Jump to content
Sign in to follow this  
Varessen

Włamanie na konto EA Origin

Recommended Posts

Witam. Dzisiaj przydarzyła mi się bardzo dziwna sytuacja. Gdy wszedłem standardowo już z piętnasty raz na maila w ciągu dnia, zobaczyłem maile od EA, które poinformowały mnie, że moje hasło zostało zmienione, następnie przyszła wiadomość z kodem bezpieczeństwa, a na końcu mail z potwierdzeniem zmiany e-maila. Konto odzyskałem po godzinie od wydarzenia, poprzez cofniecie zmiany emaila na stary i szybkiej zmiany hasła. Kraj pochodzenia został od razu zmieniony na Rosja, hasło bezpieczeństwa na: "В какую начальную школу вы ходили?" (w google znalazłem identyczne hasło bezpieczeństwa: https://www.mirror.co.uk/sport/football/news/your-fifa-18-account-been-11592599 ). Nick został zmieniony na: MasyaPrizrak, a email na: govnokakoeto228@gmail.com. Bardzo dziwnie to wygląda biorąc pod uwagę to, że gość od razu kupił: Peggle® ПК/Mac — цифровая загрузка, za 250 rubli. Jak to jest możliwe, że zmienił to wszystko bez kodu dostępu z mojego maila, na które nie miał możliwości wejścia, ponieważ jest chronione moim telefonem oraz dodatkowo aplikacją Google Authenticator. Wygląda mi to na wyciek bazy danych z EA, bo innej możliwości nie widzę. W poniedziałek będę się kontaktował telefonicznie z pomocą EA, może oni coś stwierdzą, chociaż wątpię, żeby się przyznali gdyby wyciek miał miejsce.

Co o tym myślicie? Jestem skołowany, ponieważ jestem świadomym użytkownikiem internetu i wątpię, żebym coś gdzieś zrobił źle. Malwarebytes w wersji premium niczego nie wykrył.

Pozdrawiam, Varessen.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzisz, że ktoś włamał mi się godzinę wcześniej do domu, podpiął pod komputer i wykonał atak :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś wyciągnął dane z serwera do którego się logowaleś. Te dane są po stronie serwera. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak sprawa się dalej potoczyła? Ja miałem dzisiaj bardzo podobną sytuację. Z tym że gość nie zmienił chyba hasła, bo zalogowałem się bez problemu. Ale na koncie EA, wśród zaufanych miejsc logowania było jakieś miasto na Filipinach. Jestem ciekaw jak u Ciebie sytuacja się rozwinęła? Zauważyłes jakieś problemy na innych kontach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.