Jump to content
Sign in to follow this  
airborne82

Używanie stacji dokujacej do bootowania odpalania systemu z dysku. Problemy

Recommended Posts

Więc tak.
Mam od jakiegoś czasu stacje dokującą UNITEK Y-3032, chciałem jej używać do bootowania odpalania zainstalowanego na dysku systemu Win 7 lub Windows 10.
Wsadzam dysk do tej stacji który mam normalnie podpięty do swojego zestawu, wybieram bootowanie poprzez F11 - zaznaczam stacje dokujacą, jest widoczna, odpala system i BDOS, za szybko by odpisać numer błędu. Stacja podpięta pod USB 3.0, na USB 2.0 też te problemy.
Spróbowałem też z Win 10, by go zainstalować musze podepnąć spowrotem do swojego płyty głównej, gdyż nie ma możliwości instalacji systemu gdy dysk jest podpięty do stacji dokującej ( wyskakuje monit że nie ma możliwości instalacji na tym dysku, nie pamiętam czy z powodu braku sterowników dla nowego kontrolera IDE czy poprostu ten kontroler nie ma takiej możliwosci by instalowac na tym system i tym samym go odpalać.

O czymś zapomniałem? Może coś zapomniałem w BIOSie ustawić? Np AHCI? Win 7 mam zainstalowanego w trybie Legacy w mbr, jak dobrze pamiętam. Więc jest ustawione na IDE, czy przestawienie na AHCI coś da ? Czy trzeba robić nową instalacje ale od razu na ustawionym AHCI?

Czy takie stacje dokujące mają możliwość bootowania systemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.