Skocz do zawartości
PeterSkY

Przesiadka z AM2+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. 
Założyłem tu konto, bo to jedna z wielu prawdziwych skarbnic wiedzy o kompach. Tak więc, mam pytanko, czy raczej radę. 
Obecnie mam płytkę ASUS m2n-e pod AM2+, 
procek- Athlon II X4 640,
grafa-Radeon 7750. 
Stąd moje wątpliwości, czy iść dalej w platformę AM3/AM3+ i kupić FX8350, czy całkowicie iść w I5 np?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM3 sobie odpuść całkowicie , od AMD to tylko AM4 i Ryzeny G1/G2 .

Od Intela to I3/I5/I7 Coffe Lake ( seriia 8xxx i nadchodząca 9xxx ) z nowych , z używek to Sandy / Ivy Bridge lub Haswell / Broadwell .

Jaki masz budżet i czy da się ( lub chcesz ) wykorzystać jakieś części z poprzedniego kompa ( grafa lub dyski , ew. buda lub zasilacz ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dyski zostają, 1 mam SSD, 2 Hdd 1TB. 
Muszę zmienić płytkę i dlatego zastanawiam się, czy zostawić procka AMD, czy przejść w I5 i chociaż jakiegoś 4790, czy coś podobnego. 
Chłodzenie zostaje, dyski zostają, obudowa zostaje...to tyle chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe pudełko praktycznie idzie nowe/używane. 
Skoro będę wymieniał płytkę to myślę , że i5 będzie lepszą decyzją niż fx. Mam straszne zaległości w grach, ale chciałbym to nadrobić zaczynając od GTA V i powiedzmy Wiedźmina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA V w teorii na minimalnych powinno ruszyć na tym co masz , do zalecanych do I5 2xxx lub 3xxx + 8 GB ram + GTX 660 lub HD7870 .

Do Wieśka 3 konfig zalecany z GTA V to konfig minimalny , zalecany to I7 3770 + GTX770 / R9 290 .

Co do chłodzenia - jak będzie pasować to może zostać , jak nie to leci do kosza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...