Jump to content
xprt7

Nektarynki net opinia

Recommended Posts

Chcę zamówić zestaw komputerowy na wiadomej stronie w związku z tym chciałem zaczerpnąć informacji odnośnie kwestii bezpieczeństwa dostarczanego towaru do ich netpunktu od osób które skorzystały z takowej opcji. Sklep o którym mowa składa sprzęt w siedzibie firmy po czym dostarcza go poprzez swoich własnych kurierów do netpunktów. Wiem jak wygląda praca kurierów i jak większość z nich traktuje paczki. Potrafią nimi rzucać z całej siły gdzie popadnie, często im cięższa i im bardziej jest oetykietowana tym gorzej jest traktowana i mimo licznych super zabezpieczeń dochodzi do zniszczenia bądź uszkodzenia sprzętu. Jakie są wasze doświadczenia, czy można im zaufać? Czy ktoś miał sytuację w której sprzęt był uszkodzony? Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można śmiało pisać, że chodzi o  Morele.net. W Morele.net jest możliwość opłaty w netpunkcie przed odbiorem paczki. Raczej kurierzy dostarczający tam sprzęt mają podpisane jakieś umowy to bardziej uważają, a w razie uszkodzenia to Morele załatwia całą sprawę. W każdym razie można przyjść do netpunktu i obejrzeć komputer przed odbiorem. Kupowałem troszkę sprzętu w ten sposób i zawsze docierał cały.  W razie problemów Pan/Pani z net punktu odsyła komputer. Wątpię byś musiał płacić skoro komputer może być niesprawny.  Zamawiaj i tyle. Pamiętaj o promocji dla użytkowników PurePC na złożenie zestawu za 1zł:

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2018

 

Tak w połowie poradnika przy banerze "Morele" jest opisane co i jak.

 

Co do kurierów to jest tak jak napisałeś. Pracuje coraz więcej tam Ukraińców, a ci również nie mają  szacunku do paczek. Nie ważne co tam nakleisz i jak ją zabezpieczysz. A jak wysyłasz z zagranicy to jeszcze cie okradną.... Pieniądze i biżuteria jest wyjmowana z paczek. To samo drogie perfumy czy inne droższe rzeczy potrafią zniknąć z paczki/paczek. Ale to już trzeba być desperatem, żeby tak wysyłać drogie rzeczy.

Edited by Devil

Share this post


Link to post
Share on other sites

paczki są zapakowane bardzo starannie. wiadomo morele realizuje bardzo wiele zamówień dziennie więc i odsetek "wpadek" jest też bardziej zauważalny. nie ma co się przejmować tylko zamawiać :) sprawdzisz towar na miejscu i w razie niedogodności zgłaszasz sprawę na miejscu fachowej obsłudze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy zamówisz kuriera do domu czy kurier zawiezie sprzęt do punktu odbioru, nie ma żadnej różnicy. Prawdopodobieństwo uszkodzenia przesyłki jest takie samo.

Co do składania zestawów na morelach, to słyszałem dużo negatywnych opinii, że bardzo często zdarzają im się jakieś pierdołowate błedy, typu brak podpiętych diodek power/hdd, przycisków, przednich paneli, a nawet dysków. Można to zrozumieć, bo pewnie mają dużo zamówień i wszystko podłączają na szybko.

Ja wolałbym kupić od nich części i ewentualnie dać gdzies do lokalnego serwisu, żeby to poskładali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Nemayu

Ja osobiście jeśli się da zamawiam w innych sklepach, a moreli unikam. Przyjmując reklamację robią ci łaskę, ociągają się i kręcą. Zrobią coś tylko i wyłącznie jeśli zmusza ich do tego prawo i to też dopiero jak im to wytkniesz. Wysyłają używane przedmioty jako nowe. Po zakupie możesz dodać komentarz do zakupu, który ma opis że traktują poważnie, czytają i bla bla, ale nikt tego nie czyta. Oszczędzają na opakowaniu przesyłek jak się da. Osobiście w morelach większość przedmiotów, które kupiłem po prostu było popsute, naprawiane albo używane. Do tego stopnia, że zakup na morelach w moim przypadku to rozważanie czy ryzykować dlatego, że w żadnym innym sklepie nie ma, czy jednak kupić inny przedmiot, który można kupić w innym sklepie. Parę razy dostali karę za praktyki antykonsumenckie. Zalety? Czasem mają to czego nie ma w żadnym innym sklepie, to tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Osobiście w morelach większość przedmiotów, które kupiłem po prostu było popsute, naprawiane albo używane." Czy ktoś miał analogiczne sytuacje? Komentarze nemayu i jezzmana nieco mnie zniechęciły do zakupu w morelach. Jeśli nie morele to czy ktoś może polecić któryś z wymienionych sklepów: micron, komputronik, pro comp, pro futuro? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...