Skocz do zawartości
Pribles

y50-70 zwiechy 5-10 sekundowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem lenovo y50-70 w wersji z i5 4210H 8 GB ramu GTX 960M. Ostatnio nawet dokupiłem dysk SSD Kingston 480GB. https://www.ceneo.pl/50738224

Komputer szybko się odpala, ale dalej narzekam na zwiechy 5-10-12 sekundowe (podczas grania w grę przeglądarkową Darkorbit+słuchanie muzyki (czasem odtwarzanie staje czasem nie))  ale nie tylko ponieważ może tak przyciąć nawet podczas pisania.

Komputer raczej się nie przegrzewa, bo notuję normalne temperatury, skanowałem HD Tune nie ma errorów, bad sektorów itp.

Próbowałem już chyba wszystkiego tj. sowtware

oczyszczanie dysku (na dysku jest obecnie wolnych 221GB)

zmiana przeglądarki;

CCleaner śmiecie przeglądarkowe rejestr;

Odkurzacz czyszczenie zbędnych plików itd.;

wirusy malwarebytes, ESET;

ESET "tryb gier", wyłączenie antywirusa i zapory

Razer Cortex Boost;

i dalej mam "zwiechy" 5-10-12 sekundowe

Najbardziej pomogła zmiana domyślnej karty na GTXa gry mają teraz płynność ale dalej trafiają się zwiechy

niedawno był farmatowany z racji nowego SSDka. Stary dysk też tutaj mulił i potrafił tak przycinać ale znacznie częściej.

 

Zastanawiam się co może być przyczyn?. Komputer był czyszczony odkurzaczem więc raczej nie ma problemów z przegrzewaniem.

Powiem tak: ogólnie wydajnościowo nie ma lepszych w tej cenie pod gry itp., ale za to matryca to tutaj jest bardzo słaba więc do oglądania filmów/serialów tego modelu nie polecam

W przyszłym tygodniu mam zamiar zmienić pastę i termopady.  Napiszę czy pomogło.

Edytowane przez Pribles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienię w poniedziałek. Muszę tylko pojechać po pastę :P

 

Tutaj wszystko na zielono:

zrobiłem update firmwara

obraz.png.7047a517b881bcfece3a1af739bdbcf2.png

Dobra. Pasta i thermopad zmienione i komputer się tak nie grzeje jak poprzednio :)

Przez weekend nie zauważyłem żadnej zwiechy :) może aktualizacja firmwara wystarczyła? :D

Dziękuję za pomoc

Edytowane przez Pribles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...