Skocz do zawartości
stranger

karta graficzna do 700zl....

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pare groszy na ten temat :P prawda jest taka że jak kupisz radeona 8500/9100 to każda gra pójdzie Ci w 1024x768 w max detalach bez klatkowania. Dostaniesz od około <280zł . Po co przepłacać ? Za pół roku sprzedasz taką grafe za 200zł dołożysz kolejne 100-200 i znowu kupisz coś na czym sie pobawisz jakiś czas znowu !!! Jeśli chcesz miec duzy wynik w 3dsmarku to wywal duzo kasy, jeżeli chcesz pograć to radek 8500/9100 spełni Twoje oczekiwania :) Pozdrowionka.

 

PS: Co do ceny 650zł za Ti4200 to lekka przesada... Bardzo dobrze ze sie karta fajnie kręci ale i tak kupuje sie w końcu TI4200.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nie tak z tym GF4 od MSI z podpisu przecie ladnie idzie 300/600 - za 700 zeta FX 5600 Ultra nie kupisz a gole 5600 non Ultra to nieporozumienie. Z Ati to tylko 9600 non Pro ale to tez porazka a 9500Pro juz znikaja i tez kosztuja wiecej niz 700 (szczegolnie te z mozliwoscia @9700). Za ta kase tylko jakies porzadne GF4Ti4200 z dobrymi pamiatkami (najlepiej BGA3.3ns) od MSI lub Gainwarda.

Trudno zeby byly jak ich nigdy nie bylo

Moj blad - Twoja racja rzeczywiscie jest naj.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Muminek, ale jakby tak zglebiac sie w te filozofie, stalo by sie cos takiego, wszyscy kupowaliby 8500/9100 i Nvidia zniknela by calkiem :-) hehe z czasem brak konkurencji sprawialby ciagly wzrost cen Ati i w efekcie nikt nie skorzystalby na tym...

 

Innymi slowy dobrze ze jest ktos kto kupuje Ati 8500/9100 i dobrze ze jest ktos kto kupuje Ti4200 :-)

 

Dlaczego oba produkty warto kupic?

 

Zalezy to tez jaki Ati i jaki Radeon, on tu placi te 6-7 stowek ale ma 3 lata gwarancji a to nie jest cos na co mozna lekkomyslnie splunac. Kolejna sprawa ze produkt porownywalny z Gainwardem u Ati kosztowalby 500 jak nie wiecej, zatem nie mozna porownywac Mercedesa i Daewoo tylko dlatego ze wyciagaja podobną predkosc maksymalna i ze oba jezdza :-) oczywiscie to takie porownanie ogolne ale troche w tym prawdy jest.

 

Ja tez chyba bym wzial 8500/9100, jednak warto pamietac ze czasem nawet w kartach nie licza sie tylko benchmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nie tak z tym GF4 od MSI z podpisu przecie ladnie idzie 300/600 - za 700 zeta FX 5600 Ultra nie kupisz a gole 5600 non Ultra to nieporozumienie. Z Ati to tylko 9600 non Pro ale to tez porazka a 9500Pro juz znikaja i tez kosztuja wiecej niz 700 (szczegolnie te z mozliwoscia @9700). Za ta kase tylko jakies porzadne GF4Ti4200 z dobrymi pamiatkami (najlepiej BGA3.3ns) od MSI lub Gainwarda.

Trudno zeby byly jak ich nigdy nie bylo

Moj blad - Twoja racja rzeczywiscie jest naj.... :D

 

A jak :D !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że każdy chce zarobić - ale nieuczciwe naciąganie jest po prostu chamskie ta karta - nowiutka i ze sklepu kosztuje 669 zł

http://www.proline.com.pl/shop.php?kat=Karty+graficzne

Twoja jest używana - co z tego że być może w bardzo dobrym stanie - jak opuścisz cenę do 50-100 zł poniżej ceny sklepowej to będzie okazja, a tak jest to czyste naciąganie (boję się użyć słowa złodziejstwo)

Zanim sie zacznie kogos oskarzac to trzeba miec pelne rozeznanie w temacie - mowimy o TEJ karcie (oblookaj specyfikacje jest w tej recenzji) - w Polsce byla sprzedawana jako Gainward GeForce4 PowerPack! Ultra/650-8X XP Golden Sample bardzo krotko i z oferty MMV zniknela juz jakis czas temu (m in MMV dawal te karty na wymiane za zwalone Gainwardy GeForce4 PowerPack! Ultra/650 Golden Sample bylo o tym kilka tematow na forum) i nie ma jej obecnie w sprzedarzy bo jak by byla to by kosztowala na pewno wiecej niz 699 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci się modele <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ;) Ten Gainward w tym sklepie to kupa.

kupa czego ? hehe

ten w proline to 750 a nie 650

 

Mój ma 128MB a w nowych grach to już troche daje.

tia :lol: ciekawe w których ?

w momencie gdy pojawią się gry zdolne wykorzystać (w widoczny sposóB) dodatkowe 64 MB - to nasze karty będą już dnem

 

Tamten ma pamięci 3.5ns a mój 3.3ns. Tutaj jest ten prawie mój:

to nie jest ten "prawie twój"

 

ten ma VIVO

http://www.proline.com.pl/shop.php?produkt...Hq8BwV9tN%3D%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że każdy chce zarobić - ale nieuczciwe naciąganie jest po prostu chamskie ta karta - nowiutka i ze sklepu kosztuje 669 zł

http://www.proline.com.pl/shop.php?kat=Karty+graficzne

Twoja jest używana - co z tego że być może w bardzo dobrym stanie - jak opuścisz cenę do 50-100 zł poniżej ceny sklepowej to będzie okazja, a tak jest to czyste naciąganie (boję się użyć słowa złodziejstwo)

Zanim sie zacznie kogos oskarzac to trzeba miec pelne rozeznanie w temacie - mowimy o TEJ karcie (oblookaj specyfikacje jest w tej recenzji) - w Polsce byla sprzedawana jako Gainward GeForce4 PowerPack! Ultra/650-8X XP Golden Sample bardzo krotko i z oferty MMV zniknela juz jakis czas temu (m in MMV dawal te karty na wymiane za zwalone Gainwardy GeForce4 PowerPack! Ultra/650 Golden Sample bylo o tym kilka tematow na forum) i nie ma jej obecnie w sprzedarzy bo jak by byla to by kosztowala na pewno wiecej niz 699 zeta

Więc sprawdziłem w specyfikacjach i tak:

twoja karta to

GF 4 ti 4200 AGP x8, 128 MB 3.3 ns, VIVO

karta z prolinu to

GF 4 ti 4400 (lub jak kto woli 4800) AGP x8, 64 MB, 3.5 ns, VIVO

 

i teraz mów co chcesz

porównywałem w 3Dmarku moją podkręconą tak jak w podpisie z kolegi niepodkręconą 4600 - na takim samym procku - wynik był o 100 pkt niższy na mojej (miałem 10096 pkt a on 10180 czyli 1% - dopuszczalny błąd statystyczny) - a to tylko dlatego że on ma ciut wyższe taktowania.

 

dodatkowe 64 MB ramu przydaje się do Anty Aliasingu w rozdzielczości 1600x1200 - ale sorki :) jeśli uważasz że granie w jakąkolwiek grę przy prędkości wyświetlania 10-18 FPS jest przyjemne ..... ech...

 

proszę nie wciskaj kitu.

 

Faktycznie masz ciut lepszą kartę od tej za 669 zł - ale czy jest warta swojej ceny ? nie sądzę

 

chyba że faktycznie na twoją jest 3 lata gwarancji, a na tą z proline tylko rok - jeśli tak to twoja za 600-650 zł jest dobrą ofertą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznicjmy od tego że miałem Gainwarda 64MB i UT2003 w 1280x1024 miejscami przychaczał. Teraz nie mam żadnych przycięć. Mówie oczywiście o standardowym taktowaniu (250/570). 750 to nie 650. Pewnie że nie bo różnią się one TYLKO taktowaniem. Ta 750 ma słabsze pamięci i na 100% mniej się z niej wyciśnie. Moja ma jeszcze 2.5 roku gwary, moge przesłać fotke karty gwarancyjnej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie zwrociliscie uwage jak bezsensu sie klocicie? Obaj macie racje, a moze obaj jej nie macie wcale - ba wlasciwie nie klocicie sie o racje lecz o przekonanie, jeden ma to i wychwala swoje drugi to i wychwala swoje.

 

Prawda jest taka:

 

650 to model NIZSZY w hierarchi niz 750 tak chcial Gainward - KONIEC KROPKA!

 

1 rok gwarancji to nie 3 lata, sklep proline w tym momencie oszukuje - KONIEC KROPKA!

 

Nawet jesli 750 jest tanszy od 650 to nie ma to zadnego znaczenia KONIEC KROPKA! Cena produktu jest poniesionym kosztem + marza stad branie pod uwage ceny w sensie benchmarkowym to troszke nonsens, jesli sie zdarzy 2 razy mniej wydajna a jednoczesnie 2 razy drozsza wyda sie to wam bezsensu, a to nie zawsze tak jest, Matrox np nigdy nie byl mistrzem wydajnosci, dlatego nie porownujcie wynikow z 3dmarka z cenami bo to sa dwie rozne sprawy! Na cene ma wplyw wiele wiele czynnikow. Gdybyscie porownali cenowo np dwa takie same modele 650 z jednego i z drugiego sklepu, mozna by o czyms rozmawiac, ale tu rozmawiacie o 2 ROZNYCH modelach, 650vs750 na dodatek w sklepach gdzie warunki sa decydujaco odmienne 1rok gwar vs 3 lata gwar.

Moze to oznaczac ze np model 750 pomimo iz wydajniejszy w procesie produkcyjnym moze byc znacznie tanszy od 650, co w rezultacie mogloby sprowadzic sie do wizerunku na polce - model 650 za np 699 zlotych - model 750 za np 599 zlotych, na to oczywiscie nikt nie ma wplywu i jak juz powiedzialem to za ile kto chce sprzedac jest sprawa osobista. Innymi slowy ustala sobie cene jaka chce, moze nawet sprzedac 2 razy drozej niz kupil a czy ktos kupi czy nie, jest odrebna sprawa i nie nalezy sie w to mieszac.

 

Miedzy 128 MB a 64 nie ma w chwili obecnej znaczacej roznicy, a najczesciej 128emki sa mniej "podkrecalne" (zwlaszcza innych producentow) ze wzgledu na obustronne pamieci, co sprowadza sie do mniejszej przydatnosci do oc, ale po raz kolejny powtarzam ze sa to fakty malo znaczace i zarowno 128 jak i 64 sa dobrymi kartami.

 

Nie wazne ktory wydajniejszy porownania nawet cenowego tutaj nie ma, poniewaz 650 byla sprzedawana wczesniej niz 750, a ceny sie zmieniaja a tym samym placi sie mniej za teoretycznie wiecej, dlatego nikt tutaj nie przeplacil i wszystko jest w porzadku, no ale w takim trybie to zaraz zaczniecie sie klocic ze Kowalski kupil Rive TnT2 za 900 zlotych 10 lat temu, a Nowak Ti4200 za 700 i jaki glupi ten kowalski bo tak przeplacil... i kto jest lepszy...

 

Dlatego dajcie spokoj z takimi dyskusjami bo to sa juz klotnie o przekonania czyli o to co kto ma, to ze to wyglada tak a nie inaczej jest zasluga GAINWARDA i dalszych zrodel.

 

Czy to dobrze ze Proline sprzedaje tak tanio? Tego nie wiem, nie zawsze to jest takie oczywiste ja wiem jedno - w zyciu nie kupilbym nawet za pol ceny czegos co ma 3 lata gwary a sprzedaje mi sie to z gwara na 1 rok, bo pachnie to juz z daleka przekretem, lub brakiem doswiadczenia i solidnosci.

 

Cena tez nie zawsze musi byc dobrym doradca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Nowak Ti4200 za 700  

w sumie to dalem 730 ale byles blisko :) skad wiedziales :)

Ja dałam za nią 550 zł. Kupiłam ją w necie :mrgreen:

tylko ze ja juz prawie rok temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Nowak Ti4200 za 700  

w sumie to dalem 730 ale byles blisko :) skad wiedziales :)

Ja dałam za nią 550 zł. Kupiłam ją w necie :mrgreen:

tylko ze ja juz prawie rok temu :)

A no chyba że tak...bo ja to jekieś półtora miesiąca temu może... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Nowak Ti4200 za 700  

w sumie to dalem 730 ale byles blisko :) skad wiedziales :)

Ja dałam za nią 550 zł. Kupiłam ją w necie :mrgreen:

tylko ze ja juz prawie rok temu :)

A no chyba że tak...bo ja to jekieś półtora miesiąca temu może... :mrgreen:

od półtora miesiąca mysle czy nie zmienic na inna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Nowak Ti4200 za 700  

w sumie to dalem 730 ale byles blisko :) skad wiedziales :)

Ja dałam za nią 550 zł. Kupiłam ją w necie :mrgreen:

tylko ze ja juz prawie rok temu :)

A no chyba że tak...bo ja to jekieś półtora miesiąca temu może... :mrgreen:

od półtora miesiąca mysle czy nie zmienic na inna :)
A po co :?: 10.000 w 3DMark już nie wystarcza :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Nowak Ti4200 za 700  

w sumie to dalem 730 ale byles blisko :) skad wiedziales :)

Ja dałam za nią 550 zł. Kupiłam ją w necie :mrgreen:

tylko ze ja juz prawie rok temu :)

A no chyba że tak...bo ja to jekieś półtora miesiąca temu może... :mrgreen:

od półtora miesiąca mysle czy nie zmienic na inna :)
A po co :?: 10.000 w 3DMark już nie wystarcza :?:

 

nie 10000 tylko 12500 i na razie wystarcza ale troche boje sie nadejscia doom3 i hl2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Nowak Ti4200 za 700  

w sumie to dalem 730 ale byles blisko :) skad wiedziales :)

Ja dałam za nią 550 zł. Kupiłam ją w necie :mrgreen:

tylko ze ja juz prawie rok temu :)

A no chyba że tak...bo ja to jekieś półtora miesiąca temu może... :mrgreen:

od półtora miesiąca mysle czy nie zmienic na inna :)
A po co :?: 10.000 w 3DMark już nie wystarcza :?:

 

nie 10000 tylko 12500 i na razie wystarcza ale troche boje sie nadejscia doom3 i hl2

Nic sie nie bój obronie cię :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba temat odbiegł trochę od pierwotnego ;)

Kupuj tego gainwarda za 650 zl od kolesia z forum, a jak nie to tego z proline za 475 zł - a za resztę szybszego proca, lub nowe mobo, lub więcej pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...