Skocz do zawartości
omx

Rozbudowa zestawu - czy jest sens? [GRY] [GPU]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Po latach przerwy zachciało mi się wrócić do gier i zastanawiam się, czy jest sens ulepszać ten zestaw:

1. Płyta główna Asus H81M-PLUS
2. Procesor i3-4170 3,7GHz
3. Ram 4GB DDR3 1600Mhz
4. Dyski 250GB SSD + 1TB HDD
5. Zasilacz Corsair VS Series 450W - chyba wystarczy do zestawu poniżej?

Nie chciałbym wkładać w to jakichś wielkich pieniędzy, zwłaszcza że na starcie muszę jeszcze kupić monitor i system (w tej chwili Linux). Moja płyta główna posiada socket 1150, więc zmiana procesora tym bardziej raczej odpada. Zatem dokupiłbym:

1. Kartę graficzną Asus GeForce GTX 1050 TI 4GB
2. Drugą kość ramu o takich samych parametrach

Razem ok. 950zł + system i monitor = ok. 2150zł za całość.

System i monitor zostaną mi na lata, więc tych pieniędzy nie szkoda. A czy tę kartę za powiedzmy rok odsprzedam za połowę obecnej ceny?
Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru karty graficznej i ramu celujesz  dobrze.Co do ceny za rok przy odsprzedaży to ciężko coś wyrokować.Dalej szaleje zaraza krypto.Ale biorąc pod uwagę starą cenę GTX 1050 Ti czyli 600 złotych i obecną ceną coś ponad 750 złotych i więcej masz szansę sprzedać tę kartę za 400 jak rynek GPU się uspokoi lub 550-600  jeśli krypto dalej będzie szalało.Tak to widzę.O ile kupisz dobry model GPU.Taki z pół pasywnym chłodzeniem np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, FxJ said:
Quote

3. Ram 4GB DDR3 1600Mhz

Dokładaj, nawet się nie zastanawiaj, nie wiem jak tyle przetrwałeś z 4GB. 

Quote

2. Drugą kość ramu o takich samych parametrach

Ja bym powiedział 3x4GB ale oczywiście kupiłeś słabą płytę główną i masz 2 sloty tylko. 

Komputer składałem 3 lata temu, miał służyć (i do tej pory służy bez problemów) do przeglądania internetu, odtwarzania muzyki i filmów FHD.

Płyta główna akurat była wymieniona w polecanych zestawach na purepc :)

Quote

Lepiej już teraz kup używaną na gwarancji.

No dobra, ale na kartę od którego producenta najlepiej polować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte,Asus, MSI.Nie sugeruj się kolejnością podaną przeze mnie.Problem w tym że o ile krypto trochę przestało być opłacalne przez ceny prądu akurat 1050 Ti mało go ciągną i dlatego kopacze nadal w nie wierzą.Za 600 złotych trudno będzie coś kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, omx napisał:

No dobra, ale na kartę od którego producenta najlepiej polować?

Nie ma to większego znaczenia w przypadku GTX'a 1050Ti- te karty w większości są podobne. Ja niedawno sprzedałem GTX'a 1050Ti Asus Expedition właśnie za 600zł więc można.

Nowa kart w zestawie z SSD (tak wiem byle jaki, ale jednak jest-zawsze za 100 można próbować go opchnąć na Alledrogo):

ASUS GeForce GTX 1050 TI OC 4GB + Kingston 120GB A400

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...