Skocz do zawartości
Arimas

Upgrade GPU z GTX 660 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chcial bym zapytac o porade jaka karte graficzna kupic jako upgrade do mojej starej 660 TI.

Specyfikacje: (Speccy)
 

Procesor:    Intel Core i7 3770K @ 3.50GHz (OC 4.30GHz )
    Ivy Bridge 22nm Technology
RAM
    32.0GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Plyta glowna:
    MSI Z77A-GD55 (MS-7751) (SOCKET 0)
Grafika:
    HP 24es (1920x1080@60Hz)
    2047MB NVIDIA GeForce GTX 660 Ti (EVGA)
Dyski:
    119GB M4-CT128M4SSD1 ATA Device (SATA (SSD)
    55GB KINGSTON SV300S37A60G ATA Device (SATA-2 (SSD)
    111GB KINGSTON SV300S37A120G ATA Device (SATA-2 (SSD)

Myslalem zeby sie wykosztowac na Gtx 1080 ale nie jestem pewien czy jest sens do tego procesora?
Z tego co udalo mi sie wyczytac i zrozumiec to 1080 nadal jest na topie w osiagach w grach. A moze jednak cos innego?

Cenowo celuje w okolo 300-350 euro (1300-1500 PLN)

Generalnie zalezy mi na tym zeby moc grac w nowe gry typu wiedzmin 3 conajmniej na wysokich ustawieniach w min. 60Fps

Wyzsza rozdzielczosc niz 1920x1080 nie brana pod uwage poniewaz monitora zmieniac ani dokupic drugiego nie zamierzam.

 

Pozdrawiam i przepraszam za brak Polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500PLN to już chyba jakiegoś RTX2060 możesz upolować. Wydajność podobna do 1080 a architektura nowsza i jak to zwykle bywa nowsze gry powinny na nim lepiej śmigać, bo z czasem starsze grafiki stają się marginalizowane. Istotną wada RTX2060 to 6GB RAM. Niby teraz to ok ale jak za jakiś czas okaże się, że 8GB jest zalecane do gier i faktycznie developerzy zaczną takie tekstury ładować do gier to będziesz musiał obniżać jakość tekstur albo pogodzić się z dropami FPS. Z tymi teksturami to jest tak, że jak są w wyższej rozdzielczości to wyraźnie poprawiają jakość obrazu a jak się mieszczą w VRAM to zmiana ich jakości ma pomijalny wpływ na szybkość wyświetlanego obrazu. Gorzej jak tej pamięci brakuje. RAM komputera ma przepustowość o rząd wielkości niższa od tego co jest nawet na kartach ze średniej półki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam_U

No faktycznie RTX2060 na userbenchmark pokazuje, ze jedynie o "15%" RTX jest gorsza od 1080 a cenowo lepiej.

Pytanie tylko jaki RTX, msi? gigabyte? etc

Edytowane przez Arimas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...