Skocz do zawartości
jestemkandydatem

laptop do codziennego użytku, bez systemu, 4000-5000

Polecane posty

[1] Mężczyzna, 30 lat. Na firmę.
[2] Bez systemu.
[3] 15,4"- 15,6”
[4] Zdecydowanie SSD. Myślę nawet nad 500GB. Kompletnie nie zależy mi na DVD.
[5a] 4000 - 5000 PLN. Nie interesują mnie laptopy używane.
[5b] Używać zamierzam go tak długo jak to możliwe - laptop będzie moim jedynym komputerem.
[5c] Zakup jak najszybciej.
[6] Ważne jest dla mnie żeby laptop był solidny i w miarę wydajny (często pracuję na dwa monitory z wieloma uruchomionymi aplikacjami).
[7] Matowy IPS.
[8] Używany będzie w domu i w terenie. Zamierzam wyjechać za granicę, co w tym wypadku z gwarancją?
[9] O grach nie zamierzam się tutaj rozpisywać. Zagrać mogę, ale nie muszę. Jestem raczej średnio wymagający - może się zdarzyć jakieś CS:GO albo inna nowsza gra, może być na niskich-średnich detalach.
[10] Programy typu SQL Server Management Studio, Visual Studio.
[11] Złącze HDMI. Klawiatura numeryczna.
[12] Brak preferencji. W tym wypadku w sumie najbardziej interesuje mnie jak producenci podchodzą do gwarancji (w Polsce, Europie/USA/Australii).
[13] To co na ten moment znalazłem to:

https://www.x-kom.pl/p/445337-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx504ge-i7-8750-16gb-480ssd1tb.html - trochę gamingowy - niestety na x-komie większość laptopów bez systemu ma tego typu design i tutaj jest tylko gwarancja x-kom...

[14] -

Tak jak napisałem nie ma potrzeby, aby był to laptop stricte gamingowy. Zależy mi po prostu na tym, aby nie miał systemu operacyjnego, bo po co wydawać pieniądze na coś co już się ma w wersji BOX. Prośba o poradę. 

Edytowano przez jestemkandydatem

Cytat

interesuje mnie jak producenci podchodzą do gwarancji (w Polsce, Europie/USA/Australii).

W europie zwykle bez problemu dopiero poza mogą być problemy (potrzeba np. ściągania klawiatury). Najlepiej jak byś kupił Della ale one są tylko sprzedawane z OS-em tak jak i Acery wszystkie.

Cytat

trochę gamingowy

Za słaby model, nawet nie ma USB-C i tylko HDMI.

Cytat

tutaj jest tylko gwarancja x-kom...

Dodatkowo zamontowany dysk SSD M.2 i RAM

Cytat

często pracuję na dwa monitory z wieloma uruchomionymi aplikacjami

Ma DisplayPort i HDMI

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB GTX1050 - 4199zł
Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe - 609zł
= 4808zł

+ rejestracja na https://lenovopremiumcare.pl

No właśnie przyglądałem się już temu Lenovo, bo w wielu wątkach był polecany, ale mam jakieś mieszane uczucia. W recenzjach czytałem, że jakość zastosowanych materiałów jest "taka sobie" (łatwo się rysuje itp.). 

No własnie rozglądałem się za Dell'ami i zauważyłem, że wszystkie z nich mają OS-y. Chyba będę musiał to przełknąć i zmienić ten warunek, bo eliminuje zbyt dużo lapków...

Cytat

że jakość zastosowanych materiałów jest "taka sobie"

To nie jest obudowa aluminiowa, dopiero wyższy model Y730-15 będzie miał aluminiową i odpowiednio droższy ale dopiero pod koniec roku jakoś się pojawią.

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/1000+16/Win10 GTX1050Ti FHD + SSD M.2 zamiast Intel Optane 16GB (montowane fabrycznie).

DELL Inspiron 15 G5 5587 i5 8G 1060 128+1TB W10 (128GB montowany fabrycznie - nie  jest NVMe)  - ma USB-C z Thunderbolt 3 więc bez problemu monitor lub stacja dokująca i eGPU.

Z systemem będzie problem :P tu masz w świetnej cenie Dell Inspiron G5 https://www.x-kom.pl/p/434800-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g5-i5-8300h-8gb-2401000-win10-gtx1060.html z kodem pga2018 2 stówki taniej :)

• Intel Core i5-8300H
  • SSD M.2 240 GB
  • NVIDIA GeForce GTX 1060 Max-Q
  • Ekran IPS
  • Windows 10 Home PL
  • Podświetlana klawiatura

Witam

Ten sam mam dylemat i nie ma nic normalnego w tych pieniądzach wszystko z mocnymi grafikami :-( 

Dell G3 jest spoko opcja.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.