Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bartiimario

SSD 960GB-1TB na magazyn danych.

Polecane posty

Witam, nie dawno padł mi hdd 2tb, aktualnie używam jedynie SSD 240GB GoodRam Iridium Pro. Chcę kupić dysk 960GB bądź 1Tb. Jako, że nie zależy mi zbytnio na wydajności szukam czegoś do 600 zł. Na oku mam Adate Su650 960gb bądź GoodRama CX300 960GB. Który z nich będzie najlepszy? Bądź ewentualnie co innego w takiej kwocie? 

Witam
Podpinam się do tematu, żeby nie zakładać kolejnego. Chciałem zastąpić leciwego hdd i dokupić sobie ssd na magazyn danych + instalacji i grania w gry, tak żeby wyeliminować zupelnie hdd z systemu. Czy można bezpiecznie zainwestować w takie rozwiązanie, czy też lepiej hdd, bo np za duże jest ryzyko że jak padnie ssd to już nie da rady odzyskać danych? Teraz mam system na ssd i dane magazynowo-growe na hdd.

Edytowano przez sled

Te 600 zł to już górny limit czy możesz coś dołożyć ?

Bo za ~670 zł jest Crucial MX500 1TB SATA , wersja M.2 kosztuje 580 zł .

Ma dłuższą gwarancję i lepsze parametry niż SU650 .

Dnia 13.02.2019 o 15:50, sled napisał:

Witam
Podpinam się do tematu, żeby nie zakładać kolejnego. Chciałem zastąpić leciwego hdd i dokupić sobie ssd na magazyn danych + instalacji i grania w gry, tak żeby wyeliminować zupelnie hdd z systemu. Czy można bezpiecznie zainwestować w takie rozwiązanie, czy też lepiej hdd, bo np za duże jest ryzyko że jak padnie ssd to już nie da rady odzyskać danych? Teraz mam system na ssd i dane magazynowo-growe na hdd.

A ktoś się wypowie odnośnie zastąpienia całkowicie hdd w kompie w konfiguracji ssd na system i drugi ssd na magazyn + gry na nim zainstalowane. Chodzi mi o to czy można bezpiecznie korzystać z takiego rozwiązania, czy też w razie awarii ssd traci się wszystkie dane ?

W 90 % przypadków jak SSD ulegnie awarii ( kości NAND czy kontroler ) to dane idą do kosza , w przeciwieństwie do HDD nie da się ich prosto odzyskać .

• Upvote 1

Dzięki reyden o taką odpowiedź mi chodziło:) Czyli lepiej mieć gdzieś backup zawsze na zwykłym twardzielu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.