Skocz do zawartości
zwierz

Radeon 9100 Sapphire czy GeForceFX 5200 PixelView

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem gf3 CHWILOWO tj. kumpel twierdził, że mu się gf sfajczył ale mi jakoś działał, a on miał mojego GF2MX, ale że zechciał spowrotem swojego GF'a to niestrzymałbym z takim g... jak gf2mx to spyliłem go i kupiłem sobie radka (jak wszyscy go tak chwalą to może miał coś w sobie i jak się okazało richtig ma :D).

BTW: to był zwykły gf3 (non tit) czyli stary rupieć więc chcąc niechcąc power był (i jaka piękna grafa ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel kupil tegi szafira 9100 ze 128 MB, generalnie od tego momentu jest bardzo zawiedziony..ma ciagle problemy. Najpierw nie chcialy mu chodzic gdry i filmy. Pomyslelismy ok, treba przeinstalowac od nowa XP, powinno pomoc. Pomoglo na filmy, teraz chodza juz ladnie, ale z grami nadalk kicha... Podejrzewalismy zasilacz, ale chyba pudlo bo 350W powinno stczyc na ta grafe razem z xp2000 1 dyskiem i 1 nagrywarka...

Najprawdopodoniej jednak doplaci i zamieni na GF4TI4200 albo zamieni w skalepie na GF3TI Gainwarda...

 

Ja mam na dniach kupic sobie jakas graike i mam problem, Radeon ladnie wychodzi w testach , w miare nie drogii, ti4200 to juz 300 zl wiecej, a gf3ti nie wiem czy nie za stare... W sumie to ja nie gram, chce tylko zeby bezproblemowo chodzily mi filmy, mial jakosc nie gorsza niz moj poprzedni GF2 Leadteka bardz stara ale jara rivka STB...

czasem lubie przyciac w CM'03 badz w CS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Maq=- o ile dobrze kojarze ( coraz mnie juz tu zagladam)

niedawno byles strasznym zwolennikem Ti200 teraz zmiana na herca i jakie wrazenie?

 

Cool karta !!! 8) 8) Ładna grafa + gry chodzą na max detalach i ani razu nie szarpało. Musze sobie skołować tylko lepszy zasilacz tzn. wyjść z no name 300W na jakiegoś Hunt-key'a no i przydałoby się troche łatek itp. do tej karty, żeby nie mieć z nią problemów.

BTW: jest jakaś łatka do NWN ? Tylko z tą grą mam problemy (wiesza się).

 

Aha i jeszcze jedno - w 3dMarku 2001SE mam 9000 ptk. z hakiem więc powera poczułem :D

Zmienileś gf3 ti na r9100 i poczules powera ?? Myslalem ze gf3 jest minimalnie szybszy.... pozatym ja mam 9800 marqw i niektore gry szarpia... Ale i tak radek jest lepszy .... czesto wychodza nowe stary ktore naprawiaja bledy w grach.... za jakies pól roku juz wszystki znikna. Bledy nie sa z winy ATI, tylko produceci gire nie dorabiaja ich i nie testoja pod radkami tylko dalej na gf.... ale to tez sie jooz zmienia powoli. Ogólnie za rok nikt nie powie ze radek jest gorszy od gf3 bo nie bedize miel juz argumentów - bledów w grach jooz nie bedzie, a AAx4 za rok posiadacza gf3 sie na wiele nie sprzyda.... Ja kupilem radka bo wiem ze kasy na nowa karte nie bede mial przez conajmiej rok... wiec chcialem cos kupic bardziej przyszłoesciowego.... A wracajac do tematu na twojim miejscu kupil byl radka.... bo 5200 jest cieki - tak mówia ludzie, ja osobiscie nie mialem jej, ale ze wszytskich testów wynika ze tak jest....

OOO widze ze masz jakies wtyki u producentow gier ze wiesz na jakich kartach testuja gry. Zreszta co ma producent do tworzenia gry. Tak sie sklada z punktu marketingowego ze odbiorcy czyli tak zwani klienci kupujacy gry maja rozne karty i zeby gra sie sprzedala musi chodzic na wszytskich kompach. Wiec nie sadze by byla to wina producentow gier, do gier wychodza zawsze jakis laty. Ale jezeli do Toci np nie mozna zrobic jakiejs laty pod R9100 to chyba cos z ta karta jest nie tak jezeli wystarczy tylko zmiana biosu na R8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam FX'a 5200 do Winfasta i nie narzekam, w przeciwieństwie do ludzi, którzy go nie mieli, a obrzucają go błotem, bo spodziewali się nie wiadomo jakiej wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk... zapodaj wynikami z AAx2 i AAx4 , bo chyba tez winiki powinien miec lepsze niz radek.... Pozawym wyjda jeszcze detonatory fx i sytuacja moze sie zmienic i fx5200 dostanie kopa.... bo narazie z twojego podpisu winikia ze ten fx nie jest taki zly jak o nim mówia... chodz ja mam 500mhz wolniejszy proc i 256 ram mniej i wynik podobny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk... zapodaj wynikami z AAx2 i  AAx4 , bo chyba tez winiki powinien miec lepsze niz radek.... Pozawym wyjda jeszcze detonatory fx i sytuacja moze sie zmienic i fx5200 dostanie kopa.... bo narazie z twojego podpisu winikia ze ten fx nie jest taki zly jak o nim mówia... chodz ja mam 500mhz wolniejszy proc i 256 ram mniej i wynik podobny....

Ależ oczywiście burro, ja nie twierdze, że Radeon jest słaby. Także doceniam tę kartę i wiem, że jest niezła a nawet ciut lepsza od FX-a. Denerwują mnie tylko ludzie ludzie, kierujący się suchymi wynikami z różnych serwisów, obrzucający FX-a <span style="color:red;">[ciach!]</span>em.

A żeby było śmieszniej co serwis to inne wyniki :lol:

Wybrałem FXa z sentymentu do NV, bo 9100 także wchodził w grę podczas zakupu, ale skończyło się tak jak się skończyło.

Powiem tak - karta mnie nie zaskoczyła, ale też nie zawiodła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX nie jest zły jeśli podda się go OC :) bo popatrzcie jaki ti 200 bez OC jest słaby poprostu kupa i tyle :twisted: po OC to karta jest b.dobra i podobna do FX a czasem nawet ciut szybsza ale chodzi o gry nie marka !!

Popatrzcie w podpis ile wydoiłem z mojego FX myślę że 10,5 będzie ale teraz mam inne sprawy związane z płcią piękną i nie mam czasu na zabawe z kompem :D ja też moge podać wyniki z AA 8) a karta się kręci na 250@300 i 400@600 a na codzień 250@296 i 400@580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam juz nie mialem bardz bardzo dlugo zadnego problemu

 

moim zdaniem _wiekszosc_ tych bledow wynika z tego ze R8500 maja inne biosy do 9100 z tego tytulu zrodzilo sie wiele problemow

2 sprawa sterowniki jak korzystam , moze _zadko_ updatowane ale znaczenie lepsze bo orginalne od Herculesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh A ja jak zobaczyłem Herculesy w siriusie za 333zł to sie załamałem... bo niemam skąd kasy narazie wytrzepać... ale może uda mi sie porzyczyć od starego, a jak dostane wypłate to mu oddam!!!

 

Mysle, że za tą cene jaką zapodali to niema co sie długo zastanawiać!!! W końcu to sprawdzony towar!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma tego fx'a 5200 128 mb i w polaczeniu z celkiem 2.2 Ghz i 512 DDR'u ma w 3dmarku2001 4000 punktow :o

 

syf, syf, syf.  

 

Nawet diablo 2 sie przycina (nie jest to wina sterownikow, ani ustawien)

No rzeczywiście, qrfa ja mam prawie 10,ooo pkt. Ale przecież to nie wina sterów/sprzętu/konfiguracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma tego fx'a 5200 128 mb i w polaczeniu z celkiem 2.2 Ghz i 512 DDR'u ma w 3dmarku2001 4000 punktow :o

 

syf, syf, syf.  

 

Nawet diablo 2 sie przycina (nie jest to wina sterownikow, ani ustawien)

No rzeczywiście, qrfa ja mam prawie 10,ooo pkt. Ale przecież to nie wina sterów/sprzętu/konfiguracji...

Sorry, zapomnialem napisac, ze plyta ECS'a :twisted:

ktora nie obsluguje agp x8, tylko spowalnia karte do agp x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma tego fx'a 5200 128 mb i w polaczeniu z celkiem 2.2 Ghz i 512 DDR'u ma w 3dmarku2001 4000 punktow :o

 

syf, syf, syf.  

 

Nawet diablo 2 sie przycina (nie jest to wina sterownikow, ani ustawien)

No rzeczywiście, qrfa ja mam prawie 10,ooo pkt. Ale przecież to nie wina sterów/sprzętu/konfiguracji...

Sorry, zapomnialem napisac, ze plyta ECS'a :twisted:

ktora nie obsluguje agp x8, tylko spowalnia karte do agp x4

Sorry, zapomnialem napisac, ze plyta MSI :twisted:

ktora nie obsluguje agp x8, tylko spowalnia karte do agp x4

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma tego fx'a 5200 128 mb i w polaczeniu z celkiem 2.2 Ghz i 512 DDR'u ma w 3dmarku2001 4000 punktow :o

 

syf, syf, syf.  

 

Nawet diablo 2 sie przycina (nie jest to wina sterownikow, ani ustawien)

No rzeczywiście, qrfa ja mam prawie 10,ooo pkt. Ale przecież to nie wina sterów/sprzętu/konfiguracji...

Sorry, zapomnialem napisac, ze plyta ECS'a :twisted:

ktora nie obsluguje agp x8, tylko spowalnia karte do agp x4

Sorry, zapomnialem napisac, ze plyta MSI :twisted:

ktora nie obsluguje agp x8, tylko spowalnia karte do agp x4

:mrgreen:

Ja tez troche sie na ten temat wypowiem. celek 2.2 ghz (szyna oczywiscie 400 mhz, chyba ze 2.2 ghz to overclock z jakichs 2 ghz), ramy chodza prawdopodobnie na 266 mhz (chyba ze ma plyte na sisie i ustawil inne dzielniki fsb:mem), chyba wiekszosc ludzi wie jaki celeron (p4 kastrat) jest do 3d czadowy........ duron jest od niego lepszy :-). Druga sprawa to taka, ze jesli koles ma ecs-a i celerona to prawdopodobnie na sprzecie sie zna jak.......... , wiec konfiguracja w biosie itp. jest delikatnie mowiac nieoptymalna. Czego sie tu spodziewac, 4000 3dmarkow to i tak niezle jak na celerona ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma tego fx'a 5200 128 mb i w polaczeniu z celkiem 2.2 Ghz i 512 DDR'u ma w 3dmarku2001 4000 punktow :o

 

syf, syf, syf.  

 

Nawet diablo 2 sie przycina (nie jest to wina sterownikow, ani ustawien)

Coś musi mieć "wspaniale" ustawione, bo diablo 2 chodzi całkiem dobrze na P200MMX z VooDoo2 więc bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj radka dobrej firmy! Najlepiej Herca lub Szafirka. Ale nie kupuj 128 MB Jest wolniejszy od 64MB. Ma wolniejsza pamiec. Jezeli bedziesz mial problem z grami to tylko pokombinuj ze sterami. Powinno zadzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma tego fx'a 5200 128 mb i w polaczeniu z celkiem 2.2 Ghz i 512 DDR'u ma w 3dmarku2001 4000 punktow :o

 

syf, syf, syf.  

 

Nawet diablo 2 sie przycina (nie jest to wina sterownikow, ani ustawien)

Coś musi mieć "wspaniale" ustawione, bo diablo 2 chodzi całkiem dobrze na P200MMX z VooDoo2 więc bez przesady.

Chodzi niezle, ale wustarczy mape wlaczyc i koniec.

Tragedia. ECS robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma tego fx'a 5200 128 mb i w polaczeniu z celkiem 2.2 Ghz i 512 DDR'u ma w 3dmarku2001 4000 punktow :o

 

syf, syf, syf.  

 

Nawet diablo 2 sie przycina (nie jest to wina sterownikow, ani ustawien)

Coś musi mieć "wspaniale" ustawione, bo diablo 2 chodzi całkiem dobrze na P200MMX z VooDoo2 więc bez przesady.

pamieci 2.5 x 166 mhz

4 bank interleave

wszystko inne dobrze ustawione (a ustawien od groma :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...