: 

- obudowy, 
- płyty głównej, 
- procesora,
- ramu,
- grafikę.

Zestaw chcę kupić na koniec maja, więc jest jeszcze czas ale będę niezmiernie wdzięczny za pomoc. Tęsknię za grami i mam nadzieję, że pomożecie mi wrócić do grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najlepiej zgłosić się tydzień-dwa przed planowanym zakupem. Na w tej chwili wyglądałoby to tak:

GOODRAM 16GB 3200MHz IRIDIUM CL16 Black (2x8GB)

Intel i5-8500 3.00GHz BOX

Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

płyta Płyta główna Gigabyte Z370P D3 z kodem giga30 za 329zł

Edytowane przez rolercoster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

8500 będzie nieznacznie  lepszy od 8400, bo jest wyżej taktowany . Na Z370 można dać wysoko taktowany ram co także ma wpływ na większą ilość fps w grach. Na B360 ram powyżej taktowania 2666MHz nie pójdzie i kupowanie droższego wysoko taktowanego nie ma sensu, bo i tak pójdzie na 2666Mhz.  Od siebie mogę polecić zakup chłodzenia CPU typu tower. Jest cichsze i wydajniejsze od dołączonego do procesora w standardzie. 

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 99zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stachuu0 napisał:

Panowie.
Coś do zmiany?

Monitor 1080p 75Hz. Komputer do gier.

Dysku nie potrzebuję większego.  Ram 3000Mhz,  bo na x-komie nie ma nix ciekawego na 2666Mhz.

Screenshot_20180430-163215.jpg

a coś co nie jest niewyraźnym screenem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że procesor tutaj nie będzie ograniczał żadnej z tych kart?

W takim razie skoro już trochę karty staniały to może iść w Msi 1070 Armor?

Ogólnie szukam czegoś do tych stałych 75 FPS na wysokich w grach typu Fortnite, BF1, PUBG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Do Fortnite i Bf1 pod monitor FullHD 75Hz wystarczy karta 1060 6gb. Jedynie w Pubg musiał być dać z ultra na wysokie lub średnie detale, żeby fps wahał się w okolicy 75fps. Jak Byś miał monitor 144hz to wtedy karta 1070, czy 1080 miała by większy sens. Procesor 8400 wystarczy, aczkolwiek opcjonalnie Możesz dopłacić do 8500 i dodatkowego chłodzenia CPU. 

Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 1469zł

Intel i5-8500 3.00GHz BOX 795zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zostawiłbym jednak i5-8400 (100zł zawsze w kieszeni/do czegoś innego.), co do płyty MSI B360M PRO-VDH to ma trzy zalety:

1. Cena, poniżej 300zł

2. Złącze m.2, dla szybkich dysków SSD

3. 4 sloty na pamięć ram, w razie potrzeby nie ma problemów z dołożeniem kolejnych modułów.

Do procesorów non-K każda płyta będzie tak naprawdę dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Na płycie B360 ram Ci pójdzie na max 2666MHz. Ten 3000MHz i tak nie pójdzie wyżej jak 2666MHz. Musiał byś mieć płytę z chipsetem Z370 aby można było ustawić w biosie ram na profil#1 w xmp żeby działał na 3000Mhz. 

MSI Z370-A PRO 439zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 Już kiedyś była taka promocja na nowe płyty Z370 + procesory intel 8gen, to wtedy było warto . W tym wypadku ewidentnie chcą pozbyć się płyt B350 i X370 z uwagi na pojawienie się nowych B450 i X470. Ryzen 1700 też już ma swojego następce 2700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...