Skocz do zawartości
aNDRj

AMD/INTEL + MOBO + RAM (ok. 2500PLN)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Aktualnie planuje zrobić upgrade sprzętu. 

Cały czas miałem zamiar kupić 2600X, ale ostatnio zacząłem mieć wątpliwości. Potrzebuje nowe CPU + MOBO + RAM. Chce zainwestować więcej w MOBO, żeby w przyszłości zrobić ewentualnie kolejny upgrade bez wymiany płyty. Mam dwie opcje, ale bardzo proszę chętnych do pomocy o opinie. Ewentualnie propozycję zamiany podzespołów. Wiem, że np. jedne serie pamięci RAM współpracują lepiej z konkretnym CPU etc. Poniżej 2 opcje:

 

OPCJA I.

1. AMD RYZEN 2600X  (LINK)

2. ASUS X470 PRO  (LINK) lub MSI X470 GAMING PRO CARBON (LINK)

3. Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (LINK) lub G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (LINK)

 

OPCJA II.

1. Intel Core i5-9600K, Hexa Core, 3.7GHz, 9MB,14mn (LINK)

2. MSI MAG Z390 TOMAHAWK (LINK)

3. Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (LINK) lub G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (LINK)

 

A będzie to pracowało razem z:

1. RX 570 4GB SAPPHIRE

2. Chłodzenie AIO Cooler Master Master MasterLiquid 240

3. Obudowa Corsair Carbide Series 275R 

4. SSD GOODRAM 

5. Zasilacz 630W Thermaltake (BRONZE)

 

Jakie są wasze opinie ? Co można zmienić/ zastąpić ? Lepsze opcje etc.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

EDIT: Do czego potrzebuje? W gry gram, ale również mam konsoli. Więc musi się nadawać do gier. CSGO, Call of Duty, Liga legend pewnie jakiś Wiedzmin i nowsze tytuły etc. Rozdzielczość FHD. Głównie musi służyć do wielozadaniowości, ciągnąć wiele aplikacji i być przyszłościowy z możliwością rozwoju lub wymiany tylko poszczególnych podzespołów, bo pewnie wymiana sprzętu na nowy będzie za dobrych kilka lat. 

Edytowane przez aNDRj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego potrzebujesz, jeżeli gry to intel i to jeszcze zależy jaka rozdzielczość jak więcej niż FHD to AMD.

Co do wymiany to z Intelem zmienisz max na 9900k na Amd masz mieć możliwość wymiany na przyszłą generacje.

Przy tej grafice nie będzie zbyt dużej różnicy odnośnie gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Setnik napisał:

Zależy do czego potrzebujesz, jeżeli gry to intel i to jeszcze zależy jaka rozdzielczość jak więcej niż FHD to AMD.

Co do wymiany to z Intelem zmienisz max na 9900k na Amd masz mieć możliwość wymiany na przyszłą generacje.

Przy tej grafice nie będzie zbyt dużej różnicy odnośnie gier.

EDIT: Do czego potrzebuje? W gry gram, ale również mam konsoli. Więc musi się nadawać do gier. CSGO, Call of Duty, Liga legend pewnie jakiś Wiedzmin i nowsze tytuły etc. Rozdzielczość FHD. Głównie musi służyć do wielozadaniowości, ciągnąć wiele aplikacji i być przyszłościowy z możliwością rozwoju lub wymiany tylko poszczególnych podzespołów, bo pewnie wymiana sprzętu na nowy będzie za dobrych kilka la

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się trochę ciekawostek i widzę, że za ok. 3-4 miesiące ma mieć miejsce premiera ZEN2. 

 

Jak uważacie, czy opłaca się czekać i zacząć budować sprzęt na ZEN2 i x570 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...