Skocz do zawartości
maksymd

Komputer stacjonarny na raty z x-kom

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

mam taki dyletmat / problem z wyborem komputera stacjonarnego. 
Z racji, że idę na studia - informatyka, w wolnym czasie lubię pograć (stary laptop już nie daje rady, więc będzie czasami raczej do noszenia na uczelnię).

Rodzice zgodzili się kupić komputer stacjonarny na raty.

Kwotę, która mogę wydać to 5000 zł (mam zgodę na raty po koło 200 zeta miesięcznie na dwa lata).

W praktyce na komputer bez systemu mogę wydać 4000 zł, bo reszta to odsetki: 
https://www.x-kom.pl/lista/qn1io4xgu

W sklepie jak rozmawiałem, czy nie da się jakichś rat 0% na to dać, powiedzieli, że nie. Zaproponowali mi za kupienie ich gotowego komputera x-kom g4m3r.
Kupując go, będę mieć raty 0% i płacić 214 zł/miesięcznie przez dwa lata. 

- Jak patrzę na benchmark to procesory wypadają podobnie (ten co ja chciałem i ten co oni montują) 
- komputer z x-kom miałby lepszą grafikę
- przy gotowcu jest jedna gwarancja 
- gotowiec wygląda ładniej niż ten mój co sobie wybrałem

Teraz dylemat jest taki, czy wybrać słabszy, ale taki wybrany w całości przeze mnie, czy brać wydajniejszego gotowca? 

Co byście zrobili na moim miejscu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro gotowiec lepiej wychodzi pod względem rat to wybór jest raczej prosty. Te gotowce są w miarę ok, to nie jest taki szajs jak sprzedają w innych sklepach.

Ps. Nie obijaj się na tej infie, bo jak chcesz iść w programowanie, to lepiej żebyś poza studiami miał już po ich ukończeniu ładne portfolio własnych projektów. Pracy jest dużo dla doświadczonych osób, ale o wejście na rynek dla juniora jest z roku na rok coraz gorzej.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę szkoda bo zobacz dla porównania tutaj masz zestaw z kartą RTX 2060 Super/ RTX 2070 i monitorem za 5k. Co prawda nie wiem jak z ratami ale możesz podpytać

https://www.morele.net/inventory/info/6e7fcdbf/

W komputroniku dla przykładu masz na ten komputer raty 0% i w dodatku w ciągu pierwszych trzech miesięcy nie spłacasz rat

https://www.komputronik.pl/product/642549/komputronik-infinity-rx620-a001-.html

W innych sieciach może też byś coś znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potroluję trochę.

Taki numer, żeby rodzice kupili komputer bo będziemy się uczyć to zrobiłem z bratem pod koniec podstawówki. Był to nasz pierwszy komputer typu x86 i oprócz grania to nawet czegoś się tam nauczyliśmy. Ty idziesz na studia czyli jesteś już pełnoletni, jakiś komputer już masz, więc zabawki to sobie kupuj samemu a nie rodziców naciągasz na wydatki na które ich najwyraźniej nie stać.

:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...